Zukorlic javno pozvao na rusenje ustavnog poretka Srbije i zauzimanje zgrade opstine

Тихи

Starosedelac
Poruka
193.818
Zukorlić pozvao na "zauzimanje"
Izvor: Beta, Tanjug

Novi Pazar -- Glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Mumer Zukorlić poručio građanima Novog Pazara da, ako žele da rade i zarade, moraju "osvojiti" zgradu gradske uprave.


On se u sredu uveče obratio okupljenim građanima u Novom Pazaru, na okviru svečanosti povodom obeležavanja Dana bošnjačke zastave.

Zukorlić je poručio da je Sandžaku potrebna poštena vlast koja će "raditi za svoj narod, neće krasti i zloupotrebljavati svoju poziciju".

"Nama ne trebaju ljudi koji će svoju poziciju koristiti za lično, porodično i rodbinsko bogaćenje, već oni koji će biti pravi nosioci emaneta (duha islama), a takve ljude imamo mi", kazao je Zukorlić.

On je ocenio da vlasti u Beogradu nikada nisu bile na strani Bošnjaka ali i da njihovo ometanje rada Bošnjačkog nacionalnog veća nije dalo nikakve rezultate.

"To nema ni u Africi, da jednom telu istekne mandat pre 1.400 dana, a da mu vlast daje pare iz budžeta da ih troši. Nije bitno to telo niti ljudi koji su tamo, najbitnija je uvredljiva poruka prema našoj pameti, ako misle da postoji jedan Bošnjak koga će time da prevare. Zato smo ponosni, jer tih par stotina hiljada evra državnih para nas nije zaustavilo", kazao je Zukorlić.

On je kazao da Islamska zajednica na čijem je čelu sa svim svojim obrazovnim i drugim institucijama brine o bošnjačkoj deci i siromašnjima.

"Nedostaje još prilika da sami halalite i dostojanstveno zaradite svoju nafaku, svoju platu i zalogoj. To vam ne može obezbediti Bošnjačko nacionalno veće niti Bosnjačka kulturna zajednica, niti Islamska zajednica... Zato morate osvojiti onu zgradu tamo, a ja vam kažem da ćete vrlo brzo imati priliku za to… Nemojte očekivati od mene da to ja to činim…", poručio je Zukorlić, prekidan aplauzima okupljenih.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=05&dd=12&nav_category=11&nav_id=511605

Ova Zukorliceva izjava je skolski primer krivicnog dela podstrekivanja na vrsenje krivicnog dela kao i krivicnog dela poziv na rusenje ustavnog poretka zemlje. A Tadic i Tomo Zoric cute ?
 
Iznogud je prolupao.
images







Bošnjačke partije osudile muftijin poziv

Politika - Pre sat i 28 minuta
NOVI PAZAR - Funkcioneri novopazarskih stranaka na vlasti i u opoziciji osudili su danas poziv glavnog muftije Muamera Zukorlića na "osvajanje" zgrade gradske uprave, ocenivši to pozivom na "džamahirizaciju Sandžaka", odnosno politički marketing i ništa više od toga.

Zukorlić je građanima Novog Pazara poručio da, ako žele da rade i zarade za svoj zalogaj, moraju "osvojiti" zgradu gradske uprave u tom gradu.

"Nedostaje još prilika da sami halalite i dostojanstveno zaradite svoju nafaku, svoju platu i zalogaj. To vam ne može obezbediti Bošnjačko nacionalno veće niti Bosnjačka kulturna zajednica, niti Islamska zajednica... Zato morate osvojiti onu zgradu tamo, a ja vam kažem da ćete vrlo brzo imati priliku za to. Nemojte očekivati od mene da i to ja činim.", poručio je Zukorlić govoreći na centralnoj svečanosti povodom Dana bošnjačke zastave.

Generalni sekretar Sandžačke demokratske partije (SDP) Mirsad Jusufović je rekao Tanjugu da muftijina izjava nije ništa novo jer su poznate njegove političke ambicije.


On je, međuitm, poručio da se vlast ne osvaja ne mitinzima već na izborima.

Jusufović očekuje da će građani na predstojećim izborima imati dovoljno razuma i sposobnosti i da ne dozvole uvođenje nestabilnosti koje se dogodilo nakon neformiranja Naconalnog saveta Bošnjaka.

Narodni poslanik i funkcioner Bošnjačke liste za evropski Sandžak Esad Džudžević je Tanjugu rekao da poziv na "osvajanje" gradske uprave, obzirom da dolazi od verskog vođe znači "džamahirizaciju Sandžaka" i stvaranje teokratskog društva, što je nedopustivo.

"Bošnjačka lista je protiv klerikalizacije sandžačkih Bošnjaka", naveo je Džudžević.

Lider Stranke za Sandžak, koja participira u lokalnoj vlasti, Fevzija Murić je Zukorlićev poziv za "osvajanje" zgrade gradske uprave poistovetio sa zahtevom lidera naprednjaka Tome Nikolića za održavanje vanrednih parlamentarnih izbora u godini izbora.

Zato je to muftijin politički marketing i ništa više od toga, rekao je Murić Tanjugu.

http://vesti.krstarica.com/?rubrika...a=2011&sifra=513d3d84c3e0bf5ac1b6282cf8173793
 
Šta i oni imaju Dan zastave? A koje?
Ništa ni novo ni čudno od Zukorlića.Navikao se on da se vlast u njegvom slučaju ponaša kao one tri figure majmuna sa pokrivenim ušima,očima i ustima.
Lako je njemu kad ga čuvaju bivši jugoslovenski policajci,"klasići" Nasera Orića.

тачно, које заставе :eek:

зар Бошњаци имају заставу :roll:
 

Back
Top