Zvanično je počeo sajam automobila- popusta nema

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
44.054

Zvanično je počeo sajam automobila, svi ste pozvani, ali – vredi li dolaziti?


Ovogodišnji sajam automobila biće "normalniji" od prošlogodišnjeg. Šta ćemo sve moći da vidimo, da li će biti popusta, koliko koštaju ulaznice, i na kraju - vredi li dolaziti? Naša ekipa je juče bila na licu mesta, odnosno na novinarskom danu, pa donosimo prve utiske.


Prošle godine na sajmu automobila preveliki je akcenat bio na električnim automobilima, pa su posetioci otišli kućama pognutih glava jer su cene takvih vozila bile previsoke za prosečnog kupca u Srbiji.

Ove godine neće biti tako, jer će 55. Međunarodni salon automobila prikazati sve novitete bez akcenta na „zelene“ i skupe. Ali… uvek ima to ali.

Većina noviteta jeste „zelena“, odnosno elektrifikovana, tako da poseban akcenat nije ni potreban. Samim tim i skupa. Dodajte tome i da su godinu za nama obeležili brojni problemi u automobilskoj industriji, od čega je za kupce bio najgori – neverovatan skok cena automobila, a potom i predugi rokovi isporuke.


Ipak, od sutra 22.03. pa do utorka 28.03. na salonu u Beogradu imaće svašta da se vidi, ali ne po popularnim cenama, pogađate – popusta neće biti, jer, prema rečima koordinatora projekta Zorana Lupšića, ove godine neće biti velikih lagera za brzu isporuku vozila, i izostaće popusti jer politiku cena „diktira odnos ponude i tražnje“.....
 

Bolje sedite jer ovo su cene 10 najjeftinijih automobila na sajmu u Beogradu


Kapije sajma automobila su danas i zvanično otvorene za posetioce, a mi smo već obišli sve štandove kako bismo pronašli najjeftinije četvorotočkaše na ovoj manifestaciji. Pronaći pristupačne automobile nije bio lak posao, jer su cene „otišle u nebo“, pa čak i neki mali gradski automobili koštaju više od 20.000 evra, dok su pre samo par godina bili ispod 10.000 evra. Ipak, treba reći da smo pronašli jedan prilično jeftin model za današnje ekonomske uslove, dok su ostali na ovoj listi jeftiniji od drugih, ali se teško može reći da su jeftini.....
 
Ipak, od sutra 22.03. pa do utorka 28.03. na salonu u Beogradu imaće svašta da se vidi, ali ne po popularnim cenama, pogađate – popusta neće biti, jer, prema rečima koordinatora projekta Zorana Lupšića, ove godine neće biti velikih lagera za brzu isporuku vozila, i izostaće popusti jer politiku cena „diktira odnos ponude i tražnje“.....
E zato ce djoku da prodaju stipse.
 
1. Fiat Panda – 12.950 evra
2. Fiat 500 – 16.090 evra
3. Opel Crossland – 17.470 evra
4. Dacia Sandero Stepway – 17.560 evra
5. Suzuki Ignis – 18.000 evra
6. Citroen C3 – 18.190 evra
7. Kia Stonic – 18.389 evra
8. Renault Clio – 18.580 evra
9. Opel Corsa – 19.190 evra
10. Toyota Aygo X – 19.400 evra
Mislim da je Dačija Logan malo jeftinija od Sandera Stepway.
 
Sizife pa cene su i za sve ostsle nacije pre 4 godine bilew isto drasticno povoljnije.
Problem je sto su se tak i lako prodavali sa relativno malim kilometrazama i dolazila su extra lepa kola u dosta slucajeva ali danas je to vec umetnost jer sad i oni prodaju po astronomskim cenama kola ili daju ona sa 300k + za povoljnije pare mada i tu je vec tesko naci po prihvatljivoj ceni.
 
1. Fiat Panda – 12.950 evra
2. Fiat 500 – 16.090 evra
3. Opel Crossland – 17.470 evra
4. Dacia Sandero Stepway – 17.560 evra
5. Suzuki Ignis – 18.000 evra
6. Citroen C3 – 18.190 evra
7. Kia Stonic – 18.389 evra
8. Renault Clio – 18.580 evra
9. Opel Corsa – 19.190 evra
10. Toyota Aygo X – 19.400 evra
Za te novce se nekad kupovalo Vectra B ili Peugeot 406!!! Ja sam prošle godine za otprilike 15300 Evropljana uzeo Daciu Sandero s plinom, senzorima i kamerom za parkiranje i automatskom klimom. Sada je ista takva Dacia u Hrvatskoj više od 17000 eura. Ispada da je Dacia sad automobil za srednju klasu😁
 
Mislim da je Dačija Logan malo jeftinija od Sandera Stepway.
Taj novi Logan meni izgleda super, bolje od Stepwaya ali se ne prodaje u Hrvatskoj. S druge strane ovaj obični Sandero što sam ja uzeo ne prodaje se u Srbiji. Logiku baš i ne kužim, zašto nema Logana u Hrvatskoj, i pogotovo zašto nema osnovnog Sandera u Srbiji🤔🤔
 
Taj novi Logan meni izgleda super, bolje od Stepwaya ali se ne prodaje u Hrvatskoj. S druge strane ovaj obični Sandero što sam ja uzeo ne prodaje se u Srbiji. Logiku baš i ne kužim, zašto nema Logana u Hrvatskoj, i pogotovo zašto nema osnovnog Sandera u Srbiji🤔🤔
Nema zato što je u srbiji sve skuplje za otprilike 20-30% pa verovatno preklapa megana sa cenom.
 

Back
Top