autostoperski vodic kroz beograd

ne.
ne,ne mislim na stopiranje u beogradu,o necem drugom cu.

svi smo procitali autostoperski vodic kroz galaksiju,zar ne?
ima neko da nije?
ako ima preporucujem.to je jedna od onih knjiga koje bih uvela u obaveznu lektiru.

inace sebe sam uvek videla ko marvina.ne prestajem da filozofiram,zakeram i tugujem,i cinicna sam do bola.klasicni hejter.dozivljavam ga ko soul mate-a.elem,ni o tome nije.

nego da predjem na sustinu.

citajuci knjige i gledajuci filmove desavalo mi se da onako dozivim i prezivim neku scenu,ko zna koliko godina kasnije,potpuno neocekivano...ko filmski deja vu recimo.kada stanem ko hipnotisana i bukvalno sirom otvorenih ociju ko ovaj buljavi smajli :shock: gledam u neverici.i onda se nadjem totalno blazenom,srecnom i vreme na kratko nekako stane.

pred kraj pete knjige vodica "uglavnom bezopasni" arutr dent i ford prefekt na ledjima savrseno normalnih zveri prolaze kroz mali transdimenzionalni poremecaj.sto bi reko artur - ko arizona,meksiko ili juzna dakota :arrow:

"bar i gril "kraljeva zemlja" nalazio se nasred puta kojim bi jurisale savrseno normalne zveri da nisu prolazile kroz mali transdimenzionalni poremecaj.stajao je sam,nedirnut.najobicniji bar i gril.mesto gde kamiondzije rucavaju.bogu iza ledja.tiho.kraljeva zemlja."

ja sam tu scenu uvek zamisljala onako ko neke jeftine dajnere,negde u srednjoj americi,neka pustinja,kaktusi,kotrlja se ona biljka ko u vesternima kad dune vetar,prasina,zapeklo sunce itd...recimo ko u filmu "u-turn"...perverzija totalna....a ispred restorana oni jeftini svetleci znakovi,gde pola lampica ne radi tipa "jedite kod cika dzona".

razrada & sustina:

proslog proleca bila sam na keju zemunskom,cirkali smo vino,ja iskusno pila na prazan stomak i taman dovoljno da me malo uhvati i da mi proradi masta i inspiracija i da sve vidim na drugi nacin.staza vodi posle pored muzeja savremene umetnosti,koji se nalazi u sred nicega inace,i nekako je tesko dostupan sa bilo koje strane.bogu iza nogu.
a ispred muzeja stoji natpis.
istim onim jefrinim lampicama koje svetle u sumrak suncanog i vedrog dana,u sred nicega,nikome ne pokazujuci nista,i nikakvu funkciju ne vrseci.
i prosto i jednostavno kaze "there will be no miracles here" .
ja u soku vec,polako padam u trans.zaustavljam se a faca mi postaje ovakva :shock: dolazim u blazeno stanje i evo me vec se nalazim ko zna gde u galaksiji,vec ocekujem elvisa a.k.a kralja da iskoci ispred neke rupetine od restorana,u usima mi odzvanja love me tender i prelazi u ko zna sta a mojoj sreci nema kraja.vec vidim stracaru pored puta u sred nicega,masne i dlakave kamiondzije i onda tisina...autostoperski vodic,ovde kod mene u beogradu i ja u mojoj omiljenoj knjizi,live.

ok,shvatam da ljudi ne dele entuzijazam oko ovog natpisa sa mnom,sta vise uglavnom smatraju da sam caknuta sto me tako nesto banalno toliko odusevilo,ali kad god sam se vracala tamo,u koje god doba dana,uvek me je ostavljao mirnu,srecnu i bez teksta.

sad kad su krenuli da renoviraju muzej nemam pojma da li to jos uvek tamo stoji,da li je deo neke postavke ili oduvek tu visi itd...

dakleM,izvor mog visemesecnog zadovoljstva.ovekovecen,iz krajnje glupavog ugla,u krajnje glupavo doba dana ali za mene isto onako ko sto sam ga prvi put dozivela.
 
Jaaao,shto to zvuchi kao neki vrashki dobar trip :mrgreen:
ja chesto kad gledam neki film i dopadne mi se neka scena,onda uzdishem..."shto se to MENI nikad nije desilo"? ;p
I onda obichno neko vreme premotavam tu sekvencu u glavi,s tim shto sam ja u njoj...ali nikad mi se nije neshto takvo desilo :/
 
Ja dok se brijem zamishljam da je tuba pene lightsaber ali to izgleda nije to.:(
I kad platjam novchanik uvek uzmem desnom rukom pa prebacim"bacim"u levu..(kao Yoda shto uzme jednom rukom lightsaber pa uz pomitj Sile prebaci u drugu...dobro ja ne mogu bash tako...ali dovoljno je blizu)
 
podsetilo me (mada izvini sto je povrsno) na moj 3p koji sam imao posle koncerta whitesnake na tashu... elem, uglavnom sam vrlo prizemni neverni toma, ali to vece smo se toliko napili da sam, dok smo sedeli blizu crkve, od moljaca uhvacenih u snop reflektora pomislio da su leteci tanjiri, posto mi je izgledalo da su daleko na nebu, da svetle, i da prave nemoguce manevre pri nemogucim brzinama...
i u tom momentu sam bio neverni toma, ali prosto mi je bilo neverovatno... a onda mi je ortak rekao: "Budalo, nije to leteci tanjir nego insekt, pijan si"
deluje kao da te zezam ali nije tako, plz nemo to da mislis.
 
Odličan text B! :D Definitivno jedna od najboljih kuća u Beogradu. (autori Ivan Antić i Ivanka Raspopović)



I btw, nikad ne znaš ko te posmatra. 8-)

2uthkjt.jpg


bug.gif
 
@milicaanchy: eh da znas kakve ja sve tripove imam,ovo je jedan od onih koji te dovode do epifanije ali ima i onih ne toliko prijatnih...a tek kad krenem da sanjam i pricam u snu :lol:

@derer:yoda je umisljeni ljakse.anakin rulz.

@divlja:ma desava se i meni,ali mi ovo nekako ostavlja jaci utisak - ko da ti ulazis u neku drugu dimenziju :)

@hammerhead: eh ja sam ubedjena da sam pre nekoliko meseci videla letaci tanjir samo niko mi ne veruje.i bila sam potpuno trezna.samo me blam da pricam.
inace sto se tih prizemnih tripova tice,slicna situacija letos u nekoj diskoteci,ulazimo i namestamo se negde,ja stanem i krenem da buljim ko smajli onaj u video bim.dolazi drugarica i pridruzi mi se i nas dve stojimo tako i gledamo.i kazem ja jbt petra ovo je krvotok,vidis eritrocite,kako su okrugli i kako se brzo krecu secam se ja ucili smo mi to iz biologoje...cuti ona i nastavlja da gleda i kaze pa da mogli bi da budu eritrociti ali ipak meni ovo vise lici na genome,vidis kako ima formu...ja gledam i javljaju mi se genomi,al na kratko...ne ipak su eritrociti kazem...i tako jedno 15ak minuta stojimo i gledamo video bim u tisini i slozimo se da su ipak eritrociti na moje insistiranje.kada sam pogledala kasnije sa razocarenjem sam shvatila da nisu nikakvi eritrociti ni genomi nego crveni kruzici kojom velikom brzinom pomeraju na sve strane,ali svega mi izgledalo je ko krvotok...bila sam malo razocarana posle toga :(
@ xiaoyu: thnx,jel si to ti na slici? pozerko :mrgreen:
 
ali nije to zbog vina nego zbog knjige.
jel da da nisi procitao knjigu?
kad procitas nece ti trebati ni crno ni belo ni lusi on skaj vid dajmonds ni nista jer je knjiga psihoticna sama po sebi :)
mnogo suludije je bilo ovo sto sam napisala u komentaru sa krvotokom :lol:
a elvis je kralj,a oni su dosli kod kralja.
nemo' da me nerviras sada :lol:
 
poklonila mi je sestra za rodjendan i toplo mi je preporucila bio sam jos u srednjoj mislim :mrgreen:davno bese al je nikad nisam procitao :-(jer sam mislio da je neki SF u pitanju ,a i ne volim te future,space price mada sam kasnije i sam uvideo da sam se zahebao kada sam skontao o cemu se radi :-|a ima i film jel da ?:mrgreen:
 
pazi jeste kao sf ali ne onaj klasicni.
ja npr uopste ne volim sf ni u knjizevnosti ni u filmu ( dobro ajde ako se bas nesto nadje) ali je ova knjiga zakon,najozbiljnije.svako ko ima malo uvrnuti smisao za humor,ko voli neocekivane obrte,apsolutne bizarnosti i apsurd treba da procita knjigu.meni se retko koja knjiga bas bas svidi,ali ova je definitivno jedna od njih.
film nemoj slucajno da gledas jer je odvratan,menja sustinu price i uopste ne prati dogadjaje,a ako se dobro secam cak je i kraj razlicit.znaci tezak shit.doduse ja sam od dosade i razocarenja zaspala negde posle 20 minuta,mad aja i bioskopu kunjam kada smara film :roll: tako da i nisam bas primer,ali sve jedno.
ali knjigu stvarno vreti procitati,ali ne u zurbi nego polako jer je puna detalja koji ti se u nekom delu potpuno neocekivano pojave i promene celu pricu :)
 
ma ne znam sta mu fali,it's not my cup of tea,nista vise.
isto ko sto ne volim gomilu drugih stvari,jednostavno kad ti nesto ne pase :)

nije los ni ford,ali ja sam nekako oduvek vise gotivila artura.i posle marvina genijalan mi je kompjuter edi i posebno kad krene da peva onu staru pateticnu you'll never walk alone kad ih gadjaju sa magratee :mrgreen:
 
pa da cuo sam da film krsh ,a bas cu pogledati gde mi je ta knjiga mozda je i procitam jer dolazi zima ,duga i hladna :)
A sto se tice eritrocita i krvotoka i ja sam imao slicno iskustvo u nekom klubu samo sto su bili nacrtani na fluo platnu pod blek lajtom,(ustvari bio je stari bioskop sa skroz crnim zavesama na zidovima i tim prokletim platnima takodje na crnoj podlozi) ,a meni su se celo vreme pomerali i bio sam ubedjen da je to video bim ili neki projektor sve dok nisam dosao do njega i svojim rukama napipao crtez na tekstilu :mrgreen:sto je najgore i posle su se opet pomerali:-? pa sam shvatio da je bolje da izadjemi prosetam malo na vazduhu :lol:
 
Аух, то са Едијем је много добар део xD Поготово кад се касније испостави ко су биле петуније xD Или то беше кит :? :lol: И није патетично кад загрми цео стадион :mrgreen: Готово, идем ја опет да је читам :lol:
 
Аутостоперски водич кроз Галаксију појавио се у више различитих форми но што би било разумно очекивати, а већина њих директно контрирају једна другој. У својој првобитној форми био је радио серија на БиБиСи-у, па онда и ТВ серија на истоименој телевизији, појавило се на најразличитијим плочама, касетама, ЦД-овима, као компјутерска игрица и пешкир за купање ( xD ). Тренутно се појављује серија цртаних романа, а филмска верзија се очекује сваки час, већ пар деценија.

xD
 

Back
Top