Zvučnici rade ali ne rade?

Inspector

Aktivan član
Poruka
1.372
Nisam znao gde da postavim temu pa reko ajde ovde. Situacija je specifična, već gotovo 10 godina imam odlične Genius 2.0 zvučnike i pošto mi se ukazala potreba za još jednim parom a te stare verzije više nema u prodaju rešim da kupim nove, iste marke Genius sa gotovo istim specifikacijama uz malo drugačiji izgled.

Zvučnike razervišem, donesem kući upalim u kompjuter kad ono iznenađenje... Čim se pojačaju krči i to baš kao da su produvali a valjak je tek na četvrtini :S . Probam sa drugom zvučnom karticom onom integrisanom kad ono opet krčanje samo malo blaže. Probam da povežem na radio, cd plejer, na TV i takođe line-in prednji ulaz sa telefonom kad ono sada SVE RADI NORMALNO! Probao sam još brdo raznih kombinacija ali uvek je isti rezultat, krčanje se isključivo javlja na kompjuteru i to baš jako. Opet povežem stare zvučnike sve normalno radi na svim uređajima i kompu...

Vratim zvučnike na reklamaciju, reklamacija odbijena i sada iskreno ne znam šta da mislim. Svakako ću ih koristiti na drugim uređajima ali nisam baš planirao da ne rade na kompu.

Specifikacije:

Genius SP-HF1250B - 40W (10% TDF) - 4 + 8 Oma - 0.53A - 70hz/20khz

stara verzija ima slične specifikacije ali sam primetio na poleđini da je umesto 0.53A uneto 0.15A da li je možda to zbog toga ili ima nekog drugog objašnjenja?
 
И мени (ж)мигавац на кола исто тако.
Кад га укључим

ради, не ради, ради, не ради, ради, не ради, ради, не ради, ради, не ради, ради, не ради, ради, не ради, ради, не ради, ради, не ради, ради, не ради, ради, не ради, ради, не ради...
 
stara verzija ima slične specifikacije ali sam primetio na poleđini da je umesto 0.53A uneto 0.15A da li je možda to zbog toga ili ima nekog drugog objašnjenja?
Moguće... Kakav je priključak na kompu, standardni usb 2.0?

Nisam koristio na kompu usb zvučnike. Ali bi trebalo da bude plug and play....

Genius obično ima garanciju. Gde si kupio? Zašto nisu hteli da ti zamene?
 
Probaj na neki drugi kompjuter da ih povezes, po mogucstvu slicnih specifikacija. Ako radi onda je tebi ili do drajvera ili neko fizicko ostecenje samog ulaza.
Definitivno ću videti na drugom kompu, probao sam laptop jedan i radi dobro. Neverovatno mi je da svi drugi zvučnici rade na ovom kompu osim novih ali moguće je i da su drajveri u pitanju.
 
Definitivno ću videti na drugom kompu, probao sam laptop jedan i radi dobro. Neverovatno mi je da svi drugi zvučnici rade na ovom kompu osim novih ali moguće je i da su drajveri u pitanju.
To je nova informacija. Nije mi uopste logicno. Cime prikljucujes zvucnike? USB. standardan jack? Nesto trece?
Drajver da je ili los konektor bilo bi podjednako na svim zvucnicima iz razloga da je to samo analogni ili digitalni signal.
Verovatno analogni posto ima krcanja, mada moguce da je pojacalo iz kompa prejako za te zvucnike, tj probaj
da. podesis equilizer ili smanjis volume ili tako nesto a kontrolisi jacinu na zvucnicima. Moguce i da drajver
daje prejak signal, ne znam.
 
To je nova informacija. Nije mi uopste logicno. Cime prikljucujes zvucnike? USB. standardan jack? Nesto trece?
Drajver da je ili los konektor bilo bi podjednako na svim zvucnicima iz razloga da je to samo analogni ili digitalni signal.
Verovatno analogni posto ima krcanja, mada moguce da je pojacalo iz kompa prejako za te zvucnike, tj probaj
da. podesis equilizer ili smanjis volume ili tako nesto a kontrolisi jacinu na zvucnicima. Moguce i da drajver
daje prejak signal, ne znam.
3.5 mm klasičan audio ulaz, probao i sa kablom od starog zvučnika ista stvar ali predpostavljam da mu komp daje prejak signal iz nekog nepoznatog razloga i da zato krči,bruji (zvuk vrlo sličan nekom lošem radio signalu). Da li ovaj stari zvučnik sa sličnim specifikacijama ima neku foru pa može da izdrži što ovaj novi ne može videćemo... Planirao sam da reinstaliram sve uključujući i windows ponovo komplet jer komp baguje već neko vreme pa da vidimo situaciju nakon toga.
 
Драјвери немају никакве везе са звучницима, ако кажеш да ти стари раде нормално. Драјвери имају везе са звучном картом, тачније са DAC делом (део хардвера који дигитални запис претвара у аналогни). Пошто, кажеш:"Opet povežem stare zvučnike sve normalno radi na svim uređajima i kompu..."
Значи, драјвере заборави, немају никакве везе. Остаје ти, пошто кажеш да ти на телефону раде, да звук на компјутеру ставиш на минимум, повежеш звучнике и лагано додајеш јачину звука. Ако се крчање одмах јави може бити да ти до сметње долази из мреже. Да ли си то повезао на исту утичницу и да ли имаш уземљење?
 
Драјвери немају никакве везе са звучницима, ако кажеш да ти стари раде нормално. Драјвери имају везе са звучном картом, тачније са DAC делом (део хардвера који дигитални запис претвара у аналогни). Пошто, кажеш:"Opet povežem stare zvučnike sve normalno radi na svim uređajima i kompu..."
Значи, драјвере заборави, немају никакве везе. Остаје ти, пошто кажеш да ти на телефону раде, да звук на компјутеру ставиш на минимум, повежеш звучнике и лагано додајеш јачину звука. Ако се крчање одмах јави може бити да ти до сметње долази из мреже. Да ли си то повезао на исту утичницу и да ли имаш уземљење?
A da sa mobitelom snimi to 'krčanje' i nekako nam to dostavi? Ko zna šta on zove krčanjem?
 
Meni je krčanje ono kada imaš shebani potenciometar pa 'krči' kada ga pomičeš!
I meni. Pogotovo što ne krči uvek, nego tek kad ga pojačavaš.
Uključiš, obrneš potenciometar dok ne zakrči, vratiš ga ponovo - ako ne krči, biće da je potenciometar u pitanju.
Odvrni polako do daske, probaj da vratiš polako unazad i tako par puta.
Meni su to stari zvučnici radili na otprilike 3/4, malo napred, malo nazad i nestajalo je...
 

Back
Top