Zvanično je počeo sajam automobila- popusta nema

Jok hyundai bio mnogo bolja kupovina od dačije i fijata. Valjda ulazili na tržište.
I20? Ja sam ga isto razmatra za kupiti ali nisam mogao nikako svariti onaj čudan stražnji kraj, kao neka divovska ružna igračka. Čak sam bio razmišljao o i10 koji mi se čak i dizajnerski dopada ali ipak je to mali automobil( mada prostran u kabini), i s slabašnim motorom od 67KS.
 
To je onda karastrofa 900 ccm turbo kosilice 😱😱😱
Imam ja turbo kosilicu, doduše od 1000ccm. Vuče " kosilica" ko blesava, mnogo bolje od četvorocilindraša iz bivšeg autića( 1.48v pug206) a uz to i potroši manje( preko jedne litre manje). Jedino što je na strani starog četvocilindraša je zvuk i mirnoća rada, doduše i to dodje do izražaja samo u leru.
 
Porediš sa zastarelim četvorocilindrašima kada su u pitanju nemci oni iste motore prave zadnjih 40 godina. Uopšte evropljanska vozila su zastarela. Tu onda vidiš neku razliku i čini ti se ušteda.

Moj drugar evo kupio treći auto na tri cilindra. Staro za novo menja jer se raspadnu.
Pa taj 1.0 TCE motor i nije zadnji krik tehnologije, ali mene je kombinacija njegovih performansi i troškova i više nego OK🙂 Nego koja su to kola bila od tvog drugara? Čini se da on hoće isključivo voziti nova kola?
 
Fabia, pežo mali, sad kaptur. Neće on nego se to raspadne posle 120-150 tkm. Ja ga sprdam svaki put rekoh opet ti uvalili mikser 🤣🤣🤣
Dobar ti drugar. Meni u familiji pežo 206 od 2000-e, s time da je još živ(prosljeđen sestri kao njenoj familiji drugi auto): Ovu daciu(ili daču?) namjeravam voziti dokle budim u stanju voziti automobil :mrgreen:
 
Bio sam na sajmu ifrapirao se kakve su to cene. Jedna najosnovnija Corsa kosta 17750€ u klot verziji dok jejeftiniji samo Hyundai i20 i cena mu je 15390€ i to krece cena od toliko tako da ako mu se nakarika oprema i sve ostalo to izadje hos nekoliko hiljada.
I onda se cudite sto su cene polovnjaka nikad vece?
Mini Kantrimen kosta skromnih 54000€!!!!
Hyundai Ionic 5 samo 48k€.
Ode sve u K.
 
Danas bio sa sinom na sajam. Pa da podelim nekoliko slicica sa Vama. Uz jedno ogromno razocarenje. Pezou to necu moci tek tako oprostiti. Nisu na standu nabacili 508-icu.

IMG_20230328_154022.jpg



IMG_20230328_154109.jpg



IMG_20230328_154249.jpg
 

Back
Top