Тихи
Starosedelac
- Poruka
- 193.818
Zukorlić pozvao na "zauzimanje"
Izvor: Beta, Tanjug
Novi Pazar -- Glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Mumer Zukorlić poručio građanima Novog Pazara da, ako žele da rade i zarade, moraju "osvojiti" zgradu gradske uprave.
On se u sredu uveče obratio okupljenim građanima u Novom Pazaru, na okviru svečanosti povodom obeležavanja Dana bošnjačke zastave.
Zukorlić je poručio da je Sandžaku potrebna poštena vlast koja će "raditi za svoj narod, neće krasti i zloupotrebljavati svoju poziciju".
"Nama ne trebaju ljudi koji će svoju poziciju koristiti za lično, porodično i rodbinsko bogaćenje, već oni koji će biti pravi nosioci emaneta (duha islama), a takve ljude imamo mi", kazao je Zukorlić.
On je ocenio da vlasti u Beogradu nikada nisu bile na strani Bošnjaka ali i da njihovo ometanje rada Bošnjačkog nacionalnog veća nije dalo nikakve rezultate.
"To nema ni u Africi, da jednom telu istekne mandat pre 1.400 dana, a da mu vlast daje pare iz budžeta da ih troši. Nije bitno to telo niti ljudi koji su tamo, najbitnija je uvredljiva poruka prema našoj pameti, ako misle da postoji jedan Bošnjak koga će time da prevare. Zato smo ponosni, jer tih par stotina hiljada evra državnih para nas nije zaustavilo", kazao je Zukorlić.
On je kazao da Islamska zajednica na čijem je čelu sa svim svojim obrazovnim i drugim institucijama brine o bošnjačkoj deci i siromašnjima.
"Nedostaje još prilika da sami halalite i dostojanstveno zaradite svoju nafaku, svoju platu i zalogoj. To vam ne može obezbediti Bošnjačko nacionalno veće niti Bosnjačka kulturna zajednica, niti Islamska zajednica... Zato morate osvojiti onu zgradu tamo, a ja vam kažem da ćete vrlo brzo imati priliku za to… Nemojte očekivati od mene da to ja to činim…", poručio je Zukorlić, prekidan aplauzima okupljenih.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=05&dd=12&nav_category=11&nav_id=511605
Ova Zukorliceva izjava je skolski primer krivicnog dela podstrekivanja na vrsenje krivicnog dela kao i krivicnog dela poziv na rusenje ustavnog poretka zemlje. A Tadic i Tomo Zoric cute ?
Izvor: Beta, Tanjug
Novi Pazar -- Glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Mumer Zukorlić poručio građanima Novog Pazara da, ako žele da rade i zarade, moraju "osvojiti" zgradu gradske uprave.
On se u sredu uveče obratio okupljenim građanima u Novom Pazaru, na okviru svečanosti povodom obeležavanja Dana bošnjačke zastave.
Zukorlić je poručio da je Sandžaku potrebna poštena vlast koja će "raditi za svoj narod, neće krasti i zloupotrebljavati svoju poziciju".
"Nama ne trebaju ljudi koji će svoju poziciju koristiti za lično, porodično i rodbinsko bogaćenje, već oni koji će biti pravi nosioci emaneta (duha islama), a takve ljude imamo mi", kazao je Zukorlić.
On je ocenio da vlasti u Beogradu nikada nisu bile na strani Bošnjaka ali i da njihovo ometanje rada Bošnjačkog nacionalnog veća nije dalo nikakve rezultate.
"To nema ni u Africi, da jednom telu istekne mandat pre 1.400 dana, a da mu vlast daje pare iz budžeta da ih troši. Nije bitno to telo niti ljudi koji su tamo, najbitnija je uvredljiva poruka prema našoj pameti, ako misle da postoji jedan Bošnjak koga će time da prevare. Zato smo ponosni, jer tih par stotina hiljada evra državnih para nas nije zaustavilo", kazao je Zukorlić.
On je kazao da Islamska zajednica na čijem je čelu sa svim svojim obrazovnim i drugim institucijama brine o bošnjačkoj deci i siromašnjima.
"Nedostaje još prilika da sami halalite i dostojanstveno zaradite svoju nafaku, svoju platu i zalogoj. To vam ne može obezbediti Bošnjačko nacionalno veće niti Bosnjačka kulturna zajednica, niti Islamska zajednica... Zato morate osvojiti onu zgradu tamo, a ja vam kažem da ćete vrlo brzo imati priliku za to… Nemojte očekivati od mene da to ja to činim…", poručio je Zukorlić, prekidan aplauzima okupljenih.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=05&dd=12&nav_category=11&nav_id=511605
Ova Zukorliceva izjava je skolski primer krivicnog dela podstrekivanja na vrsenje krivicnog dela kao i krivicnog dela poziv na rusenje ustavnog poretka zemlje. A Tadic i Tomo Zoric cute ?





