Зукорлић: Аутономија Санџака извесна

Waterfall

❤️
VIP
Poruka
58.573
Сарајево – Главни муфтија Исламске заједнице у Србији Муамер Зукорлић поручио је својим сународницима у Босни и Херцеговини да борба коју он води у Санџаку није узалудна, да је народ препознао све подвале „београдског режима” и да је аутономија Санџака све извеснија, а Бошњаци тога све свеснији.

Зукорлић је, говорећи на свечаности поводом 20 година од оснивања Удружења грађана пореклом из Санџака у Федерацији БиХ, казао да су Бошњаци у Санџаку као „мали орлови” који у свом гнезду брзо стасају и оно им постаје тесно, а „потом се отисну у небеске висине и запоседају места угодна за живот”, као што су Босна и Херцеговина и све земље западне Европе, Аустралије и Америке.


Зукорлић је, како је пренела Муслиманска информативна агенција МИНА, нагласио да они при том не заборављају свој Санџак, већ га са још већим жаром доживљавају и помажу.

На свечаности су говорили члан Председништва БиХ Бакир Изетбеговић, син Алије Изетбеговића, и реисул-улема Исламске заједнице у БиХ Мустафа Церић.

Свечаност је, иначе, одржана прексиноћ, у исто време када је у Новом Пазару низом манифестација обележавано пет и по векова од постанка тог града.

Изетбеговић је казао да је за протеклих 20 година бошњачки народ постао незаобилазан фактор одлучивања на Балкану, а санџачки Бошњаци потврдили су да су у сваком историјском искушењу истински волели и бранили Босну и Херцеговину.

Тако је било и између 1992. и 1995. године, рекао је он цитирајући свог оца, који је својевремено казао да „ко (у то) не верује, нек обиђе мезарја (гробове) и видеће да је сваки други или трећи погинули борац из Санџака”.

Изетбеговић је поручио да следи период европских интеграција у којима ће емотивне везе санџачких и босанскохерцеговачких грађана бити преточене у конкретну сарадњу регија европске будућности.

Свечаности су присуствовали и члан ратног Председништва БиХ Ејуп Ганић и први начелник Генералштаба Армије БиХ Сефер Халиловић.

Реисул-улема Церић је поручио да није чудо што је први командант Армије БиХ био из Санџака, није чудо што је први заменик Алији Изетбеговићу у најтежим тренуцима по народ и државу био такође Санџаклија и „није чудо што су одбрањени част и достојанство бошњачког народа уз овакве одане Бошњаке који долазе из Санџака”. „А данас имате мог муфтију, а вашег предводника у борби Бошњака у Санџаку, Муамера Зукорлића, који својим наступима и својим делима сведочи да прича о Санџаку никад неће ишчезнути. Као што је покојни Алија пишући „Исламску декларацију” желео исламизирати муслимане, тако сада муфтија бошњанизира Бошњаке...”, рекао је Церић, који је Зукорлићу поклонио комплет књига Алије Изетбеговић.

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Zukorlic-Autonomija-Sandzaka-izvesna.sr.html

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Nisam imala nijedan pametan komentar da napisem ispod teksta..Ocigledno da ova drzava tolerise ono sto ne treba i obratno..

Pa ne, to je njegovo uverenje, po kom osnovu bi sad trebali da ga uhapse ?
Изетбеговић је поручио да следи период европских интеграција у којима ће емотивне везе санџачких и босанскохерцеговачких грађана бити преточене у конкретну сарадњу регија европске будућности.
 
Decentralizacija i autonomija nisu loše pojave po sebi, naprotiv! Ali problem je kada se iskroišćavaju zarad ostvarenja nekih uskih političkih interesa. Malo simetrije po pitanju autonimije u Srbiji nije naodmet, tj da se osim Vojvodine veća prava daju i drugim delovima države, ali autonomija nikako ne bi smela da bude sprovedena na etničkom principu. Raška oblast treba da bude autonomna, ali sa tako definisanim granicama i ovlašćenjima da se muslimansko stanovništvo ni na koji način ne oseti povlašeno
 
Decentralizacija i autonomija nisu loše pojave po sebi, naprotiv! Ali problem je kada se iskroišćavaju zarad ostvarenja nekih uskih političkih interesa. Malo simetrije po pitanju autonimije u Srbiji nije naodmet, tj da se osim Vojvodine veća prava daju i drugim delovima države, ali autonomija nikako ne bi smela da bude sprovedena na etničkom principu. Raška oblast treba da bude autonomna, ali sa tako definisanim granicama i ovlašćenjima da se muslimansko stanovništvo ni na koji način ne oseti povlašeno

Ja kontam nesto ovako, kada bi Pazar i Tutin,ubacili u Sadasnji Zlatiborski okrug, i na nekom tom principu zapoceli tu decentralizaciju, zacepili bi usta i Zukorlicu i svima, jednim udarcem ubili dve muve ...
 
Pa ne, to je njegovo uverenje, po kom osnovu bi sad trebali da ga uhapse ?
Изетбеговић је поручио да следи период европских интеграција у којима ће емотивне везе санџачких и босанскохерцеговачких грађана бити преточене у конкретну сарадњу регија европске будућности.

zanimljiva izjava....
odnosi poput RS i RSrpske ?????
kao prvi lprak pri odvajanju od srbije i pripajanju Bosni :think:
 
Сарајево – Главни муфтија Исламске заједнице у Србији Муамер Зукорлић поручио је својим сународницима у Босни и Херцеговини да борба коју он води у Санџаку није узалудна, да је народ препознао све подвале „београдског режима” и да је аутономија Санџака све извеснија, а Бошњаци тога све свеснији.

Зукорлић је, говорећи на свечаности поводом 20 година од оснивања Удружења грађана пореклом из Санџака у Федерацији БиХ, казао да су Бошњаци у Санџаку као „мали орлови” који у свом гнезду брзо стасају и оно им постаје тесно, а „потом се отисну у небеске висине и запоседају места угодна за живот”, као што су Босна и Херцеговина и све земље западне Европе, Аустралије и Америке.


Зукорлић је, како је пренела Муслиманска информативна агенција МИНА, нагласио да они при том не заборављају свој Санџак, већ га са још већим жаром доживљавају и помажу.

На свечаности су говорили члан Председништва БиХ Бакир Изетбеговић, син Алије Изетбеговића, и реисул-улема Исламске заједнице у БиХ Мустафа Церић.

Свечаност је, иначе, одржана прексиноћ, у исто време када је у Новом Пазару низом манифестација обележавано пет и по векова од постанка тог града.

Изетбеговић је казао да је за протеклих 20 година бошњачки народ постао незаобилазан фактор одлучивања на Балкану, а санџачки Бошњаци потврдили су да су у сваком историјском искушењу истински волели и бранили Босну и Херцеговину.

Тако је било и између 1992. и 1995. године, рекао је он цитирајући свог оца, који је својевремено казао да „ко (у то) не верује, нек обиђе мезарја (гробове) и видеће да је сваки други или трећи погинули борац из Санџака”.

Изетбеговић је поручио да следи период европских интеграција у којима ће емотивне везе санџачких и босанскохерцеговачких грађана бити преточене у конкретну сарадњу регија европске будућности.

Свечаности су присуствовали и члан ратног Председништва БиХ Ејуп Ганић и први начелник Генералштаба Армије БиХ Сефер Халиловић.

Реисул-улема Церић је поручио да није чудо што је први командант Армије БиХ био из Санџака, није чудо што је први заменик Алији Изетбеговићу у најтежим тренуцима по народ и државу био такође Санџаклија и „није чудо што су одбрањени част и достојанство бошњачког народа уз овакве одане Бошњаке који долазе из Санџака”. „А данас имате мог муфтију, а вашег предводника у борби Бошњака у Санџаку, Муамера Зукорлића, који својим наступима и својим делима сведочи да прича о Санџаку никад неће ишчезнути. Као што је покојни Алија пишући „Исламску декларацију” желео исламизирати муслимане, тако сада муфтија бошњанизира Бошњаке...”, рекао је Церић, који је Зукорлићу поклонио комплет књига Алије Изетбеговић.

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Zukorlic-Autonomija-Sandzaka-izvesna.sr.html

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AKO CEMO TAKO kako rade Hrvati i Boshnjaci, Srbija mora prvo da oslobodi svoj narod u RS-skoj od BiH zatocenishtva, Bosnjaci nisu konstitutivan narod u Srbiji i BILO KAKVA autonomija Novog Pazara i okoline kao jedne celine NE DOLAZI U OBZIR!!!, Bosnjaci u Srbiji za razliku od Srba u Bosni nisu konstitutivan narod i od autonomije NEMA NISTA a narocito nece biti ako Tomislav Nikolic dodje na vlast a to je vrlo izvesno..... I NEZNAM ZASTO IZRUCUJU SARAJEVU VUCUROVICA kada MI nismo dobili AMA BAS NI JEDNOG BOSNJACKOG drzavljanina za kojim je raspisana poternica u Srbiji, ova vlast treba POD HITNO DA BUDE SMENJENA!!! jer skoro sve radi pogresno!!!, ako je Boris rodjen u Sarajevu to ne znaci da treba sve da im dopusti i da ide po sto puta u Zagreb i izvinjava se za sve i svasta a da pri tome ne dobije AMA BAS NI JEDNO UZVRATNO IZVINJENJE, PA DOKLE VISE TO POVLACENJE PRED I POVLASCIVANJE DRUGIMA!!! koliko su nam Hrvati izrucili ljudi za kojima smo raspisali poternicu??? MISLIM NI JEDNOG!!! a mi svima izrucujemo!!!, Vucurovic je Srbin i Srbijanac, zemljak Dejana Bodiroge i kao takav ima da uziva zastitu drzave Srbije a ne da se od Srba i Srbije prave prcije....!!!
 
Pa ne, to je njegovo uverenje, po kom osnovu bi sad trebali da ga uhapse ?
Изетбеговић је поручио да следи период европских интеграција у којима ће емотивне везе санџачких и босанскохерцеговачких грађана бити преточене у конкретну сарадњу регија европске будућности.

A ako je to uverenje pretnja teritor. suverenitetu?
 
Pa ne, to je njegovo uverenje, po kom osnovu bi sad trebali da ga uhapse ?
Изетбеговић је поручио да следи период европских интеграција у којима ће емотивне везе санџачких и босанскохерцеговачких грађана бити преточене у конкретну сарадњу регија европске будућности.

:hahaha: Kakve crne emotivne veze! Pa koliko sam ja primetio, ovde na forumu se slazete kao rogovi u vreci!:rotf:
 
Ja kontam nesto ovako, kada bi Pazar i Tutin,ubacili u Sadasnji Zlatiborski okrug, i na nekom tom principu zapoceli tu decentralizaciju, zacepili bi usta i Zukorlicu i svima, jednim udarcem ubili dve muve ...

Zukorliću, a i ostalim kenjcima, bi se usta začepila ukidanjem autonomije Vojvodini. To ukidanje ne bi trebalo da bude radi centralizacije, nego radi još veće decentralizacije. Znači, davanje velikih ingerencija lokalnim samoupravama. Nikakva decentralizacija sa nekim gradom kao centrom nekog nivoa vlasti nije dobra, jer meni u Subotici je svejedno ko će mi uzeti pare, Beograd ili Novi Sad. Pare su mi uzeli, pa uzeli. Tako isto bi bilo i nekom u Novoj Varoši svejedno da li ga pljačka Beograd ili Novi Pazar.
 
zanimljiva izjava....
odnosi poput RS i RSrpske ?????
kao prvi lprak pri odvajanju od srbije i pripajanju Bosni :think:

To bi imalo logike kada bi postojala ta Bošnjačka nacija u stvarnosti. Postoji samo jedna grupa ljudi na Balkanu koje povezuje islamska religija i srpski jezik, i ništa više, te su na osnovu te dve veze izmislili navodnu jedinstvenu naciju.
Dakle, ne može da se vuče paralela. Srbi u BiH su Srbi bez dvoumljenja, a muslimani u Srbiji
 
Vidi!, u UAE-u ima MNOGO Filipinaca, preko 1 milion dakle samo 1 miliona zutih i + drugi stranci ako npr Ukrajinci i Moldavci na 2 miliona UAE-jcana, zasto im ovI seici ne daju jedan Emirat da bi se sacuvali dobri odnosi sa filipinskim nardodom???, u Saudijskoj Arabij ima takodje mnogo Filipinaca zasto im Rojalisti ne daju jedno parce pustinje radi ocuvanja mira i postovanja filipinske katolicke veroispovesti..... ima takvih primera mnogo recimo ima i ih i u; Kataru, Bahreinu, Brunejima... Arapslim drzavama je sudjena ZUTA SUDBINA kao sto je Zapadnim Evropljanima sudjena zelena. Vas ZUTI sve vise sisaju na Bliskom Istoku i ako se borite PRLJAVIM NE-DEMOKRATSKIM zakonima i pravilima I NE-DATE nikome drzavljanstvo kao ni to da se ozeni vasim zenama a Evropljane vi sisate u Zapadnoj Evropi kao sto oni konvertuju Kineze u Kini....
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zukorliću, a i ostalim kenjcima, bi se usta začepila ukidanjem autonomije Vojvodini. To ukidanje ne bi trebalo da bude radi centralizacije, nego radi još veće decentralizacije. Znači, davanje velikih ingerencija lokalnim samoupravama. Nikakva decentralizacija sa nekim gradom kao centrom nekog nivoa vlasti nije dobra, jer meni u Subotici je svejedno ko će mi uzeti pare, Beograd ili Novi Sad. Pare su mi uzeli, pa uzeli. Tako isto bi bilo i nekom u Novoj Varoši svejedno da li ga pljačka Beograd ili Novi Pazar.
U Vojvodini su Srbi vecina i treba organizovati jedan referendum da se vidi sta narod misli po tim pitanjima a ako se ja pitam SVE POKRAJINSKE I REGIONALNE BIROKRATIJE TREBA IZBRISATI i sve nadleznosti prebaciti opstinama a svo pravo izbora prebaciti DIREKTNO na ljude koji zive u OPSTINI.
I ako nisam bas ljubitelj G17+ ova kampanja im je poprilicno dobra ideja.....
 
Сарајево – Главни муфтија Исламске заједнице у Србији Муамер Зукорлић поручио је својим сународницима у Босни и Херцеговини да борба коју он води у Санџаку није узалудна, да је народ препознао све подвале „београдског режима” и да је аутономија Санџака све извеснија, а Бошњаци тога све свеснији.

Зукорлић је, говорећи на свечаности поводом 20 година од оснивања Удружења грађана пореклом из Санџака у Федерацији БиХ, казао да су Бошњаци у Санџаку као „мали орлови” који у свом гнезду брзо стасају и оно им постаје тесно, а „потом се отисну у небеске висине и запоседају места угодна за живот”, као што су Босна и Херцеговина и све земље западне Европе, Аустралије и Америке.


Зукорлић је, како је пренела Муслиманска информативна агенција МИНА, нагласио да они при том не заборављају свој Санџак, већ га са још већим жаром доживљавају и помажу.

На свечаности су говорили члан Председништва БиХ Бакир Изетбеговић, син Алије Изетбеговића, и реисул-улема Исламске заједнице у БиХ Мустафа Церић.

Свечаност је, иначе, одржана прексиноћ, у исто време када је у Новом Пазару низом манифестација обележавано пет и по векова од постанка тог града.

Изетбеговић је казао да је за протеклих 20 година бошњачки народ постао незаобилазан фактор одлучивања на Балкану, а санџачки Бошњаци потврдили су да су у сваком историјском искушењу истински волели и бранили Босну и Херцеговину.

Тако је било и између 1992. и 1995. године, рекао је он цитирајући свог оца, који је својевремено казао да „ко (у то) не верује, нек обиђе мезарја (гробове) и видеће да је сваки други или трећи погинули борац из Санџака”.

Изетбеговић је поручио да следи период европских интеграција у којима ће емотивне везе санџачких и босанскохерцеговачких грађана бити преточене у конкретну сарадњу регија европске будућности.

Свечаности су присуствовали и члан ратног Председништва БиХ Ејуп Ганић и први начелник Генералштаба Армије БиХ Сефер Халиловић.

Реисул-улема Церић је поручио да није чудо што је први командант Армије БиХ био из Санџака, није чудо што је први заменик Алији Изетбеговићу у најтежим тренуцима по народ и државу био такође Санџаклија и „није чудо што су одбрањени част и достојанство бошњачког народа уз овакве одане Бошњаке који долазе из Санџака”. „А данас имате мог муфтију, а вашег предводника у борби Бошњака у Санџаку, Муамера Зукорлића, који својим наступима и својим делима сведочи да прича о Санџаку никад неће ишчезнути. Као што је покојни Алија пишући „Исламску декларацију” желео исламизирати муслимане, тако сада муфтија бошњанизира Бошњаке...”, рекао је Церић, који је Зукорлићу поклонио комплет књига Алије Изетбеговић.

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Zukorlic-Autonomija-Sandzaka-izvesna.sr.html

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ovi sto podržavaju u sarajevu,okupila se sva ratna huškačka svita,koja se otcjepljivala od Jugoslavije i koja sad istim manirima puni i svog piuna u Srbiji Zukorlića...A nezavisnost Srpske im je secesija? :D:D:D

Zukorlića je odavno prevazišao sve mjere a ovim otvoreno daje do znaja da sa Srpskim neprijateljima i koljačima Srba planira sličan scenario u Srbiji...
Ova vlas treba da padne ako ništa drugo bar zbog svoje nesposobnosti da odstrani opasne elemente...Zukorlić je svakako elemenat za diksvalifikaciju...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Сарајево – Главни муфтија Исламске заједнице у Србији Муамер Зукорлић поручио је својим сународницима у Босни и Херцеговини да борба коју он води у Санџаку није узалудна, да је народ препознао све подвале „београдског режима” и да је аутономија Санџака све извеснија, а Бошњаци тога све свеснији.

Зукорлић је, говорећи на свечаности поводом 20 година од оснивања Удружења грађана пореклом из Санџака у Федерацији БиХ, казао да су Бошњаци у Санџаку као „мали орлови” који у свом гнезду брзо стасају и оно им постаје тесно, а „потом се отисну у небеске висине и запоседају места угодна за живот”, као што су Босна и Херцеговина и све земље западне Европе, Аустралије и Америке.


Зукорлић је, како је пренела Муслиманска информативна агенција МИНА, нагласио да они при том не заборављају свој Санџак, већ га са још већим жаром доживљавају и помажу.

На свечаности су говорили члан Председништва БиХ Бакир Изетбеговић, син Алије Изетбеговића, и реисул-улема Исламске заједнице у БиХ Мустафа Церић.

Свечаност је, иначе, одржана прексиноћ, у исто време када је у Новом Пазару низом манифестација обележавано пет и по векова од постанка тог града.

Изетбеговић је казао да је за протеклих 20 година бошњачки народ постао незаобилазан фактор одлучивања на Балкану, а санџачки Бошњаци потврдили су да су у сваком историјском искушењу истински волели и бранили Босну и Херцеговину.

Тако је било и између 1992. и 1995. године, рекао је он цитирајући свог оца, који је својевремено казао да „ко (у то) не верује, нек обиђе мезарја (гробове) и видеће да је сваки други или трећи погинули борац из Санџака”.

Изетбеговић је поручио да следи период европских интеграција у којима ће емотивне везе санџачких и босанскохерцеговачких грађана бити преточене у конкретну сарадњу регија европске будућности.

Свечаности су присуствовали и члан ратног Председништва БиХ Ејуп Ганић и први начелник Генералштаба Армије БиХ Сефер Халиловић.

Реисул-улема Церић је поручио да није чудо што је први командант Армије БиХ био из Санџака, није чудо што је први заменик Алији Изетбеговићу у најтежим тренуцима по народ и државу био такође Санџаклија и „није чудо што су одбрањени част и достојанство бошњачког народа уз овакве одане Бошњаке који долазе из Санџака”. „А данас имате мог муфтију, а вашег предводника у борби Бошњака у Санџаку, Муамера Зукорлића, који својим наступима и својим делима сведочи да прича о Санџаку никад неће ишчезнути. Као што је покојни Алија пишући „Исламску декларацију” желео исламизирати муслимане, тако сада муфтија бошњанизира Бошњаке...”, рекао је Церић, који је Зукорлићу поклонио комплет књига Алије Изетбеговић.

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Zukorlic-Autonomija-Sandzaka-izvesna.sr.html

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobro je :ok:
 
Pa ne, to je njegovo uverenje, po kom osnovu bi sad trebali da ga uhapse ?
Изетбеговић је поручио да следи период европских интеграција у којима ће емотивне везе санџачких и босанскохерцеговачких грађана бити преточене у конкретну сарадњу регија европске будућности.

Samo malo, sta mislis ti covjece dje si dosao? Jel ti ozbiljno mislis da se moze ozbiljno diskutirati o necemu sa forumasima poput Tihog i ostalih... ne sprdaj se majke ti nego se sjeti dje si.
 
Poslednja izmena:
tadic treba odmah da prizna nezavisnot sandzaka . Time bi pokazao da je srbija jedna moderna evljopska zemlja koja postuje sve narode koji u njoj zive . A srbi treba iseliti .

Da prizna ne mora nezavisni Sandzak ali autonomi treba vala. To ce naprotiv samo poboljsati situaciju Srbiji i Crnoj Gori iako vi toga niste ni svjesni.
 

Back
Top