Zujanje procesora?

NotNo

Početnik
Poruka
41
Vec dva dana imam problem sa zujanjem.. Komp radi normalno kada se nista na njemu ne radi, medjutim cim mu se zada neka komanda, bilo kakva, cak i obicno pomeranje misa on krene da zuji. Ako npr. pustim neku seriju preko stream-a to je simfonija, non stop cvici.. Sada moram non stop da koristim sluske jer jedino one zaglusuju to skripanje..

Meni to izgleda kao da se nesto desava sa procesorom.. Da li je neko imao slicnih iskustva? Zbog cega se to desava? Da li je potrebno samo ''podmazati'' nesto WD sprejom ili je zujanje uvod u neizbeznu propast? :)
 
Pa da, ali ja ovaj komp imam mislim 4 godina, mozda i vise.. Kako sam ga kupio - takav je, nista nisam cackao. Razumeo bih kada kazes optereti da ja u isto vreme radim 10 stvari, medjutim on je samo upaljen, wallpaper se vidi u pozadini i kako pomerim mis on krene da zuji.. Ako krenem da radim nesto iole ozbiljnije - nastaje uzas.. Dobro, preterujem, nije to toliko glasno, ali zvuk iritira veoma a to onda izaziva onaj tihi stres :D

Kao prvu pomoc koristim slusalice za neutralizaciju, ali rekoh ako neko ima iskustvo/resenje, da ga ne otvaram za dzabe kad ne znam ni gde da gledam ni sta da radim :)
 
Ne, otvarao sam ga ja, cistio, nego nisam ga cackao, ''pojacavao'' mu performanse itd, na to sam mislio. U svakom slucaju cu te poslusati, da ga raskopcam, otvorim, usisam.. Moguce je da je obicna glupost posto ovako radi skroz stabilno, nikakve razlike..
 
Otvoren, usisan, ali isto.. Imam dodatni cooler na zidu kucista, kada ga iskljucim manje zuji a kada je on prikljucen onda zuji non stop.. Tacno se primeti razlika u zujanju kada je taj zidni cooler iskljucen i ukljucen..
 
iskljuci zvucnike i reci mi jel i dalje zuji i pisti
i meni se isto desavalo,ima veze sa losom strujom,uzemljenjem,napajanjem ili zvucnom,kd pomeras mis prenose se smetnje na zvucnu i cujes to na zvucnicima,povezano je sa opterecenjem procesora
 
Probao, ali ista stvar! Meni su sluske i zvucnici vezani na isti ulaz preko onog splitera. Iscupao sam i to i ruzicasti ulaz za mic ali nista se nije promenilo. Inace zvucnici su obican krs neki, matori neki Genius.

Sto se uzemljenja tice, koliko ja znam on nikad nije ni bio uzemljen. Steker na kojem je prikljucen je klot, nema one metale koji sprovode 'zemlju'. Napajanje je neko kinesko, medjutim nikad nisam imao problem sa njim. Pre nekog vremena mi je stradala maticna, hladan lem, komsija mi je sredio i rekao da je sve ostalo ok.

Sasvim je moguce da ovo ima neke veze za zvucnom.. Odavno sam ja trebao da kupim novi komp, ali nekako uvek ima precih razloga na koje se treba potrositi novac..
 
Poslednja izmena:
Imas li na grafickoj kuler? Moguce je da on zuji...
Ima jos jedna stvar koja to moze da izazove...
Kada ti se ventilatori okrecu , moguce je da ti kuciste vibrira pa se zato cuje taj zvuk... Jel si lapo zatvorio poklopac od kucista? Ventilatori ne dodiruju nikakav kabl ili tako nesto? Probaj da uhvatis kuciste sa obe bocne strane i vidi dal je zujanje prestalo...
 
Imas li na grafickoj kuler? Moguce je da on zuji...
Ima jos jedna stvar koja to moze da izazove...
Kada ti se ventilatori okrecu , moguce je da ti kuciste vibrira pa se zato cuje taj zvuk... Jel si lapo zatvorio poklopac od kucista? Ventilatori ne dodiruju nikakav kabl ili tako nesto? Probaj da uhvatis kuciste sa obe bocne strane i vidi dal je zujanje prestalo...

Ne, ne! Ovo nije zvuk koji dolazi od coolera, u to sam siguran! Imao sam jednom takav problem. Otvorio sam ga, poprskao sve kulere sa silicon spray-om ali nikakve razlike. Priblizio sam se i osluskivao i def dolazi od neke komponente.

Ocigledno nije neka banalost poput zvucnika ili prasine. Videcu da navatam ponovo onog komsiju, on to poznaje u mali prst, pa da vidim da li moze da se opravi ili ce morati nesto da se menja..
 
Hard definitivno moze biti u pitanju! On je star.. Blizu deceniju! Ima sigurno 7-8 godina! Kada sam jednom radio onu proveru bad sectora, dve kockice su bile crvene.. Ali posto nikada nisam imao nista vredno na kompu, odlucio sam da ga teram pa dokle traje traje..

U svakom slucaju moram da se zahvalim svima na savetima, ali sta god da je u pitanju - ocigledno ne mogu ja sam da popravim.
 
Posle tri dana zujanja koje je bilo progresivno (u negativnom smislu) evo, danas nema nikakvog zujanja.. Ja inace nocu gasim komp, imao je blizu 10 sati odmora..

Aj da kucnem u drvo, da ga ne izbaksuziram :)
 
Vec dva dana imam problem sa zujanjem.. Komp radi normalno kada se nista na njemu ne radi, medjutim cim mu se zada neka komanda, bilo kakva, cak i obicno pomeranje misa on krene da zuji. Ako npr. pustim neku seriju preko stream-a to je simfonija, non stop cvici.. Sada moram non stop da koristim sluske jer jedino one zaglusuju to skripanje..

Meni to izgleda kao da se nesto desava sa procesorom.. Da li je neko imao slicnih iskustva? Zbog cega se to desava? Da li je potrebno samo ''podmazati'' nesto WD sprejom ili je zujanje uvod u neizbeznu propast? :)

Zavojnice cvrce kao sto si rekao, a elektroliti piste. Pokusaj je podmazati kao sto je vec neko rekao, mada je najbolje zaliti, uzmes onaj pistoljcic za plastiku i lepo zalijes da se ne mrda, jer tako proizvod zvuk.
 
Bas to - matori neki AMD.. Mislim da je 2.4 GHZ, ali je valjda 'podesen' na to jos pri kupovini, fabricki je deklarisan na 1.8Ghz, tako nesto znam da su mi pricali kada sam kupio posto sam od te firme uzeo komplet masinu minus hard disc minus citace
 
Poslednja izmena:

Back
Top