zubne proteze za decu

Stomatolog mi je najavio da je za dete potrebna zubna proteza radi neke korekcije. Cena 250evra. U komšiluku neka deca nose proteze iz Doma zdravlja koje se ne plaćaju jer su u okviru socijalnog osiguranja, mislim. Čula sam da postoje proteze koje se mogu vaditi i koje su fiksne. Imate li kakva iskustva sa protezama, jer smo u društvu imali slučaj da se jedan dečak isekao na protezu kada je pao u školi dok se jurcao na odmoru. Stomatolog mi je predložio tu koja se ne nosi u školu već samo kući i noću, a deca često , kako čujem, takvu onda uopšte ne nose. Pozdrav svima!

ja i brat smo nosili za gornje vilice.
obicno smo je drzali navece kad smo kuci i nocu dok bi spavali.
samo se mora obratiti paznja da ne ispadne u toku noci.
iz iskustva ti kazem da ju je moguce nositi iskljucivo u ovim terminima, eventualno ujutru dok nema puno guzve u kuci i bitnijih desavanja!
 
lepo izgleda,videla sam...ima par i onako se diskretno sjaje...sinpa su baš...

Ja nisam cula ni da postoji:eek:
Moja mjenja samo gumice, pa jedan mjesec crveno/plava, drugi ljubicasto/ narancasta... tako neke kombinacije a ja najsretnija kad uzme sive..pa se puno ne istice...ali tko me pita sto ja volim
d030.gif
 
Па, ако би је то навело да је радије носи - што да не? ;)

(Мени је ружно, али то је само ствар мог укуса.)

Hajde ti meni objasni ovo...da li ja zivim na drugoj planeti ili ne kuzim....kako i zasto nece nositi? Moja je meni mozak ispila dok joj nisam sredila protezu, a nisam mogla ranije zbog godina, vec sam rekla,.Jedva docekala da se pocnu ispravljati, zasto ta djeca ne zele nositi? stvarnno ne kuzim
 
Hajde ti meni objasni ovo...da li ja zivim na drugoj planeti ili ne kuzim....kako i zasto nece nositi? Moja je meni mozak ispila dok joj nisam sredila protezu, a nisam mogla ranije zbog godina, vec sam rekla,.Jedva docekala da se pocnu ispravljati, zasto ta djeca ne zele nositi? stvarnno ne kuzim

Не знам. :( Моја стално ''заборави'' и увек морам да је подсећам! :dash:
 
Ja sam kao mala pet puta pokusavala da nosim protezu (onu koja se skida) i eto nikada nisam istrajala...Zadnju protezu sam dobila kada sam krenula u srednju,ali onda sam se zaljubila u svog muza i prestala sam da je nosim :lol: .E sada planiram posle porodjaja da odem kod nekog dobrog privatnika i da stavim fiksnu,i bas me briga sto sam ,mozda, matora da bi nosila fiksnu,ali hocu to vec jednom da resim...pa kad je mogao Ceda Jovanovic :lol: ,sto ne bih mogla i ja :D.
 
То се зове моноблок. То сам и ја носила једно време.;)

Hvala ti draga hellen.

Kada mi je bilo sedam godina isla sam da mi odstrane resicu nakon cega sam odmah dobila da nosim protezu ali posebno za donju i gornju vilicu.Trebala sam ih nositi stalno ali naravno niko nije mogao da me nagovori da ih nosim u skolu...tako da sam ja nosila protezu tri godine :(
 
Zato sto su cesto lekari u drzavnoj sluzbi iz xy razloga ne marni i boli ih uvo, ili dolaze do suludih ideja tipa da vade jedinice da bi mogli da sloze zube. Sa druge strane medju privatnicima ima toliko lopova da to nije zdravo i od istih mi se povraca. Ni u jednoj normalnoj ordinaciji se ne placa svaka kontrola, u cenu tretmana treba da udje kompletan tretman sa svim potrebnim kontrolama od pocetka do kraja. Privatnici su ipak daleko vise stimulisani sa druge strane da posao urade kako treba. Ovi iz drzavne su manje stimulisani. Ako se ne pojavite u drzavnoj sluzbi na kontroli niko vas nece zarezivati, a to se vrlo cesto desi, jer vi ste to i ovako i onako zavrsili , doktor je dobio pare i sve mu je jedno. Kod privatnika ce u svakoj dobroj ordinaciji da vas zovu, da vide sta se desava, da vas potsete za kontrole jer im je u interesu da se sve zavrsi u najboljem redu kako bi ste sutra u njihovu ordinaciju poslali i svoje prijatelje.

Mislim da je ovo čista generalizacija i ne smatram da su lekari u privatnoj službi stručniji od ovih u državnoj. Takođe mislim da je sve stvar odabranog lekara, i ako je stomatolog drkadžija imaće manje pacijenata, neće ispuniti mesečni bonus i plata će mu biti smanjena....To da platim da mi titraju - ne moraju, bolje da mi srede zube.
 
Јесте, али ће у приватној да вам раде и оно што уопште не мора да се ради - само да би вам извукли што више пара....:confused:

E vidis tako razmisljate vi pacijenti. Zasto bi ja radio nesto manje i kako ne treba ako imam dovoljno posla zar ne? Ja time sto cu da spustim kriterijume rada smanjujem kvalitet i dovodim sebe u opasnost da nesto u mom radu ne bude dobro i da sutra neko od pacijenata krene da me pljuje. Pacijenti ne retko procene da je stomatolog vacaros jer je rekao da treba ova operacija, ona operacija (ne govorimo samo o protezama) pa odu kod nekog drugog ko napravi kompromise , kod tog istog plate 5X manje, ali taj ne uradi pred protetske pripreme, ne izleci kanale, ili ne izvadi koji zub treba da bi se zubi lepo poredjali u slucaju proteze. E onda posle nekog vremena krene da ih boli, nastane cudo pa se onda vrate kod onog ko radi od a do s i koji ne pravi kompromise pa istu stvar plate dva puta. Usput pljuju svim silama po kolegi koji je radio predhodni rad a ne sete se nikako da su bas oni trazili kompromise.

Dakle nema kompromisa, zna se kako se radi, i zna se sta je najbolje i radi se najbolje. Ako imas para da me platis imas, ako nemas mogu da ti izadjem u susret da to razbijemo na rate ali to je sve. Necu sebe da dovodim u situaciju da me sutra neko olajava a ja sam imao najbolju nameru da gle pacijentu ustedim pare. Naravno za svaki rad postoji vide varijanti ali kompromisi dolaze samo u okviru toga koju cemo varijanut izabrati sta mora da se uradi mora.
 
E vidis tako razmisljate vi pacijenti. Zasto bi ja radio nesto manje i kako ne treba ako imam dovoljno posla zar ne? Ja time sto cu da spustim kriterijume rada smanjujem kvalitet i dovodim sebe u opasnost da nesto u mom radu ne bude dobro i da sutra neko od pacijenata krene da me pljuje. Pacijenti ne retko procene da je stomatolog vacaros jer je rekao da treba ova operacija, ona operacija (ne govorimo samo o protezama) pa odu kod nekog drugog ko napravi kompromise , kod tog istog plate 5X manje, ali taj ne uradi pred protetske pripreme, ne izleci kanale, ili ne izvadi koji zub treba da bi se zubi lepo poredjali u slucaju proteze. E onda posle nekog vremena krene da ih boli, nastane cudo pa se onda vrate kod onog ko radi od a do s i koji ne pravi kompromise pa istu stvar plate dva puta. Usput pljuju svim silama po kolegi koji je radio predhodni rad a ne sete se nikako da su bas oni trazili kompromise.

Dakle nema kompromisa, zna se kako se radi, i zna se sta je najbolje i radi se najbolje. Ako imas para da me platis imas, ako nemas mogu da ti izadjem u susret da to razbijemo na rate ali to je sve. Necu sebe da dovodim u situaciju da me sutra neko olajava a ja sam imao najbolju nameru da gle pacijentu ustedim pare. Naravno za svaki rad postoji vide varijanti ali kompromisi dolaze samo u okviru toga koju cemo varijanut izabrati sta mora da se uradi mora.

Мој догађај:
- имамо у фирми неки дил са једним приватним зубаром да нам (из неких разлога) ради све бесплатно. Испадне мени пломба и ја одем код њега. Кажем сестри ко сам и све, али он изгледа да није регистровао да ја не плаћам. Кад је завршио ту пломбу каже ми:''Ове пломбе на шестицама још добро стоје, али ће можда ускоро доћи време да се мењају. Хоћете ли да вам их сад заменим па да вам ставим беле, да се не виде?''
Ок, кад већ нуди.:roll:
Мало после:''А да вам урадим скидање каменца овом и овом техником?''
Важи.
Кад смо све завршили (3 пломбе и каменац) ја кажем хвала, а он каже:''Хаха, па немојте да се захваљујете, то кошта толико и толико.'' :eek:
Ја се прво шокирам кад чујем цену, па му онда објасним да ја не плаћам....
Јао, како се бесно окренуо и само рекао;''Довиђења, имам посла!'' :zcepanje:

Толико се поломио око мене, место да ми замени једну пломбу, убедио ме је да ми замени три (иако није било неопходно) и све богзнакако....
Ајд, реци ми да то није урадио да би више зарадио? ;)
 
Poslednja izmena:
Ok to sve odredjenom kolegi na cast, ali da plombe imaju rok trajanja imaju. Kamenac mora da se cisti ako zelis da rizik od paradentoze svedes na minimum pa mora. Da li su plombe zaista bile za menjanje ili je on hteo da izvuce vise love ja u to ne mogu da ulazim jer nisam bio tamo. Ja samo hocu da kazem da pacijenti cesto iz straha da ih neko ne izvacari odu nego gde je daleko jeftinije jer misle da su tu posteni pa prodju lose. Nisu bas svi doktori koji rade mnogo lopovi mnogi su samo beskompromisni. Jer ne zele da nesto ispadne lose da im se posle ime provlaci po novinama, po kafanama, od usta do usta. Jer pacijenti cesto zaborave ko sto rekoh da su oni ti koju su trazili kompromise a da im je doktor izlazio u susret.
 
A za:
''Довиђења, имам посла!''
Zaista nemam reci. I ne mogu da verujem da se neko doktor u privatnoj ordinaciji tako ponasa. Ja cu savom pacijentu cak i da nema pare u tom trenutku da pomogne 99% njih ce da pare donese. I to imao nemao u tom trenutku dobice potpuno isti ljubazan tretman. Jer ce taj isti sutra , makar nikad i ne doneo pare, da mi posalje bar 5 svojih prijatelja od kojih cu da zaradim zato sto radim kvalitetno. A ako ga izmarsiram, i budem neprijatan onda ce svima da kaze da mi ne ulaze u ordinaciju , takav los glas se siri ko tornado. I onda sam pukao.
 
Ма, ваљда је био је љут на себе што се испалио, што се толико поломио око мене, предлагао ми још и ово, и ово....а требало је само једну пломбу да стави.;)
И није добио ни кинте...(мада, као што рекох, то што ми ради бесплатно је у ствари његова надокнада мојој фирми за неку услугу).;)

Ја и даље одлазим код њега, сад већ годинама, али сад се знамо, и сад одради само оно због чега дођем, не нуди се да ради нешто што није неопходно. ;)
 

Back
Top