zubne proteze za decu

Kod privatnika su cene od 400 - 1000 eura otprilike fiksna proteza ali ne znaci da nece trebati jos nesto. Poslusaj me nesto, idi na pregld ili odvedi dete. Neka ti kaze plan terapije a ti ga onda pitaj "a jel moze taj deo plana da se izbaci" (npr prvo treba da se siri vilica pa da se stavlja proteza posle), ako ti kaze da to ne dolazi u obzir to je dobar lekar i najcesce se neces prevariti. To je osoba koja ne pravi kompromise, koja od sebe ocekuje da uradi najbolji moguci posao i na koju mozes da se oslons. Osoba kojoj nije stalo bas do tvojih para, jer ce pre pristati na to da ti odbijes da dodjes nego sto ce spustiti kriterijume , uraditi los posao i izgubiti obraz za u principu sitne pare. Za 600 evra se ocas posla izgubi obraz da vam vise niko ne udje u ordinaciju.
 
A za:
''Довиђења, имам посла!''
Zaista nemam reci. I ne mogu da verujem da se neko doktor u privatnoj ordinaciji tako ponasa. Ja cu savom pacijentu cak i da nema pare u tom trenutku da pomogne 99% njih ce da pare donese. I to imao nemao u tom trenutku dobice potpuno isti ljubazan tretman. Jer ce taj isti sutra , makar nikad i ne doneo pare, da mi posalje bar 5 svojih prijatelja od kojih cu da zaradim zato sto radim kvalitetno. A ako ga izmarsiram, i budem neprijatan onda ce svima da kaze da mi ne ulaze u ordinaciju , takav los glas se siri ko tornado. I onda sam pukao.

Da ne zivim di zivim, pitala bih te da li si ti moj zubar:eek:
Ovo boldano vazi za sve usluge, tako i kod zubara. Moj zubar je meni uradio dzabe most jer sam mu dovela preko 10 pacjenata,covjek zbilja radi svoj posao i ne zalim platiti kad znam da mi obitelj za 5 godina nece imat proteze skljocavice, vec lijepe zube..:mrgreen::mrgreen:
 
Kod privatnika su cene od 400 - 1000 eura otprilike fiksna proteza ali ne znaci da nece trebati jos nesto. Poslusaj me nesto, idi na pregld ili odvedi dete. Neka ti kaze plan terapije a ti ga onda pitaj "a jel moze taj deo plana da se izbaci" (npr prvo treba da se siri vilica pa da se stavlja proteza posle), ako ti kaze da to ne dolazi u obzir to je dobar lekar i najcesce se neces prevariti. To je osoba koja ne pravi kompromise, koja od sebe ocekuje da uradi najbolji moguci posao i na koju mozes da se oslons. Osoba kojoj nije stalo bas do tvojih para, jer ce pre pristati na to da ti odbijes da dodjes nego sto ce spustiti kriterijume , uraditi los posao i izgubiti obraz za u principu sitne pare. Za 600 evra se ocas posla izgubi obraz da vam vise niko ne udje u ordinaciju.

Hvala ti.Idem za jedno sat vremena,pa javljam vam sta je bilo.Icu na vise mesta da se raspitam.Nesto sam se ja pre pre raspitivala i rekla je kao oko 500e,ali posto to ne radi moja zubarka,vec dolazi proteticarka koja radi samo jednim odredjenim danom kod moje zubarke,a ta ista proteticarka radi i u nasem domu zdravlja,pa sam zato i htela da pitam kako se krecu cene po domovima zdravlja,jer sto da dajem kod privatnika 500e,kad ce mi ta ista osoba moze raditi protezu za nesto manje para u domu zdravlja.E zbog toga sam htela,inace cula sam da je odlicna,jos niko se nije zalio ko je isao.Mada icu sve da proverim sama.
A jel bolno to sirenje vilice?Kako se to radi?
 
Poslednja izmena:
Ja sam kao klinka nosila protezu za gornju vilicu, onu standardnu, uostalom tad nije ni bilo privatnika.
Imala sam problem dok se nisam navikla, naime, noću sam u snu trljala jezikom onaj roze deo, valjda od žeđi, šta li, pa sam imala rane na jeziku od onog procepa na sredini.
Posle je bilo sve ok, proteza je uradila posao.
 
Odem ti ja danas,PO TRECI PUT, kod proteticarke,jer lakse je doci do pretsednika drzave nego do nje,al ajd'...Udjem,a ona me s vrata napadne:nisam ja u prodavnici da ti dodjes i pitas bez uputa,to je krajnje nepristojno bla bla..Ja reko,izvinjavam se htela sam samo da vas pitam i da se raspitam u vezu aparata za korekciju zuba,tek ce ona:a ja ti opet kazem ne mozes ti da se raspitas kad nemas uput,ides tu i tu,izvadis taj i taj uput,onda ides tu i tu pa uzmes taj i taj uput i onda dodjes kod mene da se raspitas,a da treba da nosis aparat TREBA!!!! Sta si cekala do sad?Katastrofa..!!! Ja opet:nisam sigurna da cu raditi u domu zdravlja htela sam samo da pitam...upade ona meni tu u rec,ne mozes da pitas bez uputa!!! i ja reko izvinite,izvadicu pa cu doci...Izasla sam iz ordinacije kao pokisla...I sad treba da idem na sto mesta,da izvadim sto uputa da bi dosla do doticne :worth:
Takvu neljubaznost jos nisam videla,a bila sam privatno popravljala sve zube,i zubarka mi lepo kaze,ne moras nositi aparat ako ti neces,ako ti ne smeta.Ja reko ma nosicu,kad resim jos neke stvari pa cu otici da stavim.. i eto..njene profesionalnosti al dobro svaka joj cast! :klap: Ako zeli da rastera sve pacijente,uspece!
 
Odem ti ja danas,PO TRECI PUT, kod proteticarke,jer lakse je doci do pretsednika drzave nego do nje,al ajd'...Udjem,a ona me s vrata napadne:nisam ja u prodavnici da ti dodjes i pitas bez uputa,to je krajnje nepristojno bla bla..Ja reko,izvinjavam se htela sam samo da vas pitam i da se raspitam u vezu aparata za korekciju zuba,tek ce ona:a ja ti opet kazem ne mozes ti da se raspitas kad nemas uput,ides tu i tu,izvadis taj i taj uput,onda ides tu i tu pa uzmes taj i taj uput i onda dodjes kod mene da se raspitas,a da treba da nosis aparat TREBA!!!! Sta si cekala do sad?Katastrofa..!!! Ja opet:nisam sigurna da cu raditi u domu zdravlja htela sam samo da pitam...upade ona meni tu u rec,ne mozes da pitas bez uputa!!! i ja reko izvinite,izvadicu pa cu doci...Izasla sam iz ordinacije kao pokisla...I sad treba da idem na sto mesta,da izvadim sto uputa da bi dosla do doticne :worth:
Takvu neljubaznost jos nisam videla,a bila sam privatno popravljala sve zube,i zubarka mi lepo kaze,ne moras nositi aparat ako ti neces,ako ti ne smeta.Ja reko ma nosicu,kad resim jos neke stvari pa cu otici da stavim.. i eto..njene profesionalnosti al dobro svaka joj cast! :klap: Ako zeli da rastera sve pacijente,uspece!

А, мислим, што ти упадаш право у ординацију? Зар не постоји нека сестра на картотеци која даје такве информације (па чак и телефонски)?
 
Па, у приватним ординацијама и осмех доктора улази у цену...
Сагласан сам са претходним постом, информације тражиш на шалтеру, како упадаш у ординацију, без позива прво, без упута... хм...
 
А, мислим, што ти упадаш право у ординацију? Зар не постоји нека сестра на картотеци која даје такве информације (па чак и телефонски)?

Ne postoji,shalter uopste.Postoji sestra koja radi u ordinaciji,i koja je samo uzela knjizicu i rekla nemas uput ja reko ne,nisam ni znala da treba.Ona kao pregled?reko ne samo neke informacije da pitam proteticarku.Kaze ona dobro i uleti unutra.A u cekaonici nema nikog,zive duse nema...Znaci ona sedi tamo i pije kafu..
 
ja sam nosila i mobilnu i fiksnu protezu
cetiri godine (od prvog ili drugog osnovne) sam nosila mobilnu gornju i donju.prvo su mi u domu zdravlja dali pogresnu protezu,pravljenu po tudjem otisku pa se to jos pogorsalo.onda sam ostatak vremena nosila pravu,ali su rezultati bili minimalni,a bas sam bila redovna sa njom.onda sam valjda u petom ili sestom razredu stavila fiksnu gore i dole,nosila jednu godinu drugu godinu i po,ispravila zube i sad su mi bas lepi.

moj problem je bio veoma mala vilica u koju nisu mogli svi zubi da se poredjaju kako valja...tako sam i osmice operisala pre nego sto su izbile jer fizicki nisu imale gde da stanu...fiksna boli prvih nekoliko dana i moraju redovno da se peru zubi ali odradi posao,ako je zubar dobar naravno...uvek bih preporucila tu jer ne dolazi dete u iskusenje da je skida,doteze se i menja po potrebi i mnogo brze zavrsi posao...jos sada prave takjve da se gotovo i ne vide,kad sam ja bila mala bile su bas ogavne,mada meni nije smetalo a i imala sam sarene gumice na plocicama :lol:
 
Ja sam stavila protezu pre 3 dana...i bas je supeeer...imam 22 godine i bas puno uvucenu desnu dvojku...izvadila sam jednu cetvorku...prvo sam nosila gumice,tacnije separatore jedan dan,posle mi je zubar to skinuo,staviio protezu za 20 min...bas je lepa proteza,svidja mi se sto su bravice sitnije...Nista nije bolelo,imam osecaj samo da me blago steze,malo teze se jede jer je cudno ali je super...nadam se da ce mi zubi za godinu dana biti ravni...
 

Back
Top