Хрватска тајна служба припремала лажне сведоке

БЕОГРАД - Боривоје Боровић, адвокат бившег официра ЈНА Мирослава Радића, изјавио је вечерас да је хрватска тајна служба неовлашћено ушла у документацију Хашког тужилаштва, одакле је црпела податке и на основу њих припремала лажне сведоке да терете људе за догађаје на пољопривредном добру "Овчара", код Вуковара.

"Овај доказ, који смо увели кроз предмет Радићеве одбране, може да нанесе доста проблема људима из Хрватске", оценио је Боровић на београдском аеродрому, по доласку са својим клијентом, кога је Хашки трибунал јуче ослободио оптужнице за злочин у Вуковару, 1991. године.
С обзиром на то да је тај доказ изведен пред Хашким трибуналом, држава Србија може да буде сасвим безбрижна јер било каква тужба за накнаду штете против наше земље не може да има успеха, казао је Боровић новинарима, који су, са фоторепортерима, у великом броју дочекали Радића.

Зашто ли ме ово не чуди?
Да ли ће неко предузети нешто против скандала, то се тако зове, зар не?
Или ће као и обично да се све прећути... "да се не замерамо"!
 
Druže, rizična je i teška kvalifikacija "međunarodna" pa još i "zavera". Ali, kako drugačije nazvati pojavu koja traje celih 17 godina ? Dvostruki standardi, vojna pomoć svim našim neprijateljima, bombardovanje naše zemlje bez odobrenja SB, ucene, otimanje i ubijanje naši najboljih ljudi, otimanje teritorije, posejni otrovi, uranijum ...

Svoje lice Amerika je pokazala padom rivala Rusije. Doduše i ranije je, ali je posebno oučljivo nakon postanka USA kao vodeće super-sile koja u periodu od skoro 20 godina nema pravog konkurenta, nema protiv-težu. Mi smo joj se našli na osvajačkom putu ka glavnom opasnom konkurentu. Jedino Srbija nije bez reči i bez otpora skinula gaće pred moćnim neprijateljem. Jedino je Srbija "rupa" u geostrateškom napredovanju silnika prema Rusiji. Platili smo ogromnu cenu. Ako, kažem ja. Jer tako su nas preci učili, i rečima i delom. Za svoje i pravdu !

U svim patnjama na koje smo naterani, ne čudi ni ova pojava (na "međunarodnom" planu) da se našim neprijateljima daju neprincipijelni, nezakonski i antisrpski ustupci ! Pitanje je : koliko još nisko i neljudski će se bagra imperijalistička ponašati prema jednom poštenom i časnom narodu kao što smo mi ?
 
@goxy

Генерално адвокатима и јесте посао да лажу, али мени се чини из овог текста да је та чињеница увршћена у доказни материјал хашког трибунала, што би рецимо било драгоцено не само за остале оптужене Србе већ и за Капетана Драгана пред аустралијским Врховном судом!
 
Ова грозна чињеница говори између осталог и коначно о "некој тајној вези" између Хрвата и оног демонског анти-суда у Хагу. Ако су могли несметано вршљати по документима и из њих селективно вадити "аргументе" за оптужбе против Срба, онда се само може наслутити још колико ће се овакве и сличне прљавштине наћи и дискредитовати све што су икад урадили икад против Срба. Ово је само врх леденог бријега. И коначно доказ зашто су они из Хага тако добро ескивирали све доказе у прилог српској невиности, зашто практично и нема усташа и балија у Хагу. Сами су сад овим јасно и гласно ставили до знања да је та читава псеудо-демократска ујдурма покренута искључиво због Срба, јер Срби, ми, неком нешто сметамо. Паре, синко. Неокон ера почиње, а ми монета за поткусуривање.
 

Back
Top