Zvuk i ostalo...

nightwolf

Obećava
Poruka
60
Pokusavam da radim u SoundForge 7.0 ali mi nikako ne ide...Zna li neko gde mogu naci tutorijal za SF 7.0? ILI NEKI DRUGI PROGRAM KOJI MOZE DA OBRADI ZVUK, u smislu otklanjanja suma,zujanja,nekih mehanickih zvukova....To mi stvarno treba. I kako mogu da prebacim pesme sa audio kasete na comp!?
 
Sa kasete na komp mozes prebacivati muziku ako imas input ( a imas ga sigurno ) na zvucnoj karti. Potrebno je da imas odgovarajuci koaksijalni kabal koji bi odgovarao ulazu na kompjuteru i izlazima ( najverovatnije cinc kablovima ) na kaset - deku. Sto se tice programa ja koristim Cubase Wavelab kako za snimanje tako i za obradu zvuka. Da bi radio na sumu moras imati odgovarajuci plug - in za Wavelab a verovatno i za Soundforge koji ne koristim odavno pa te ne mogu posavetovati u tom slucaju. Problem moze biti velik ako je sum jako izrazen tako da bi samo velika majstorija mogla dovesti do zeljenog rezultata uz moguc velik gubitak kvaliteta snimka.
 
Ja cu dodati jos nesto.Naime u ovom slucaju ti nisu potrebni cincevi vec kabal koji na oba kraja ima iste dzekove(bananice).Znaci oni koji se koriste kod slusalica.Cincevi ti trebaju kad hoces na stubu da slusas ono sto pustas na kompu.
Na stubu imas izlaz za slusalice i tu stavis jedan kraj kabla.Na kucistu na muzickoj imas tri izlaza:crveni(mikrofon),zeleni(audio out) i plavi(line in).Mozda imas jos koji ako je muzicka bolja ali sad ti je potreban onaj plavi,dakle line in.E tu stavis drugi kraj kabla.
U SF kliknes na record pa podesis da snima sa line in-a.Obrati paznju da ti nije sve pojacano na max jer ces onda imati samo glasno zujanje.
 
Znaci ne treba da Bude na maximumu? King 7, gde mogu da skinem instalaciju tog programa(ako se sme znati)?

Snimao sam ja nesto preko TV/FM kartice, tako da i tu ima suma...I slusao sam neke obradjene pesme,i mnogo bolje zvuce nego pre obrade(to su otprilike bile pesme sa gramofonskih ploca).Izrazen bas,i veoma cist zvuk,kao da svira 2-3 instrumenta,a ne 10-ak.
 
nightwolf:
Pokusavam da radim u SoundForge 7.0 ali mi nikako ne ide...Zna li neko gde mogu naci tutorijal za SF 7.0? ILI NEKI DRUGI PROGRAM KOJI MOZE DA OBRADI ZVUK, u smislu otklanjanja suma,zujanja,nekih mehanickih zvukova....To mi stvarno treba. I kako mogu da prebacim pesme sa audio kasete na comp!?
Za ovo što tražiš ubedljivo najbolji program ti je CoolEdit Pro. Otklanjanje šuma i sličnih stvari je impresionirajuće. Znam nekoliko ljudi koji ga koriste, a među njima su uglavnom muzičari kojima je od pomoći itekako pri snimanju zvuka na komp.
Preporuka na kvadrat.
 
Momci su ti ponudili neke programe koje je verovatno lakse skinuti sa neta nego Wavelab( koji je povelik za download i nije free ) i koje cu i ja probati ako ih preporucuju.
Problem prilikom prebacivanja muzike sa kaset - deka moze nastati ako se izlaz deka i zvucna karta " ne slazu lepo " odnosno da ne bih previse objasnjavao moze doci do prejakog suma i same glasnoce, odnosno moze se dogoditi da ti zvuk bude preslab ma koliko pojacavao i dizao reglere u nekom programu za obradu zvuka. Ako koristis odgovarajuci dek i ako imas neku stvarno dobru zv. kartu manje su sanse da dodje do ovoga. Snimak preko TV kartice ne obecava mnogo a kako vidim i ti se zalis. U svakom slucaju moras isprobati sve varijante sa gore pomenutim programima a ako nadjes negde Wavelab moras naci i odgovarajuce plug inove sto je vec malo komplikovanije.
 

Back
Top