Quantcast

Zrtvovanje..

Übermensch

Iskusan
Poruka
6.016
Pa ovako...koliko ste spremni da zrtvujete sebe...radi nekog drugog....ako vam ta osoba znaci bez svoje koristi.....

I jedno pitanje....dali bi zrtvovali svoj zivot za neciji tudiji....moze to da bude i zivot cele porodice ili jednog clana..ili prijatelj...nebitno.................

Da ja odgovorim:
pa nekog koga stvarno volim(ortaka devojku brata) njima bi pomogao bez svoje koristi...al samo ako to meni nebi previse stetilo....

A svoj zivot nebi zrtvovo nizakoga na svetu....prosto nebi......nema te osobe za koju bi umro......

<hator>

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.268
Pa ovako...koliko ste spremni da zrtvujete sebe...radi nekog drugog....ako vam ta osoba znaci bez svoje koristi.....

I jedno pitanje....dali bi zrtvovali svoj zivot za neciji tudiji....moze to da bude i zivot cele porodice ili jednog clana..ili prijatelj...nebitno.................

Da ja odgovorim:
pa nekog koga stvarno volim(ortaka devojku brata) njima bi pomogao bez svoje koristi...al samo ako to meni nebi previse stetilo....

A svoj zivot nebi zrtvovo nizakoga na svetu....prosto nebi......nema te osobe za koju bi umro......
cesto sam radila na svoju stetu,a u korist meni dragih osoba....jednostavno u tom trenutku ne razmisljam o sebi.............
nzm.zavisi od osobe i situacije..........ali mozda bih............

Mrs_Sick

Veoma poznat
Poruka
12.664
Hm, da sam u prilici, žrtvovala bih život za skoro bilo koga.
Ionako ga i ne cenim previše, tako da mi je svejedno.
A inače, uvek sam voljna da napravim bilo kakvu žrtvu, za bilo koga, bez želje da dobijem išta uzvrat.
Plemenita nesebičnost.

georgejune

Starosedelac
Poruka
162.962
Ma brate trebas pomoci i neznancu bez obzira sto nemas koristi..ako se neko davi ljudski je skociti u vodu i rizikovati zivot..u takvim se trenucima ne razmislja..normalno ako sedis i razmisljas dal da das srce nekom da je tezi izbor..videces kad nekog budes voleo do koske ili imao dete

Carol

Poznat
Poruka
9.967
Umem i volim da pomognem drugima iako nemam neku korist od toga,
čak i ako to nisu moji najbliži.
Ako mogu da pomognem u većini situacija ću to i učiniti bez obzira na ličnu korist.

Ne znam...možda za brata,ali ponekad ozbiljno mislim o tome i ne znam da l' bih bila spremna...

Šta sad ovo znači?Na mene se žalite kako provociram,a devojke_iz_kraja nije ni odgovorila na temu,došla je da napiše 'pu prva'.:roll:

.WiTcHy.

Domaćin
Poruka
4.974
eo da odg na temu
....

zrtvovala sam se par puta ali samo za svoju porodicu i prave prijatelje

msm da ne bix ni za koga dala zivot pick.a sam za tako nesto...u stv mozda kad budem imala dete(kako je vec neko gore rekao)

edit:evo carol odgovorila sam

Abell

Iskusan
Poruka
5.758
Za porodicu.
(:
Kad sam bila mala ja sam zamišljala kako ću jednom da umrem za njih. Ne znam zašto, bila sam tako srećna što ja eto imam priliku da umrem za njih. :S
Al' si ti optimista...:lol:

Verovatno bih se zrtvovala, jer ne bih imala dovoljno vremena da razmislim, ali ako bih imala 3 dana da odlucim, e onda ne verujem bas...:think:

911s [SK]

Poznat
Poruka
9.267
Stvarno je zanimljivo da nekima tudji život znači više nego njihov sopstveni.
I sad ti umreš za nekog drugog.
A taj drugi će, ko Mujo u onom vicu kad je dobio na lotou i ženu mu strefila srčka - "e budale, kad me oće - oće me". :lol:

Übermensch

Iskusan
Poruka
6.016
911s [SK];11673121:
Stvarno je zanimljivo da nekima tudji život znači više nego njihov sopstveni.
I sad ti umreš za nekog drugog.
A taj drugi će, ko Mujo u onom vicu kad je dobio na lotou i ženu mu strefila srčka - "e budale, kad me oće - oće me". :lol:
pa realno...ja nikad se nebi zrtvovo...bas zato sto brate kad ja umrem...ta osoba umire....pored svega sto sam se ja zrtvovo..umire za mene....kao i svi ljudi sve...zato je cin zrtvovanja apsurdan...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.