Zvucnici, preporuke, misljenja ...

Zgoljavko

Zainteresovan član
Poruka
307
Ajd' da otvorim temu o ovom pitanjcetu.

Rec je o 407-ici.
Koje bi ste zvucnike preporucili ili imate iskustva. Vreme je da promenim prednje. Pored zvucnika u vratima, ima i tvitere ispod soferke. Stavljao sam za probu neke JVC ali cvrc. Bas kao da ne postoji. Da ne pucam bez veze pare samo da bi probao.
Pojacavac, mislim da je 4x15W. Bar koliko sam uspeo da dokucim trazeci po net-u.
Original fabrici su imali dosta cujni bas. Bez obzira sto nema vufer u gepeku. Bas je bio bas dobar. Sa time sam zadovoljan. Jer me ne zanima da basom u gepeku otvaram gepek.
Vec normalno slusanje muzike.

Vidim nesto 'vako:

https://gigatron.rs/auto-zvucnici/jbl-auto-zvucnici-stage1-601c-383468
https://gigatron.rs/auto-zvucnici/kenwood-auto-zvucnici-kfce170p-107379

Ali po net-u nesto slabo nalazih iskustva ili kakav im je bas.
Sem toga, zbog same jacine pojacavaca, Pozeljno bi bilo da su osetljiviji. Ne ono 85-86dB, vec bar 90-92. Pozeljno i vise.
Dubana montaze je 50mm.

Ako imate nekih iskustava, predloga ... bio bi zahvalan da ih iznesete.
 
milospv
Pezojko je u pitanju sa RT3 sistemom



Dule 021
Uzimao sam originalne, polovne, pa prosvirali nakon 2-2,5 meseca. Vratio svoje ali su vec pred totalnim raspadom. Zato i gledam druge. A obzirom da nemam iskustva koji kakav ton daju, zato i pitah ako neko ima.

To za jace sam se razmisljao. Nosio sam se i mislju da uzmem ceo komplet sa pojacavacem, kao na slici. Sta ako su i oni pred raspadom?
:D


JBL system 1.jpg


Jeste da originalni imaju kartonsku membranu ali gumeni oves. Ne drzi se membrana kartonom za telo zvucnika. Ako si na to mislio.
 
Ne radi se o vesanju nego o samoj membrani jer karton daje bas.
Americka kola imaju sva te zvucnike sa kartonom i u svakom radi muzika da ne verujes.
E sad mozes ti da ugradis i aftermarket ali tu da bi dobio bolji zvuk moras da ugradis neke serije zvucnika koje kostaju. Sve u svemu vufer je taj koji ce ti dati snagu jer ocigledno ti odvrces muziku i zbog toga ti crkavaju zvucnici tako da ovo sto sam ti predlozio sa JBL-om je dobar predlog.
 
Ma jok Dule. Ne odvrcem. Volim kada tise pustim, 'ajd tako da kazem, ima ceo ili bar zadovoljavajuci zvucni opseg. To mi lepo radilo sa originalnim. Pustim mozda na do oko 30% jacine. I imao sam lepo i bass i visoke. Ono, slusanje takoreci na uvce.
Sa JVC koje sam probao, ni b od basa.
I ja sve vise gledam JBL. Ipak su oni tata.
 

Back
Top