Жути законодавци су тотално одлепили!!!!

Па откуда тај ко је продао бомбице зна да ће овај да седне у кола ................

De, ljudi ne budite bukvalisti. Imaš posla sa zakonom, dakle državom. Dakle ja kupim od tebe 5-6 bombica, ti nemaš pojma da ja vozim, ja ih ispijem pred tvojom radnjom, sednem u kola i PIJAN BOLID NA PRRVOM SEMAFORU, recimo, ubijem dete.
Neko će NARAVNO da proveri ko je tu tačno i KOLIKO KRIV. Kapiraš poentu? Niko te neće i NE MOŽE OSUDITI BEZ DA TI PRVO DOKAŽE KRIVICU
 
šta tebe boli uvo, za to odgovara majmun koji mu je prodao sve te bombice. i zabole me da li on zna ili ne zna da ovaj vozi kola. takve zavrzlame raspetljava sud- ako bolid napravi štetu bilo kome

Болид каже "Ево, сад сам од крушки...це дошао, био неки рођендан...што има виски, боли глава..."
 
Konobar je odgovoran UZ vozača. Recimo, u mom komšiluku imaš prodavnicu na čijim vratima OGROMNIM slovima piše - NE PRODAJEMO ALKOHOL MALOLETNICIMA, PIJANIMA I PRIPITIMA, KAO NI BILO KOME POSE 23 sata

излазиш ти касно увече некад? нема града у западној Европи где се масовно не лоче. стани испред било које кафане, паба, бодеге или бара па гледај ко излази и у каквом су стању, само пази да не станеш тамо где се неко од веселника већ исповраћао или можда штиклом некоме на руку.

Схваташ да није кажњиво напити се у кафани? Није кажњиво ни попити два пива после којих ниси пијан, али такође више не смеш да возиш. Пребацивати одговорност за безбедност у саобраћају на конобаре је нешто најглупље што сам целе године до сад чуо, али то је вероватно зато што нисам обраћао никакву пажњу на вести из Србије до данас.
 
Болид каже "Ево, сад сам од крушки...це дошао, био неки рођендан...што има виски, боли глава..."

Vidi, molim te, gornji post iznad svog orginala koji sam citirala.
Ne šalju se ljudi na robiju bez dokaza. Bar ne u pravnoj državi, a moraš, ipak, da ostaviš sebi mogućnost da, uprkos svemu, veruješ U PRAVNI SISTEM I NJEGOV MEHANIZAM.

Ne živi se od paranoje.
 
излазиш ти касно увече некад? нема града у западној Европи где се масовно не лоче. стани испред било које кафане, паба, бодеге или бара па гледај ко излази и у каквом су стању, само пази да не станеш тамо где се неко од веселника већ исповраћао или можда штиклом некоме на руку.

Схваташ да није кажњиво напити се у кафани? Није кажњиво ни попити два пива после којих ниси пијан, али такође више не смеш да возиш. Пребацивати одговорност за безбедност у саобраћају на конобаре је нешто најглупље што сам целе године до сад чуо, али то је вероватно зато што нисам обраћао никакву пажњу на вести из Србије до данас.

Sasvim si ti ovde u pravu, ali sam sigurna da i na zapadu postoji neki zakon iz kojeg ovi naši prepisuju. Jer, znaš i sam, oni ipak PREPISUJU.

Cilj je ovde preventiva, pojačani oprez onih koji služe alkohol i njihovo zastrašivanje. Nema neke velike štete od toga, a neće je ni biti.

Drugo, recimo u Italiji, ima TOLIKO POLICIJE I KARABINJERA, posebno u kasnim satima, posebno na frekventnim mestima, da ni vozači nisu ludi da previše rizikuju i da morka pijani sednu u kola. Čak i kada sednu blago pripiti šanse su ogromne da će policija to da provali, a njih skupo da košta pre nego što učine štetu.
 
Poslednja izmena:
Тако и треба, јер то и јесте посао полиције.

Мада кад год сам ја био у Италији, улице су ноћу биле пуне пијаних тинејџера који прде около на веспама и вриште твојој (или рецимо мојој) девојци "ћао, бела!" а нико их не хапси.
 
Тако и треба, јер то и јесте посао полиције.

Мада кад год сам ја био у Италији, улице су ноћу биле пуне пијаних тинејџера који прде около на веспама и вриште твојој (или рецимо мојој) девојци "ћао, бела!" а нико их не хапси.

I ovo je istina. Lično sam im sa balkona poručivala kad 'odvrnu' muziku, bolelo me za opasnosti u saobrćaju - Chiamero i carabinieri adeso !! :lol:
 
Може .................. може и дуван да се 100% криминализује - ОК!

Nisam nikad cula da je neko pod dejstvom duvana pochistio nekog kolima ili se podvuko pod auto teturajuci se levo desno. Inace, ne znam da li je zabranjeno pushenje u toku voznje, ali ako nije, svakako bi ga trebalo zabraniti i sankcionisati.
 
Osim pijanih vozača, ispaštaju i oni koji su im služili alkohol
Gost se napije, konobar robija!
Petak - 14.01.2011
Ukoliko Skupština usvoji predloge izmena Zakona o bezbednosti saobraćaja, domaćin na slavi ili konobar u kafani koji pusti pijanog gosta da sedne za volan biće kažnjen za svaki prekršaj koji „letvosani“ vozač napravi.





http://www.alo.rs/vesti/34689/Gost_se_napije_konobar_robija


...jadni kelneri...na'ebace i od pijanaca i od pandura....bice to krajnje deficitarno zanimanje....:lol:
 
Salu na stranu, ovaj zakon je apsolutno isto demonkratsko novokomponovano foliranje ko i onaj o duvanskom dimu i na isti nacin ce se sprovoditi samo za obracun sa sitnima ili nepodobnima. Najkretenskije je upravo to sto se ovakav jedan zakon razmatra paralelno sa vodjenjem raznovrsnih medijskih kampanja u korist alkohola (koja vec dosta dugo traje). Dok se ne stane na put primanju mita u saobracajnoj kontroli, svi ovakvi pokusaji da se pijandure uklone iz saobracaja, ostace bezuspesni.
 

Back
Top