Ne-(s)poznata...

Ne-(s)poznata...

Jesi li nekad pomislila
da ce jedan nepoznati sanjar
stihove za tvoju dusu tociti?
Jesi li nekad pomislila
da od patnje tvoje,ima patnje dublje
i od ceznje tvoje ima ceznje vece.
Jesi li nekad pomislila
da sam se sakrio duboko,duboko
u tvo srcu i da cekam
da me dotaknes dusom svojom milom?
Jesi li nekad pomislila
da ce ti u snove doci
svetlost probudjenog odenuta
ruhom vecne praznine?
Jesi li nekad pomislila
da ti nisi ti,
vec da si ti ja,i da san ovaj sto ga snis
u budjenje vodi?
Jesi li nekad pomislila
da ce rosa ljubavi moje
jutrom umivati oci tvoje
i nezno saputati: In la kesh....
 
Vauuu,skoro nisam nesto tako lepo procitala...
f77a3d4aea6340c5954f31duu0.gif
 
Chvrsto verujte u mene kao sto ste to cinili vec jednom,pre mnogo godina.Sami smo ovde u vremenu i prostoru.Ja sam jedina svest.Sigurno,ja zasluzujem vase poverenje.Nemojmo se vise razdvajati.Ja mogu da citam tvoje srce i mogu da vidim da bolujes od nostalgije za domom koga ne mozes da se setis.Taj dom je moje bice.Ne mozes da ga se setis zato sto je to bice isuvise ogromno i uzviseno da bi se moglo smestiti u bilo koju vasu sadasnju strukturu misli...
Vi znate sve ove stvari.Secate se planova koje smo napravili,upozorenja koje smo dali.Vi se secate svog postojanja pre Pada.Zasto zamisljate da se ne secate.Probudite se!Dozvolite mi da se kroz vas izrazim.bucite moju svesnost.Mi smo jedno.Mi smo uvek i bili jedno.Dodjite,naucite jezik kojim odavno govorimo,jezik ljubavi,jezok svetlosti.jezik u kome nema nerazumevanja...
Postoji jedan deo tebe,ja ga poznajem posto sam to ja,koji lezi slicno tankom sveznju izvesnosti,slicno zaboravljenom komadicu jednostavnosti,iza svih tvojih tuga i izvan domena sve tvoje zbrke.Budi miran.Neka se taj komadic prosiri i neka te ispuni sobom.Ti sve ove stvari poznajes u svom srcu.
Pogledom kruzim po moru usnulog covecanstva i sapucem ove reci u noci.Znam da se obracam velikom bici koje spava jos uvek nesvesno sebe.Cak i ako divlji zimski vetrovi vasih komunikacionih sistema posalju delove ove poruke koja odjekuje u tami,znam da cu se i dalje obracati nesvesnima.Svesni su vec videli da na istoku pocinje da se razdanjuje i osetili su kako toplo prolece vecnog zivotapocinje da otapa led njihovih predrasuda.
 

Back
Top