Ko ima pravo da mi misao usporava lekovima? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

lj_950

Ko ima pravo da mi misao usporava lekovima?

Oceni ovaj blog
8.
Noć. Zoran, za stolom u dnevnom boravku. Kraj stola doktor.
ZORAN: Pijan sam od lekova. Opet će me odvesti u krevet i spavaću obučen. Pa, majku mu, ja sam se sam ovde izolovao da ne počnem da ubijam. Ko ima pravo da mi misao usporava lekovima? Treba da odem u kupatilo, a tvrda stolica mi cepa šuljeve... Suze radosnice i žalosnice, znoj i sve suvišne tečnosti koje izlaze iz tela...
DOKTOR: Mi moramo, najpre da te oslobodimo tegoba sa kojima si došao ovde, mislim na strah i ostalo...
ZORAN: Koliko će to da traje?
DOKTOR: Ne možemo da se pogađamo! Znaš kako je, čovek je mašina kao i svaka druga. Ti si trčao, jurio, mašina je podmazivala nekad i pogrešno - konjačić, špricer - i jurila, naročito kad se preterivalo s poslom. I, eto, motor otkaže. Ja bih ti drage volje rekao koji zupčanik je otkazao, ali kada je glava u pitanju, tu ima mnogo nepoznatog. Mi pokušavamo lekovima neke stvari da zaustavimo, da ih usporimo, ali dok ne pronađemo taj zupčanik, ili bar njegov pogrešno podmazan zub, treba nam dosta vremena.
ZORAN: Kad ću moći na vikend? Uželeo sam se deteta.
DOKTOR: Možda u četvrtak da ti dođe supruga, pa sa njom da izađeš.
ZORAN: Kasno mi je to...
DOKTOR: Nismo na pijaci. Pratiću te, pogotovo kad sam dežuran, kao večeras.
ZORAN: Hvala, doktore.
DOKTOR: Hajde sad na spavanje. Kad zaspiš, ponovo ću da te obiđem.
ZORAN: Hvala... (odlazi u krevet)

Pošalji "Ko ima pravo da mi misao usporava lekovima?" na Facebook Pošalji "Ko ima pravo da mi misao usporava lekovima?" na Google Pošalji "Ko ima pravo da mi misao usporava lekovima?" na My Yahoo! Pošalji "Ko ima pravo da mi misao usporava lekovima?" na Live Pošalji "Ko ima pravo da mi misao usporava lekovima?" na MySpace Pošalji "Ko ima pravo da mi misao usporava lekovima?" na Twitter Pošalji "Ko ima pravo da mi misao usporava lekovima?" na Digg Pošalji "Ko ima pravo da mi misao usporava lekovima?" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari