Put ka sreći

Grmuša, znaš dosad si mi bio tuđ. Nekako stran - gradski. Niš u tebi nijesam naša meni slična. Vidim da ti je došlo iz dupeta u glavu. Vrijeme je trgnut se Milko i krenut putem Čovjekovim. A sriću triba sa malo pogurat u usmijeriti u pravac kojim želiš ić. Za života triba dobit koju duboku boru od vitra... i žuljevite ruke - triba osetit da te život šiba. Moraš sagradit dom dok je vrime. Osnovat porodicu, napravit dicu, zasadit koje drvo (za svako dite po jedno), to voli Gospod. ;)
A, ako da Bog posjetit ću ja tebe nenadano jednoga ljetnjega dana. A ti ćeš me prepoznat i iznijet mirisnu koricu tek ispečenog hljeba i bocu tvojega vina. Ja ću donijet da kušaš moju dudovaču. Sjedičemo u hladu mladog granatog drvjeta i šuteći prekrstit se, i probat to što je Gospod milostivi
dao. Želim ti laku ruku oko trsi i živ da si mi Grmuša. :bye:

 
Poslednja izmena:
ŽELJA

Kad bih imao jednu malu,malenu kuću.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje.

Sto,mastilo,polica
I na prozorima moje zavese.
I na polici kad bih imao svoje knjige.

Kad bih imao jednu malu,malenu kuću
I u njoj ženu koja bi me bez para volela…
I kad bi ta žena bila moja.

Ma gdje i u ma kom mestu bilo,
Kad bih malu,malenu kuću našao,
Dovoljan bi bio jedan mali tepih,
Dovoljan,pa čak i suvišan.

Ma gde,u ma kom gradu bilo,
Bilo bi dovoljno da imam policu i svoje knjige,
Ženu koja me ne voli zbog para,
To bi bilo dosta,čak i suviše.


Dževdet Kuderk Solak


Ps.Jel` odgovara tvoj "Put ka sreći" ovim stihovima,Dess?
 
joca frljoka;bt98493:
Grmuša, znaš dosad si mi bio tuđ. Nekako stran - gradski. Niš u tebi nijesam naša meni slična. Vidim da ti je došlo iz dupeta u glavu. Vrijeme je trgnut se Milko i krenut putem Čovjekovim. A sriću triba sa malo pogurat u usmijeriti u pravac kojim želiš ić. Za života triba dobit koju duboku boru od vitra... i žuljevite ruke - triba osetit da te život šiba. Moraš sagradit dom dok je vrime. Osnovat porodicu, napravit dicu, zasadit koje drvo (za svako dite po jedno), to voli Gospod. ;)
A, ako da Bog posjetit ću ja tebe nenadano jednoga ljetnjega dana. A ti ćeš me prepoznat i iznijet mirisnu koricu tek ispečenog hljeba i bocu tvojega vina. Ja ću donijet da kušaš moju dudovaču. Sjedičemo u hladu mladog granatog drvjeta i šuteći prekrstit se, i probat to što je Gospod milostivi
dao. Želim ti laku ruku oko trsi i živ da si mi Grmuša. :bye:


Uhh, kakav komentar :) Hvala ti prijatelju na toplim riječima. Malo sam ja lud, još ludje pišem, ali sve što napišem nije uvijek i sve što stvarno mislim. Volim ja te misaone egzibicije..:)

Kakogod, ovaj tekst jeste iz srca. Sljedeći je opet lud :)

Vidimo se, uživaću u čašici razgovora ;)
 
lejla.al.dbuni;bt98672:
ŽELJA

Kad bih imao jednu malu,malenu kuću.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje.

Sto,mastilo,polica
I na prozorima moje zavese.
I na polici kad bih imao svoje knjige.

Kad bih imao jednu malu,malenu kuću
I u njoj ženu koja bi me bez para volela…
I kad bi ta žena bila moja.

Ma gdje i u ma kom mestu bilo,
Kad bih malu,malenu kuću našao,
Dovoljan bi bio jedan mali tepih,
Dovoljan,pa čak i suvišan.

Ma gde,u ma kom gradu bilo,
Bilo bi dovoljno da imam policu i svoje knjige,
Ženu koja me ne voli zbog para,
To bi bilo dosta,čak i suviše.


Dževdet Kuderk Solak


Ps.Jel` odgovara tvoj "Put ka sreći" ovim stihovima,Dess?

Da, da..itekako ;)
 

Back
Top