Зукорлић и Свети Сава

У контексту мог уписа се види да је у питању `српски фундаментализам`, искључивост,
а не фундаментализам уопште, како ти на кварно хоћеш да представиш.
Дискутујеш, али на кварно.
А позиваш се на традицију вере.

Моја основна теза коју заступам је да државност на овом простору не може да се заснива на српском фундаментализму,
(као ни на бошњачком ни југословенском).
То зна свако ко није простак, па је српски фундаментализам повезан
ИЛИ СА ЗЛОМ НАМЕРОМ, ИЛИ СА ПРОСТАКЛУКОМ.

Не знаш шта значе речи које користиш, одрод ти разум мути.

Овај разговор се темељи на србском језику, тако да је фундамент СРБСКИ.

Фудамент самосталности и Христоликости ове државе Србије дао је свети Симеон Мироточиви, Стефан Немања.

Фундамент Србске духовност дао је раб Божији, светитељ Сава, и коме се тај Христов темељ не свиђа слободно може да се сели.

Наравно да србска фундаменталност искључује сваку другу, јер већ је посејана и дата кроз Стефана Немању и Светог Саву.

Само тај основ Срби поштују и прихватају, остале презиремо и одбацујемо јер се не темеље на вери у Христа.

Нити једну другу веру не поштујемо и не признајемо, јер је само наша светосавска вера - Православна - истина и темељ вечности и спасења.

Poslednja izmena:
Лавице, изгледа да ради. Хух, колико је ових страних плаћеника и домаћих издајника. Само вршљају тамо амо.

off:

Ma dobro, ne bih sa tako teskim kvalifikacijama odjednom, ali jednostavno ima svakakvih, uvrnutih, ili namerno izvitoperenih koji sektase.

I misle da to niko nece da primeti.

Ne mozes da drzavnost povezujes s verom.

Sveti Sava je i nas drzavnik, drzavotvorac.

I ti to vrlo dobro znas ili treba da znas.

Osim ako ne radis za Zukorlica.

Наш државник је Исус Христос, јер је Његова држава вечна и посејана семеном државне фундаменталности кроз Стефана Немању, брижљиво однегована духовношћу Светога Саве РАВНОАПОСТОЛНОГ.

Ми Срби припадамо Христу и Он је наше Све у свему (доброме, вечноме, непропадљивоме).

Овај разговор се темељи на србском језику, тако да је фундамет СРБСКИ.

Фудамент самосталности и Христоликости ове државе србије дао је свети Симеон Мироточиви, Стефан Немања.

Фундамет Србске духовност дао је раб Божији, светитељ Сава, и коме се тај Христов темељ не свиђа слободно може да се сели.

Наравно да србска фундаменталност искључује сваку други, јер већ је посејана и дата кроз Стефана Немању и Светог Саву.

Само тај основ Срби потују и прихватају, остале презиремо и одбацујемо јер се не темеље на вери у Христа.

Нити једну другу веру не поштујемо и не признајемо, јер је само наша светосавска вера - Православна - истина и темељ вечност и спасења.

А ти сада оде у тоталну крајност која опет нема благе везе са животом. МОРАШ НАЋИ СРЕДИНУ - ЈЕР ОНА ЈЕ ЗЛАТНА.

Наш државник је Исус Христос, јер је Његова држава вечна и посејана семеном државне фундаменталности кроз Стефана Немању, брижљиво однегована духовношћу Светога Саве РАВНОАПОСТОЛНОГ.

Ми Срби припадамо Христу и Он је наше Све у свему (доброме, вечноме, непропадљивоме).

Pa jeste...drago mi je da se slozismo jednom!

Ne mozes da drzavnost povezujes s verom.

Sveti Sava je i nas drzavnik, drzavotvorac.

I ti to vrlo dobro znas ili treba da znas.

Osim ako ne radis za Zukorlica.

Српска нација је утемељена Светосављем, па је тиме повезана и са Православљем.
Тако се религијски фундаментализам преноси на национални фундаментализам,
који је свуда и нормалан, али на Балкану једноставно није.
Овде није могуће да никакав, ни религијски ни национални фундаментализам, буде основа државности,
јер су нације због историје издефинисале кроз религије.
Овде основа државности може бити само синергија српске, југословенске и бошњачке елите,
три нације које имају заједнички језик -српски језик, заједничко порекло -народну традицију и гене..

Наравно Срба у Србији има највише, па сходно томе требало би да имају приоритет у одлучивању.
Али данас владају Југословенски фундаменталисти.

Српска нација је утемељена Светосављем, па је тиме повезана и са Православљем.
који је свуда и нормалан, али на Балкану једноставно није.
Овде није могуће да никакав, ни религијски ни национални фундаментализам, буде основа државности,
јер су нације због историје издефинисале кроз религије.
Овде основа државности може бити само синергија српске, југословенске и бошњачке елите,
три нације које имају заједнички језик -српски језик, заједничко порекло -народну традицију и гене..

Наравно Срба у Србији има највише, па сходно томе требало би да имају приоритет у одлучивању.
Али данас владају Југословенски фундаменталисти.

Nije fundamentalizam u pitanju, nego prosta cinjenica da je sveti Sava prvi utemeljivac srpske drzave. To je tako.

Ako se nekom ne dopada moze da ide u svoju rodnu zemlju, ili da prihvati tu cinjenicu, sto ga nikako ne ometa da ima, postuje i iskazuje svoju religiju.

Овај разговор се темељи на србском језику, тако да је фундамент СРБСКИ.

Фудамент самосталности и Христоликости ове државе Србије дао је свети Симеон Мироточиви, Стефан Немања.

Фундамент Србске духовност дао је раб Божији, светитељ Сава, и коме се тај Христов темељ не свиђа слободно може да се сели.

Наравно да србска фундаменталност искључује сваку другу, јер већ је посејана и дата кроз Стефана Немању и Светог Саву.

Само тај основ Срби поштују и прихватају, остале презиремо и одбацујемо јер се не темеље на вери у Христа.

Нити једну другу веру не поштујемо и не признајемо, јер је само наша светосавска вера - Православна - истина и темељ вечности и спасења.

Српски језик није Светосавље, српски језик је и језик Бошњака и Југословена.
Као што сам рекао, овде су се нације већ издефинисале кроз религију, и државе које су са њом биле повезане.
па је немогућа једна нација са три религије.
Зато овде ни појам нације није фундаменталан.
То је специфичност Балкана која се мора прихватити.
Једини фундамент који може одржати државу на овом простору је добра воља елите,
здрав разум елите,
да постигне компромис одражавања заједничке државе.
Дакле једини државотворни фундаментализам је овде здраворазумски фундаментализам.
Има ли га?

Нема компромиса, има да се следи пут светога Саве.

Све за Христа, Христа ни за шта.

То се зове моћ апстракције, који ти као да немаш.
А дефиниција примитивизма је управо немогућност апстракције.
На овом простору ће се увек сусретати западна, орјентална и источноевропска моћ.

Зато је немогуће одржати државу на само једном принципу.
А одржати поредак, да простачине не преузму моћ или капитал је приоритет!

Мора постојати синергија три принципа, као три штапа ослоњена један на друга два..

Српски језик није Светосавље, српски језик је и језик Бошњака и Југословена.
Као што сам рекао, овде су се нације већ издефинисале кроз религију, и државе које су са њом биле повезане.
па је немогућа једна нација са три религије.
Зато овде ни појам нације није фундаменталан.
То је специфичност Балкана која се мора прихватити.
Једини фундамент који може одржати државу на овом простору је добра воља елите,
здрав разум елите,
да постигне компромис одражавања заједничке државе.Дакле једини државотворни фундаментализам је овде здраворазумски фундаментализам.
Има ли га?

??? Odrzavanja zajednicke drzave?
Obicno se tako kaze, kada su u nekoj zajednici teritorije 2 ili vise republika, drzava...
Ti smatras da je Raska i Novopazarka Oblast, zasebna "jedinica", pa treba se odrzavati zajednicka drzava ili?

То се зове моћ апстракције, који ти као да немаш.
А дефиниција примитивизма је управо немогућност апстракције.
На овом простору ће се увек сусретати западна, орјентална и источноевропска моћ.

Зато је немогуће одржати државу на само једном принципу.
А одржати поредак, да простачине не преузму моћ или капитал је приоритет!

Мора постојати синергија три принципа, као три штапа ослоњена један на друга два..

Pa ko kome brani da ispoveda veru???

Poslednja izmena:
??? Odrzavanja zajednicke drzave?
Obicno se tako kaze, kada su u nekoj zajednici teritorije 2 ili vise republika, drzava...
Ti smatras da je Raska i Novopazarka Oblast, zasebna "jedinica", pa treba se odrzavati zajednicka drzava ili?

Ако ми се неко гади онда су то Гркофили..

Ја говорим о Републици Србији, заједничкој држави Срба, Бошњака и Југословена.

Muftija Zukorlic savjetuje muslimane da se odupru pokusaju asimilacije od strane drzave preko skola .
Mi smo muslimani, druge smo vjere nemoze se nasoj djeci nametati svetosavlje i hriscanstvo. To je i jedan savjet vlastima da time samo udaljava Bosnjake. To su sve argumenti za autonomnost jer ocigledno da vlast ne umije vladati nama Bosnjacima na prostoru Sandzaka, gdje smo autohtoni.

Ако ми се неко гади онда су то Гркофили..

Ја говорим о Републици Србији, заједничкој држави Срба, Бошњака и Југословена.

A odakle tebi to da sam ja "Grkofil-ka"?
Ko su Jugosloveni?
Govoris, kao da muslimani imaju svoju republiku u drzavi Srbiji, pa im se mora udovoljiti, ili u protivnom otcepice se.

Muftija Zukorlic savjetuje muslimane da se odupru pokusaju asimilacije od strane drzave preko skola .
Mi smo muslimani, druge smo vjere nemoze se nasoj djeci nametati svetosavlje i hriscanstvo. To je i jedan savjet vlastima da time samo udaljava Bosnjake. To su sve argumenti za autonomnost jer ocigledno da vlast ne umije vladati nama Bosnjacima na prostoru Sandzaka, gdje smo autohtoni.

Zasto ne savetuje svojima, da se sirom EU odupiru "asimilaciji"?
Da li shvatas znacenje reci "asimilacija"? I zasto u ime borbe protiv asimilacije i u ime islama, muslimani sirom EU, ne odbiju da uzmu "Bozicne pare"?

У праву си.
Али ти се везујеш за простор и аутохтоност, а то је погрешно.
То је можда реакција због претњи протеривања, али може бити протумачено као зла намера сецесије.

Бошњаци су нација републике Србије.

Али они немају култ државности који би их везао за Србију а не за Азију и Турску.
Пошто се овде нација темељи на религији, тај култ мора бити везан за религију.

Тако ће сви Словени муслимани у Европи моћи да се вежу за бошњачки култ,
и Горанци и Помаци у Бугарској..

Као што се приближавањем Бугара и Македонаца Светосављу
они приближавају Српској нацији.

Мој је став да Бошњаци санџака треба да се због економске неперспективе
коју тај крај сам по себи има преселе на Нови Београд.
И да се на Новом Београду направи Исламски културни центар, и џамија.
И у Нови Сад.
Дакле све Ново.
Београд као центар заједничке државе.

Sto prije shvatite da smo mi Bosnjaci, bosnjacka nacija, autohtoni svoji na svom sa svojo bosnjackom kulturom islamskom vjerom i bosanskim jezikom, to ce biti bolje za vas. Na koji nacin cete vladati u sandzaku to je vas problem. Problem postoji jer ocigledno neumijete, neshvatate drugog i drugacijeg. Prisilom nemoze te nista valjda to kroz istoriju shvatate.
Nasilno tjerati da budemo nesto sto nismo je van pameti i jako opasno i sami to znate. Nije civilizovano.

Sto prije shvatite da smo mi Bosnjaci, bosnjacka nacija, autohtoni svoji na svom sa svojo bosnjackom kulturom islamskom vjerom i bosanskim jezikom, to ce biti bolje za vas. Na koji nacin cete vladati u sandzaku to je vas problem. Problem postoji jer ocigledno neumijete, neshvatate drugog i drugacijeg. Prisilom nemoze te nista valjda to kroz istoriju shvatate.
Nasilno tjerati da budemo nesto sto nismo je van pameti i jako opasno i sami to znate. Nije civilizovano.

ko ti se ne svidja , idi tamo gde ti se svidja.

sveti sava je srpski prosvetitelj

u skolama se zato slavi njegov dan .

kome smeta ne mora da dodje njegov problem.

Не знам коме одговараш.
Не постоји бошњачки језик, и не постоји нека посебна бошњачка територија у Србији.
Цела Србија је бошњачка колико и српска и југословенска.
За све остало се слажем.
Ја сам за решење проблема, а ако буде хаоса највише ће страдати Бошњаци.

Back