Žrtva

Ali zrtvovanje deteta ako bog to zatrazi onome ko s njim komunicira jeste.
je l' ti razumes da je nemoguce da bog trazi da zrtvuje, a ovaj da krene da zrtvuje, pa da se andjeo umesa i spreci ga - time bog ne bi bio bog, jer se neko drugi pita umesto njega - u ovom slucaju andjeo. Uzmi sam pa ovo proveri, a ovi sto te uce nemaju pojma kao jerihonac, narocito ovaj moj zema south ne zna, pa nebrojeno puta smo vec videli na ovom forumu..
ako zrtvujem sina, kako cu imati narastaje kad nemam potomka, a ako ne zrtvujem Bog ga moze uzeti Sam ako zeli
dobice drugog - to je nakaradna logika sto nam ti poturas
koji bog, kada je rec prvo o ''bogovima'',a drugo takva je bila praksa u kannanu, kao sto je kod vas praksa da tvrdite je bozansko otkrivenje, i ja sta cu, kazem kao avraam, , ako je vec tako da zrtvujemo sta treba
el
eloah
elohim
andjeo jhvh
andjeo gospodnji

sta je od svih ovih pomenuto, i tacno u kojoj radnji se koja rec pojavljuje - to je posao ne za prevdioca sa grckog, uopste ne za prevodioca, vec ...
 
Poslednja izmena:
dobice drugog - to je nakaradna logika sto nam ti poturas
koji bog, kada je rec prvo o ''bogovima'',a drugo takva je bila praks u kannanu, kao sto je kod vas praksa da tvrdite je bozansko otkrivenje, ija sta cu, kazem, ako e vec tako da zrtvuemo

Lupas be za medalju zemo. Ne razgovaram sa profesorom teologije nego sa covekom ateistom. Obican razgovor sa obicnim primerima.
 
Lupas be za medalju zemo. Ne razgovaram sa profesorom teologije nego sa covekom ateistom. Obican razgovor sa obicnim primerima.
jes vala, ja lupam, ali ti nemas pojma, neka smo zrtvovali knjigu otkrivenja da se ne cita na liturgiji, e to ste vi koji bi zrtvovali i vlastito dete, pa pricaj ti ateistima do sutra, bogove je sprecio andjeo Gospodnji i prekinuo kanansku praksu zrtvovanja dece, a Avram je bio medijum za buducnost - ista prica se ponavlja - KO JE ZRTVOVAO HRISTA, Bog Otac [kako tvdi ariana i jos neki] ili zli ljudi [kako ja tvrdim]?

ALI NE, vi tacno hocete mnozinu bogova da aplikujete na Svetu Trojicu, u tom grmu je problem, a ja se sa time necu nikad sloziti, jer mastate, a na drugoj strani ove ocigledne PRASLIKE odbacujete, prorocki ispricane i koje se mogu aplikovati na Hristovu zrtvu.
 
Zasto si tako siguran ?
zato sto se prvo pominju bogovi da traze od avrama da zrtvue sina, a potom da zrtvovanje sina sprecava andjeo

nema tog andjela koji moze da spreci volju BOZIJU., jer onda ne bi bio BOG.

TO DA su se rodjena deca zrtvovala kananskim ''bogovima'', to nam kazuje ova prica, ali je ispricana do samog trenutka zrtve - da bi se prenela na Hristovu zrtvu i postavilo isto pitanje ovim laznim hriscanima - zasto tvrdite da je Otac zrtvovao Sina, pravdate one koju su se drali raspni ga, plus vi ga raspinjete i dan - danas?
 
na primer https://www.patheos.com/blogs/atheo...-sacrifice-in-early-judaism-and-christianity/
http://christ.org.tw/bible_and_theology/Bible/Burnt_Offering_of_Children.htm
https://en.wikipedia.org/wiki/Moloch
Ako uzmemo i reci Pisma da Bog ne iskusava nikoga preko njegove moci, onda se i moze shvatiti da je Bog odlicno znao Avramovu veru i nije mu trazio zrtvu zbog Avraama ili zbog Sebe, vec da bi ostalo zapisano nama za primer ogromne vere koji je Avraam imao. Zato je on simbol te vere i ljubavi ka Bogu.
to je arijanina logika, bog zrtvuje sina, avram praotac jevreja je to isprorokovao...
ali ta prica bi prosla da mi ne znamo istorijski da su se deca prinosila ''bogovima'', i da u tu praksu preuzli i vajni izrealci od okolnih bezboznika, kananskih i inih.

Gehenna is a small valley in Jerusalem. In the Hebrew Bible, Gehenna was initially where some of the kings of Judah sacrificed their children by fire.

u nz Avram se uzima za primer vere, ali ne za ovaj primer zrtvovanja, to samo pokazuje koliko ste vi oboleli., zemljaci moji
 
Poslednja izmena:
u nz Avram se uzima za primer vere, ali ne za ovaj primer zrtvovanja, to samo pokazuje koliko ste vi oboleli., zemljaci moji
ja ne znam da li je vama jasno sa cim mi ovde imamo posla, - lepo pise da je od elohistickog narativa, preuzeo jahvisticki momenat sa andjelom... a ja sam vec objasnjavao da se moze prorokovati bez reci - delima; ostaje samo pitanje da li otac zrtvuje sina, ili ko drugi koji to ''bogovi'' koje 1 andjeo sprecava... Ja mogu reci [jer ste me naterali, dopustio sam vam] da je sa Bozijim dopustenjem dozvoljeno da otac i sin zajedno naprave zrtvenik, donesu drva, da avram veze isaka i zamahne nozem ..., ali svrha tog dogadjaja je prorokovanje o Hristu, da se mi opet jasno podelimo izmedju onih koji tvrde da je OTAC ZRTVOVAO, i onih koji tvrde da su bezumnici zrtvovali
trazio zrtvu zbog Avraama ili zbog Sebe, vec da bi ostalo zapisano nama za primer ogromne vere koji je Avraam imao. Zato je on simbol te vere i ljubavi ka Bogu.
svrha je da se prestane zrtvovanje dece u kananu i sire, vidimo i u gehinomu, ognjenoj geheni,a drugo da se prorokuje o Hristu, i da se mi podelimo ko je zrvovao, i kome
Gehenna is a small valley in Jerusalem. In the Hebrew Bible, Gehenna was initially where some of the kings of Judah sacrificed their children by fire.
elohisticki narativ u momentu zamenjen jahvistickim, ali mi ne znamo je li jahvisticki nije naknadno poturen, jer citamo i ANDJEO GOSPODNJI, a ne andjeo jahvin, i u tome je sustina zavere koja traje do danas.
 
Poslednja izmena:
Ja sam posteno rekao svima, da sam se zavetovao da usolim dobro ovo sto ce da se ispece, jovanov korpus iz mog potpisa, a sta vi svi usoljavate, da niste obljutavili?

48. Где црв њихов не умире, и огањ се не гаси.
49. Јер ће се сваки огњем посолити, и свака ће се жртва сољу посолити.
50. Добра је со; али ако со буде неслана, чим ће се осолити? Имајте со у себи, и мир имајте међу собом.





13. А сваки дар који приносиш осоли сољу, и немој оставити дар свој без соли завета Бога свог; са сваким даром својим принеси соли.
 
Ja sam posteno rekao svima, da sam se zavetovao da usolim dobro ovo sto ce da se ispece, jovanov korpus iz mog potpisa, a sta vi svi usoljavate, da niste obljutavili?

48. Где црв њихов не умире, и огањ се не гаси.
49. Јер ће се сваки огњем посолити, и свака ће се жртва сољу посолити.
50. Добра је со; али ако со буде неслана, чим ће се осолити? Имајте со у себи, и мир имајте међу собом.





13. А сваки дар који приносиш осоли сољу, и немој оставити дар свој без соли завета Бога свог; са сваким даром својим принеси соли.
Zavetovao si se svojoj zabludi
Citiraš i sagovornika i citat na citat Biblije i na kraju citiraš i samog sebe. Kao testiraš druge a ništa ti jasno nije, toliko si se spetljao u tumačenju da ni sam sebe više ne razumeš. I od tolike želje da na ovom forumu prikažeš svoje neznanje a za koje ni sam ne znaš šta to ne znaš kopaš sve dublju rupu. Veliko je samo pitanje ko bolje kopa, ti ili Ariana?
 
“Znanost nas približava Bogu” – Najveći znanstvenici svih vremena su vjerovali u Boga tvrdeći da su dokazi svuda oko nas!

* * *

Znanstvenici predstavljeni u ovom članku su znanstveni autoriteti. Opća populacija, neupitno radili se o vjernicima ili ateistima, uzima ih jednim od najvećih znanstvenika svih vremena. Svi su napravili temeljna otkrića koja su revolucionirala znanost i svatko je otac-utemeljitelj jedne od glavnih znanstvenih grana koju danas poznajemo.

Svi su ovi znanstvenici vjerovali u Boga jer su smatrali da imaju dovoljno dokaza da priznaju postojanje stvoritelja, a ne zato što nisu razumjeli određene stvari koje su pripisali Bogu. U stvari, upravo analizom mehanizama određenih prirodnih pojava većina ovih znanstvenika zaključuje kako je očito da iza svega toga stoji inteligencija.

Postoje naravno i drugi znanstvenici koji se također mogu smatrati jednim od najvećih znanstvenika svih vremena, ali općenito, znanstvenici u ovom članku su najviše citirani, najpopularniji i oni koji su dali najveći doprinos današnjoj znanosti.

1 – NIKOLA KOPERNIK (1473.-1543.)

Nicola Kopernik poznati je poljski astronom za kojeg se smatra da je jedan od pionira astronomije, a koji je otkrio da Zemlja i planeti kruže oko Sunca. S vremena na vrijeme spomenuo je Boga u svojim djelima i nije smatrao da su njegova znanstvena otkrića u suprotnosti s religijom.

“Poznavati velika Božja djela, pokušati razumjeti Njegovu mudrost, Njegovo veličanstvo i Njegovu moć i uvažavanje na neki način funkcioniranje Njegovih zakona je svakako način štovanja Boga, za koga neznanje ne može biti cjenjenjije od znanja”

2 – JOHANNES KEPLER (1571.-1630.)

Johannes Kepler poznati je njemački matematičar i astronom, koji se smatra začetnikom fizičke astronomije i moderne optike. Posebno je poznat po tome što je otkrio zakone koji upravljaju kretanjem planeta oko Sunca i složenost njihove putanje. Ti se zakoni danas u astronomiji nazivaju Keplerovim zakonima.

Prema knjizi Petera Barkera i Bernarda R. Goldsteina “Teoretski temelji Keplerove astronomije”, Johannes Kepler je vjerovao u Boga. Bio je uvjeren kroz svoje istraživanje i otkriće zakona kretanja planeta kako je sve stvorio Bog. U knjizi koju je J. H. Tiner napisao o Johannesu Kepleru navodi se da je u svojim djelima često slavio Boga govoreći:

„Slava Bogu našem Gospodinu, njegovoj snazi i mudrosti nema granica”. U istoj knjizi autor izvještava o još jednoj Keplerovoj riječi: “Sada vidimo kako Bog, baš kao arhitekt stvorio svijet s takvom preciznošću i temeljitošću”

3 – GALILEO GALILEI (1565.-1642.)

Veliki talijanski fizičar, matematičar i astronom, Galileo se smatra utemeljiteljem moderne eksperimentalne fizike. Poznat je po tome što je formulirao matematički zakon koji opisuje pad tijela, po tome što je dao prvu formulaciju načela inercije, za usavršavanje astronomskog teleskopa i za otkrivanje satelita Jupitera.

Važno je također zapamtiti da Galileo nije bio osuđen jer je mislio da je zemlja okrugla, već zato što je branio Kopernikov sustav (heliocentrizam) koji je odredio da se zemlja vrti oko Sunca dok se tada branio sustav nazvan geocentrizam koji tvrdi suprotno, naime da se sunce vrtilo oko zemlje.

Paul Poupart imenovan je 1981. na čelu povjerenstva za ispitivanje suđenja Galileu. Napisao je nekoliko knjiga o Galileu, uključujući knjigu “Galileo Galilei” u kojoj je vrlo zanimljiva izjava Galilea:

“Kad meditiram o svim divnim stvarima koje je čovjek stvorio i otkrio, sklon sam prepoznavanju, duboko sam uvjeren da ljudska inteligencija može biti samo rezultat Stvoritelja”. (Citirao Paul Poupard, “Galileo Galilei”, str. 101

[kraj 1. dela, od 3 dela]

Sve ono što je prostom čoveku neobjašnjivo pripisivao je bogu ili božjoj tvorevini.

Najlakši način da sakrije svoje NEZNANJE pred samim sobom, a i pred ostalima.

Mi danas znamo da munju i tornado ne pravi nikakav bog ?

Zemljotres i cunami takođe ?

Nauka je dosta uznapredovala i objasnila puno prirodnih pojava .
Čovek teži ka sve većim i većim saznanjima.
Istraživački duh nam je utkan u gene.
Težimo ka saznanju, ka nepoznatom, da otkrijemo tajne od nas skrivene.
Još od samog praskozorja nastanka ljudske vrste mi ubiramo plodove sa "drveta saznanja", i ti plodovi su nas doveli tu gde jesmo.
 
jes vala, ja lupam, ali ti nemas pojma, neka smo zrtvovali knjigu otkrivenja da se ne cita na liturgiji, e to ste vi koji bi zrtvovali i vlastito dete, pa pricaj ti ateistima do sutra, bogove je sprecio andjeo Gospodnji i prekinuo kanansku praksu zrtvovanja dece, a Avram je bio medijum za buducnost - ista prica se ponavlja - KO JE ZRTVOVAO HRISTA, Bog Otac [kako tvdi ariana i jos neki] ili zli ljudi [kako ja tvrdim]?

ALI NE, vi tacno hocete mnozinu bogova da aplikujete na Svetu Trojicu, u tom grmu je problem, a ja se sa time necu nikad sloziti, jer mastate, a na drugoj strani ove ocigledne PRASLIKE odbacujete, prorocki ispricane i koje se mogu aplikovati na Hristovu zrtvu.

Ko ti je rekao da je Hrist žrtvovan ?
Kako žrtvovan kad je po završetku misije otišao kod Jehove ? Sam je rekao da je sišao sa neba, i tamo se na kraju vratio.

A u tom jevrejskom sočineniju jasno piše da je Jehova lično tražio od Adama da zakolje sina ?
Ili je tvoj prevod možda loš?

Zašto mu traži da sprovede baš taj monstruozni kako tvrdiš paganski obred ? Zašto ne nešto drugo, inovativnije, savremenije više Jehovističko ?

Zato što polupismeni pastir tog doba nije imao nikakvu drugu ideju ?

Već upada sam sebi u zamku?

Ubacuje politeistički ritual u monoteizam ?

Patetika.
 
Zavetovao si se svojoj zabludi
Citiraš i sagovornika i citat na citat Biblije i na kraju citiraš i samog sebe. Kao testiraš druge a ništa ti jasno nije, toliko si se spetljao u tumačenju da ni sam sebe više ne razumeš. I od tolike želje da na ovom forumu prikažeš svoje neznanje a za koje ni sam ne znaš šta to ne znaš kopaš sve dublju rupu. Veliko je samo pitanje ko bolje kopa, ti ili Ariana?
a ovo je tvoja replika na koju moju? na ove citate o soli? sta ja ima da testiram bilo koga? zar mi diskutanti nismo ravnopravni?ali, evo, ako bas hoces da se uporedjujemo, ako smo ariana i ja uporedivi, onda ste ti i infinity, ako treba objasnenje, moze. E, svasta s tobom, NEZNANJE. Ja sam jedini ovde svestan svoga neznanja, a ti prvi samo pametujes da sakrijes svoje neznanje.
 
Ko ti je rekao da je Hrist žrtvovan ?
Kako žrtvovan kad je po završetku misije otišao kod Jehove ? Sam je rekao da je sišao sa neba, i tamo se na kraju vratio.

A u tom jevrejskom sočineniju jasno piše da je Jehova lično tražio od Adama da zakolje sina ?
Ili je tvoj prevod možda loš?

Zašto mu traži da sprovede baš taj monstruozni kako tvrdiš paganski obred ? Zašto ne nešto drugo, inovativnije, savremenije više Jehovističko ?

Zato što polupismeni pastir tog doba nije imao nikakvu drugu ideju ?

Već upada sam sebi u zamku?

Ubacuje politeistički ritual u monoteizam ?

Patetika.
1. tako tumace, pusti sad tvoj ateisticki pristup, dosao si na religiju, i moras da primetis da zauzimamo stanoviste ako znamo da je rasept - ko ga je raspeo, Bog Otac ili zli ljudi?
2. u tom jevrejskom sacinjeniju se pominje Elohim- bogovi u mnozini, a ne pominje se Jehova. Zatim,se andjeo u poslednjem momentu umesao i sprecio da ga zakolje, u jednom prevodu je to andjeo Gospodnji, a u drugom andjeo Jahvin, ali je pocetak narativa ELOHISTICKI, a ne jahvisticki [proveri prevode, ja sam vec proverio]
3. Ko mu trazi da sprvede taj monstruozni zlocin? Bogovi u mnozini - takav je bio obicaj, koji se cak zapatio i kod jevreja, i to je poenta. Danas je npr. obicaj da se od hriscana trazi da priznaju celu bibliju, ali ja im kazem da su ludi, da su prevareni, da izuce istoriju bolje [moj potpis]. Druga stvar, ja ne znam da li ti razumes kada prorok prorokuje o 30 srebrnjaka i Judi izdajniku, kako to moze da se stavlja u poziciju izdajnika, a sveti prorok Bozji? Isto i ovaj slucaj, tj. dogadjaj je praslika da bi se mi danas podelili, te jedni tvrdili da je Otac zrtvovao Sina, a drugi tvrdili da nije.
3.a zasto je Hristos zrtvovan - da vise ne bi bilo zrtve za grehe. Isto i ovo, - da bi se konacmo ukinuo tal demonski obicaj zrtvovanja dece, koji se uvukao pod elohostickim izgovorom, pa pisac prebacuje na jahvisticki, ili cak Gospodnji [ADONAJ]. mI SAD IMAMO PRETNJU NE SAMO PROTIV ELOHISTICKOG, VEC I JAHVISTICKOG KONCEPTA [ovde cak i nemam ozbiljnog sagovornika]
4. Politeisticki ritual je vec bio prisutan pre nego se Avram doselio u Kanan, cak je taj ritual preuzet, i to nam je slika pakla, ognjene gehene koja se pominje i u jevandjelju, jel znas engleski
Gehenna is a small valley in Jerusalem. In the Hebrew Bible, Gehenna was initially where some of the kings of Judah sacrificed their children by fire.
 
Poslednja izmena:
Ubacuje politeistički ritual u monoteizam ?
pazi ovako -
racunaj da sam ja pao s kruske, i da pokusavam da sagledam situaciju,sta vidim
vidim da se deca zrtvuju kroz istoriju, bilo pod teistickim bilo pod ateistickim plastom, konceptom
nekada su se zrtvovali bogovima, a danas pravu zene da abortira cak i zivu bebu - nekim majkama je to fetis, da postanu trudne, samo zato bi abortirale - naravno da one nece reci da su religiozne, ali ja ti rekoh da nikome ne verujem, vec sam analiziram zateceno stanje
takodje, zatekao sam i pricu sveti georgije ubiva azdahu, pa mi ti reci zasto nas lazu i izmisljaju azdaje, kada se radi o ubijanju onh koji su zrtvovali decu, jer je jasno da nema nikakve azdaje, vec sveti georgije razbija kult zrtvoprinosenja dece

moj cilj je da vi ateisti udjete u religiju, a od ovih laznih vernika slaba vajda, jer su predubedjeni u bajke, arijana se cak hvali da su bajke realnost..
 
znaci kada Hristos kaze Bog Avramov, Isakov i Jakovljev - TO JE SVE STO TREBAS DA ZNAS, a cija majka crnu vunu prede, to ces tek da vidis. Znaci Hristos je nas zastitio od svih koncepcija rekavsi da se molimo OCE NAS, a posle cemo mi da ispitamo sve koncepte i saznamo zasto su prebacivali iz jednog u drugi, iz elohistickog u jahvsticki, i to tako sto necemo da sudimo, vec cemo da analiziramo istorijski. Takodje, postavljao sam linkove kako se judaizam ogradio od ''strasnog boga koji sudi, npr. potopom'', period drugog hrama, uvodeci ''strazare'' - [watchers], i pale andjele [fallen angels]...[to je tek posebna tema, knj. enohova itd].
 
a ovo je tvoja replika na koju moju? na ove citate o soli? sta ja ima da testiram bilo koga? zar mi diskutanti nismo ravnopravni?ali, evo, ako bas hoces da se uporedjujemo, ako smo ariana i ja uporedivi, onda ste ti i infinity, ako treba objasnenje, moze. E, svasta s tobom, NEZNANJE. Ja sam jedini ovde svestan svoga neznanja, a ti prvi samo pametujes da sakrijes svoje neznanje.
A kako Ti svojim neznanjem da uvedeš ateiste u religiju :hahaha: i svojim neznanjem etiketiraš vernike da su ili slabi ili nikakvi vernici. Kad si tako nesvesni pametnjaković kakav li ćeš biti kad se osvestiš :D
Imaš misiju samo još da saznaš kakva je.
 
A kako Ti svojim neznanjem da uvedeš ateiste u religiju :hahaha: i svojim neznanjem etiketiraš vernike da su ili slabi ili nikakvi vernici. Kad si tako nesvesni pametnjaković kakav li ćeš biti kad se osvestiš :D
Imaš misiju samo još da saznaš kakva je.
zato ti pametnjakovic ne mozes da se opredelis jesi li ili nisi vernik, a za etiketiranje znamo - ja ovde diskutujem pisma, koncepte, doktrine, danasnje, i negdasnje, ko je sta menjao u dogmatima i kada, sta nije uspeo da promeni, a etikete lepe drugi - ti si meni zalepio i jos se pohvalio posle mog treceg posta/javljanja, da si me provalio da sam laznjak, a ja ako kome i lepim jerohovu etiketu/temu redom, da nemate pojma, svaki put argumentujem - pitanje je ko ima uopste argumentaciju, a ko nema; moje etikete su DOKAZANE nebrojeno puta, a tvoje su ofrlje, proizvoljne. Ja sta ne znam, ja naucim, a ti?
 
Poslednja izmena:
zato ti pametnjakovic ne mozes da se opredelis jesi li ili nisi vernik, a za etiketiranje znamo - ja ovde diskutujem pisma, koncepte, doktrine, danasnje, i negdasnje, ko je sta menjao u dogmatima i kada, sta nije uspeo da promeni, a etikete lepe drugi - ti si meni zalepio i jos se pohvalio posle mog treceg posta/javljanja, da si me provalio da sam laznjak, a ja ako kome i lepim jerohovu etiketu/temu redom, da nemate pojma, svaki put argumentujem - pitanje je ko ima uopste argumentaciju, a ko nema; moje etikete su DOKAZANE nebrojeno puta, a tvoje su ofrlje, proizvoljne. Ja sta ne znam, ja naucim, a ti?
Pa i jesi lažnjak, kažeš da si pravoslavac a pljuješ na Bibliju. Ti si možda pravoslavac u tvojoj religiji u hrišćanstvu sigurno nisi.
Vidi tvoj potpis :D
E a mene baš zabole da ne kažem šta, samo konstatujem ono što vidim.
 
Pa i jesi lažnjak, kažeš da si pravoslavac a pljuješ na Bibliju. Ti si možda pravoslavac u tvojoj religiji u hrišćanstvu sigurno nisi.
Vidi tvoj potpis :D
E a mene baš zabole da ne kažem šta, samo konstatujem ono što vidim.
pa sta vidis, ne svidja ti se moj potpis? ja najljubaznije kazem svima da uzmu i izuce malo istoriju rane crkve, istocna i zapadna.
laznjaci nemaju - nisu Crkva, pa poturaju bibliju, kao da biblija moze da im zameni Crkvu, tj deviza sola scriptura.
cuj sebe, ja nisam hriscanin, da neces i ti da ''oprostis'' svetiteljima do 4. veka koji su kao i ja odbacivali lazno otkrivenje, da im progledas kroz prste kao i south?
malo ste se vi za... da ne kazem.
 
pa sta vidis, ne svidja ti se moj potpis? ja najljubaznije kazem svima da uzmu i izuce malo istoriju rane crkve, istocna i zapadna.
laznjaci nemaju - nisu Crkva, pa poturaju bibliju, kao da biblija moze da im zameni Crkvu, tj deviza sola scriptura.
cuj sebe, ja nisam hriscanin, da neces i ti da ''oprostis'' svetiteljima do 4. veka koji su kao i ja odbacivali lazno otkrivenje, da im progledas kroz prste kao i south?
Jel u Bibliji stoji otkrivenje? Stoji. Oćeš ti da menjaš Bibliju? Oćeš.
Ovo ti je pogrešna adresa.
Imaš svoj sajt pa ko Ariana prepravljaj koliko hoćeš.
 
Jel u Bibliji stoji otkrivenje? Stoji. Oćeš ti da menjaš Bibliju? Oćeš.
Ovo ti je pogrešna adresa.
Imaš svoj sajt pa ko Ariana prepravljaj koliko hoćeš.
ajde malo logike, ukljuci mozak - ko moze da bude glup da menja bibliju, ako iz nje treba da se citira? odakle bih ja citirao, da je neko pre mene promenio bibliju? odakle ce neko iza mene da citira ako bi se ne daj Boze promenila biblija?
to sto ti pises nema veze sa mozgom.

Ovako stoje stvari; evo odavde cu da citiram da se ti ne bi neckao da procitas https://svetosavlje.org/tumacenje-druge-poslanice-solunjanima-svetog-apostola-pavla/4/?pismo=lat
da se ne date brzo pokrenuti od uma, niti da se poplašite, ni duhom, ni rečju, ni poslanicom, tobože našom, kao da je već nastao dan Hristov.
jel vidis ti da ap. PAVLE uzima u obzir d ce se pojaviti prevaranti, cak Hristos kaze da se cuvamo laznjaka koji dolaze u njegovo ime - a koje je njegovo ime - ISUS.
Navedi mi primere ljudi u istoriji koji su dosli i rekli ''JA ISUS'', osim pisca laznog otkrivenja ... i jos da kaze ''jer je vreme blizu, ili jer se vreme priblizilo'', jer to su ti znaci upozorenja Hristovog u jevandjelju. Zato Hristos kaze bas da pazimo na te reci, i da vidimo ko je pazio? Ko se sve od svetitelja nije dao namagarciti ovom laznjakom, 4. vek vrlo indikativan, tj. zasto je u nas ta knjiga dosla i primljena sa zapada..

koji se protivi i podiže iznad svega što se zove Bog ili se obožava, tako da će u hramu Božjem zasesti kao Bog, pokazujući sebe da je Bog.
ajd sad mi objasni, kako ti tvrdis da ne moze da udje u bibliju, a ovamo moze da sedene u HRAM BOZIJI, KAO DA JE BOG? - gde je tu zdrava pamet, da je prvo nemoguce, a drugo moguce? Onda to drugo i nije bio hram Bozjii, ali Pavle tvrdi da jeste.

11 I zbog toga će im Bog poslati silu prevare (ἐνέργειαν πλάνης = dejstvo zablude, obmane) da veruju laži,
pa cekaj malo, jel to Bog salje LAZ, pa jel Bog postao OBMANJIVAC, Otac lazi - djavo - jel vi mene magarcite ovde? Pa cak i da Bog tako ucini, jer ja verujem apsolutno apostolu Pavlu, onda KAKO JE TO MOGUCE UOPSTE? Lako, evo kako, '' sa Bozjim dopustenjem'' je ta knjiga - ta laz usla u Bibliju, jer nema drugog nacina da je Bog posalje, tj DOPUSTI, a na nama je da vidimo sta i kako, kada Pavle kaze da se ta sila nepravde primila
jer neki/mnogi zavolese nepravdu - obrazlozenje sam dao, da se sa 666 uvek iznova inkriminisu novi u istoriji, a iza armagedona kriju ratni huskaci, ratovi, ubijanja do kraja sveta
jer ne drzase istinu jevandjelja - naglasava
jer ne ostase u onom sto su ranije nauceni, recju, poslanicom itd - znamo da je knj. dosla na kraju 1.veka, a Pavle je delovao polovinom
jer... i ja argumentuem citiram na tone i tone, ali ljudi ili ne citaju, ili ne paze
 
Poslednja izmena:
Sve ono što je prostom čoveku neobjašnjivo pripisivao je bogu ili božjoj tvorevini.

Najlakši način da sakrije svoje NEZNANJE pred samim sobom, a i pred ostalima.

Mi danas znamo da munju i tornado ne pravi nikakav bog ?

Zemljotres i cunami takođe ?

Nauka je dosta uznapredovala i objasnila puno prirodnih pojava .
Čovek teži ka sve većim i većim saznanjima.
Istraživački duh nam je utkan u gene.
Težimo ka saznanju, ka nepoznatom, da otkrijemo tajne od nas skrivene.
Još od samog praskozorja nastanka ljudske vrste mi ubiramo plodove sa "drveta saznanja", i ti plodovi su nas doveli tu gde jesmo.

Radovane,
Samo da znaš kako bi to moglo da bude, pošto je kod nekih tako bivalo:
Dovoljno bi bilo npr. da te samo 5 dana snađe običan proliv, protiv koga ti lilule ne bi pomogle, pa bi se u čudu pitao, a još za par dana iste muke, prekrstio i zavapio.
Toliko, svega, tj. tolicno.
 
Još od samog praskozorja nastanka ljudske vrste mi ubiramo plodove sa "drveta saznanja", i ti plodovi su nas doveli tu gde jesmo.
recimo da isto razmisljamo, samo ovde imamo problem, jer nije nama Bog zabranio da jedemo sa drveta saznanja generalno, vec sa drveta saznanja dobra i zla, npr. da zrtvujemo neku zivotinju u eksperimentalne svrhe, pa onda da mi ljudi saznamo neko dobro, pa zatim da zrtvujemo i neke fetuse, ionako se abortiraju, pa da prodamo eliksir mladosti nekim bogatasima - saznanje koje istovremeno ukljucuje i dobro i zlo - to ne trebamo da saznajemo, a generalno ti imas pravo da saznajes sve sta pozelis... meni adamu nije jasno kako vi ljudi ovo ne razumete
 
Smrt SINA -
od Boga Jedinoga Oca JHVH,
Gospodina Yehoshue Pomazanika:


===========================================

TO je bio PLAN Boga Oca JHVH, kako spasiti Zemljane!

---------------------------------------------------------------------------

Zato se NIJE žrtvovao BOG Otac JHVH,

nego je Bog Otac JHVH

DAO svoga Sina Yehoshuu kao žrtvu pomirnicu

---------------------------------------------------



IVAN 3,16

Uistinu, BOG je tako ljubio svijet te je

DAO SVOGA SINA Jedinorođenca

da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne,

nego da ima život vječni.

……………………………………………………………………..

1. IVANOVA 4,10

U ovom je ljubav: ne da smo mi ljubili Boga,

nego - on je ljubio nas i

POSLAO SINA SVOGA KAO POMIRNICU ZA GRIJEHE naše.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,



Bog je Otac JHVH

Bog Otac JHVH je POSLAO Gospodina Yehoshuu na Zemlju.

Bog Otac JHVH je DAO svog Sina Yehoshuu kao ŽRTVU pomirnicu.

------------------------------------------------------------------------------------------



1. IVANOVA 2,2

ON je POMIRNICA za grijeha naše,

i ne samo naše, nego i svega svijeta.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
IZAIJA 53,10
Al` se JHVH SVIDJE DA GA PRITISNE BOLIMA.

Žrtvuje li život svoj za NAKNADNICU,

vidjet će potomstvo, produžit` sebi dane i

JHVH će se volja po njemu ispuniti.
-----------------------------------------------------------
EFEŽANIMA 5,2

i hodite u ljubavi kao što je i Krist ljubio vas i sebe predao za nas

KAO PRINOS I ŽRTVU BOGU NA UGODAN MIRIS.

-----------------------------------------------------------

RIMLJANIMA 3,25

Njega = SINA G JEHOSHUU -
je Bog = OTAC JEDINI JHVH -
IZLOŽIO DA KRVLJU SVOJOM BUDE POMIRILIŠTE PO VJERI.

Htio je tako očitovati svoju pravednost kojom je u svojoj božanskoj

strpljivosti propuštao dotadašnje grijehe;

-----------------------------------------------------------
RIMLJANIMA 8,32

TA ON NI SVOJEGA SINA NIJE POŠTEDIO,

NEGO GA JE ZA SVE NAS PREDAO!

Kako nam onda s njime neće sve darovati?
 
Smrt SINA -
od Boga Jedinoga Oca JHVH,
Gospodina Yehoshue Pomazanika:


===========================================

TO je bio PLAN Boga Oca JHVH, kako spasiti Zemljane!

---------------------------------------------------------------------------

Zato se NIJE žrtvovao BOG Otac JHVH,

nego je Bog Otac JHVH

DAO svoga Sina Yehoshuu kao žrtvu pomirnicu

---------------------------------------------------



IVAN 3,16

Uistinu, BOG je tako ljubio svijet te je

DAO SVOGA SINA Jedinorođenca

da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne,

nego da ima život vječni.

……………………………………………………………………..

1. IVANOVA 4,10

U ovom je ljubav: ne da smo mi ljubili Boga,

nego - on je ljubio nas i

POSLAO SINA SVOGA KAO POMIRNICU ZA GRIJEHE naše.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,



Bog je Otac JHVH

Bog Otac JHVH je POSLAO Gospodina Yehoshuu na Zemlju.

Bog Otac JHVH je DAO svog Sina Yehoshuu kao ŽRTVU pomirnicu.

------------------------------------------------------------------------------------------



1. IVANOVA 2,2

ON je POMIRNICA za grijeha naše,

i ne samo naše, nego i svega svijeta.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
IZAIJA 53,10
Al` se JHVH SVIDJE DA GA PRITISNE BOLIMA.

Žrtvuje li život svoj za NAKNADNICU,

vidjet će potomstvo, produžit` sebi dane i

JHVH će se volja po njemu ispuniti.
-----------------------------------------------------------
EFEŽANIMA 5,2

i hodite u ljubavi kao što je i Krist ljubio vas i sebe predao za nas

KAO PRINOS I ŽRTVU BOGU NA UGODAN MIRIS.

-----------------------------------------------------------

RIMLJANIMA 3,25

Njega = SINA G JEHOSHUU -
je Bog = OTAC JEDINI JHVH -
IZLOŽIO DA KRVLJU SVOJOM BUDE POMIRILIŠTE PO VJERI.

Htio je tako očitovati svoju pravednost kojom je u svojoj božanskoj

strpljivosti propuštao dotadašnje grijehe;

-----------------------------------------------------------
RIMLJANIMA 8,32

TA ON NI SVOJEGA SINA NIJE POŠTEDIO,

NEGO GA JE ZA SVE NAS PREDAO!

Kako nam onda s njime neće sve darovati?
prvo definiciju boga pa dalje
 

Back
Top