Žrtva policijske torture: Policajac mu stavio pištolj u usta

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.405
Žrtva policijske torture: Policajac mu stavio pištolj u usta!

1005.jpg


Aleksandar Danilović (31) iz Beograda tvrdi da ga je bez ikakvog povoda pretukao policajac Siniša Milošević! Danilović kaže da ga je Milošević odveo u šumu, stavljao mu pištolj u usta i maltretirao samo zato što nije imao ličnu kartu!

Žrtva torture... Aleksandar Danilović

Aleksandar kaže da je napadnut ispred prodavnice „Počeković" u ulici Save Maškovića u beogradskom naselju Voždovac. On je objasnio da je sa drugom došao da kupi nešto da jede, ali ga je zaustavila policija.

- Drug i ja smo se dovezli do prodavnice. Kada smo se parkirali, iza nas je stao policijski automobil. Dvojica policajaca tražila su mi dokumenta. Rekao sam da sam ih zaboravio kod kuće. Onda su oni rekli da će me uhapsiti, ali sam prepoznao jednog policajca, Sinišu Miloševića, koji stanuje u komšiluku, i rekao sam mu: „Komšija, pa nema potrebe za tim." Međutim, on je tada pobesneo, izašao je iz kola, izvadio pištolj i počeo bez ikakvog razloga da me udara po grudima - priča Danilović.

Nakon toga, tvrdi naš sagovornik, policajac ga je naterao da sedne u policijska kola i odvezli su se u obližnju šumu, gde je nastavljena tortura.

- Mom drugu policajac je naredio da se vrati kući. Onda me je ubacio u automobil i odvezli su me u Banjičku šumu. Usput me je taj policajac tukao pištoljem i udarao pesnicama svuda po glavi i telu. Plašio sam se da će pištolj, koji mi je bukvalno ubo u grudi, opaliti. Pretio mi je da će me ubiti. Molio sam njegovog kolegu da ga urazumi, ali on je ćutao i vozio. Kada smo došli u šumicu, policajac je rekao: „Izlazi napolje, neću da iskrvariš kao svinja u kolima". Terao me je da kleknem, udarao me i gurao mi je pištolj usta - kaže Danilović.

Udarci po glavi

Kako tvrdi Danilović, policajac ga je sve vreme tukao pištoljem po glavi, iako mu je rekao da ima zdravstvenih problema.

- Molio sam ga da me ne udara jer sam pre nekoliko meseci bio u bolnici, na odeljenju neurohirurgije, zbog ozbiljnih problema sa glavom. Međutim, Milošević me je baš udarao po glavi, valjda je mislio da ga lažem - priča Danilović.

Kako tvrdi naš sagovornik, pobesneli policajac je izvadio nož, koji mu je potom pružio uz reči da će tako imati razlog da ga ubije.

- U jednom trenutku policajac je izvadio nož i rekao mi: „Uzmi, da mogu da te ubijem." Čak mi je i rekao: „Ajde, kreni da bežiš, dajem ti fore do pet pa počinjem da pucam." Meni su se noge odsekle od straha - priseća se Aleksandar.

Posle deset minuta policajci su odvezli Danilovića ispred iste prodavnice gde su ga i sreli.

- Policajac me je pitao: „I, šta se desilo večeras?" Ja sam mu odgovorio: „Ništa". On je dodao „Vidiš, lepo si naučio, sad možeš da ideš." Otišao sam u Urgentni centar, gde mi je ukazana pomoć i gde su mi konstatovane povrede - dodaje Danilović, koji je najavio tužbu protiv policije.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...ure:+Policajac+mu+stavio+pištolj+u+usta!.html
 
Poslednja izmena:
jel? desilo se to? kad? link?

E vidis desilo se. Pokojni kum je branio momka, nekog sitnog prestupnika, koga je neka devojka navodno identiikovala da ju je isekao nozem i ukrao 15.000din koje je dobila od babe. Tako neka prica. Znaci riba je dosla u stanicu policije, ovi su joj stavili 10tak albuma sa slikama raznih prstupnika, ( znam kako izgleda jer sam jednom ja moao da idem da identifikujem osobu ) i ona je izabrala nekog momka, ni krivog ni duznog. Lika su panduri uhvatili, ubili od batina i bacili u zatvor. Sudjenje je trajalo par meseci da bi se na kraju ispostavilo da je devojka narkomanka koja je sama sebe isekla jer nije smela a prizna da je potrosila pare na dug za drogu.
 
Ako je tačno ovo što oštećeni momak priča,
zar je tu potreban bilo kakav komentar !?
Maltretiraju,tuku,ubijaju građane svaki dan.
I,uglavnom,nikome ništa,
Ili su kazne smešne - ukori,suspendije,uslovne.....
Toj stoki treba da se stane na put !!
Njihovo nezadovoljstvo platom,statusom,šefom...neka rešavaju
izlaskom iz Službe ili prebijanjem oca i majke,kad frustrirani
dođu kući....
 
Aaaa, ti bi bukvalno da pričamo... e pa ja ne bih.
Samo mi reci da li je uvek u slučajevima građani vs. policija bilo baš da je u pitanju policijska tortura?

nesto ne mogu da se setim niti jednog slucaja u kom je policija bila nevina nego im je neko nesto kao smestao.
ovde imamo konkretan slucaj, momak izlazi u javnost, prikazuje svoje povrede, navodi svedoke. ne postoji nijedan logican razlog zbog cega bi se sumnjalo u ovu konkretnu pricu.
uostalom evo videcemo da li ce policija u toku sutrasnjeg dana izaci sa nekim jasnim dokazima i objasnjenjima koja ce nas ubediti da ovaj mladic iz cista mira laze i izmislja ovakve price i sam sebi nanosi povrede.

Hm, meni je samo jedna stvar sumnjiva. Ako su ga lupali po glavi pistoljem, rukama i sakama imao bi vidljive povrede, makar masnicu.

ja vidim na onoj slici levo pored povredjene ruke i jasnu crtu iznad nosa i preko cela.

E vidis desilo se. Pokojni kum je branio momka, nekog sitnog prestupnika, koga je neka devojka navodno identiikovala da ju je isekao nozem i ukrao 15.000din koje je dobila od babe. Tako neka prica. Znaci riba je dosla u stanicu policije, ovi su joj stavili 10tak albuma sa slikama raznih prstupnika, ( znam kako izgleda jer sam jednom ja moao da idem da identifikujem osobu ) i ona je izabrala nekog momka, ni krivog ni duznog. Lika su panduri uhvatili, ubili od batina i bacili u zatvor. Sudjenje je trajalo par meseci da bi se na kraju ispostavilo da je devojka narkomanka koja je sama sebe isekla jer nije smela a prizna da je potrosila pare na dug za drogu.

cekaj jel ovo neka zaebancija? :D :D
ti kao dokaz da nema bas toliko pandurskih tortura nudis anegdotsku pricu U KOJOJ JE PANDURSKA TORTURA?? hahaha
 
Poslednja izmena:
ja vidim na onoj slici levo pored povredjene ruke i jasnu crtu iznad nosa i preko cela.
da su ga tukli na taj nacin koji je opisao bio bi plav a ne bi imao samo jednu crtu. Ne kazem da ga nisu al to ne znaci da su ga prebili tako kako je opisao

cekaj jel ovo neka zaebancija? :D :D
ti kao dokaz da nema bas toliko pandurskih tortura nudis anegdotsku pricu U KOJOJ JE PANDURSKA TORTURA?? hahaha

Ono sam tvoje citirao jel si negirao cinjenicu da je mozda neko ko je nekome dugovao pare. Nisam spomenuo pandure iz tog razloga vec da su prebili momka ni krivog ni duznog verovaci devojci koja je lagala a pritom je narkomanka. Znaci takve stvari se desavaju.
 
da su ga tukli na taj nacin koji je opisao bio bi plav a ne bi imao samo jednu crtu. Ne kazem da ga nisu al to ne znaci da su ga prebili tako kako je opisao

tako je malo su ga tukli, a trebalo je vise, da se vide povrede jasnije.


Ono sam tvoje citirao jel si negirao cinjenicu da je mozda neko ko je nekome dugovao pare. Nisam spomenuo pandure iz tog razloga vec da su prebili momka ni krivog ni duznog verovaci devojci koja je lagala a pritom je narkomanka. Znaci takve stvari se desavaju.

alo covece, pa ti si u svojoj pricici UPRAVO NAVEO PRIMER POLICIJSKE TORTURE. aloo? (da i ne ulazimo u to da nema nikakvih paralela izmedju dve price, posebno s osvrtom na prostu cinjenicu da ovaj momak navodi i svedoka koji moze potvrditi da ga je policija strpala u vozilo i odvezla)
 
tako je malo su ga tukli, a trebalo je vise, da se vide povrede jasnije.




alo covece, pa ti si u svojoj pricici UPRAVO NAVEO PRIMER POLICIJSKE TORTURE. aloo? (da i ne ulazimo u to da nema nikakvih paralela izmedju dve price, posebno s osvrtom na prostu cinjenicu da ovaj momak navodi i svedoka koji moze potvrditi da ga je policija strpala u vozilo i odvezla)

Ne pricamo preko telefona pa da vices alo!!!! A kada izvrces reci iskljucujes sebe iz svake moguce diskusije. Jedno je dap rica da su ga udarali po glavi kao da je vreca za boks a da mu lice nije promenjeno, tj da ima malu posekotinu. Sta ti tu nije jasno? Ne kapiram. Ako si ikada biu u nekoj tuci onda znas sta jedan udarac u glavu moze da uradi. Po njegovoj izjavi, tj da su ga lupali pistoljem po glavi izgledao bi sasvim drugacije a ne samo sa ogrebotinom.
 
Tukao ga pištoljem i pesnicama svuda po glavi i telu...a na kraju samo neko plavo na šaci koje nam svima ponosno ističe u prvi plan.
Vrlo uverljivo...nemam reči.
Da je njega neko premlatio i zlostavljao, taj bi ko svaki uputan čovek otišao u prvu ambulantu i izvadio uverenje o povredama, a ne bi trčao u Press da se žali.
Biće da on ima nekih drugih problema sa komšijom.
 
nije ni ovaj cvecka

Mog drugara je "pandur uličar" (ovi što se šetaju po kraju) ošamario i uz posedovanje lične karte. I to tako da se prostro po asfaltu.

Gleda pandur l.k. i pita ga kako se zove i gde stanuje, iako ga viđa mesecima jer tu patrolira, a ovaj mu kaže : "Pa piše ti tu sve" :hahaha:

Eto, tako se lako dobije po pič.ci kad si šaljivdžija. :dash:
 
Ne pricamo preko telefona pa da vices alo!!!! A kada izvrces reci iskljucujes sebe iz svake moguce diskusije. Jedno je dap rica da su ga udarali po glavi kao da je vreca za boks a da mu lice nije promenjeno, tj da ima malu posekotinu. Sta ti tu nije jasno? Ne kapiram. Ako si ikada biu u nekoj tuci onda znas sta jedan udarac u glavu moze da uradi. Po njegovoj izjavi, tj da su ga lupali pistoljem po glavi izgledao bi sasvim drugacije a ne samo sa ogrebotinom.

sta ti nije jasno u prostoj cinjenici da nepismena pandurcina ne sme ni da ga ogrebe? u strahu su velike oci, a ovaj momak iskreno priznaje da je bio prestrasen divljanjem i nastupom pandurske stoke.

Tukao ga pištoljem i pesnicama svuda po glavi i telu...a na kraju samo neko plavo na šaci koje nam svima ponosno ističe u prvi plan.
Vrlo uverljivo...nemam reči.
Da je njega neko premlatio i zlostavljao, taj bi ko svaki uputan čovek otišao u prvu ambulantu i izvadio uverenje o povredama, a ne bi trčao u Press da se žali.

o pa evo nam ga i drug milicajac na temi.
pandurcino, a gde u tekstu pise da nije otisao u ambulantu i izvadio uverenje u povredama? ti mora da si neki veliki serlok holms?

Biće da on ima nekih drugih problema sa komšijom.

sigurno je to u pitanju, i sam sebe je izudarao zbog toga. ma gde bi neka pandurcina sa zavrsenim kursom iz sremske kamenice bila nasilna, nema sanse.
nego nema demantija nigde? ucutala se narodna milicija?
 
Poslednja izmena:
o pa evo nam ga i drug milicajac na temi.
pandurcino, a gde u tekstu pise da nije otisao u ambulantu i izvadio uverenje u povredama? ti mora da si neki veliki serlok holms?

Možda i jeste, ali verujem da bi to napomenuo u svom izlaganju i najavio tužbu.
S druge strane, takodje verujem da bi gurnuo glavu u foto-objektiv samo da na njoj ima bilo kakvih vidljivih povreda od pištolja i pesnica. Baš kao što nam na uvid stavlja "nagrdjenu" ruku.
Nije valjda da mu je od sve te torture i zlostavljanja samo šaka malo mastiljava?
 
Možda i jeste, ali verujem da bi to napomenuo u svom izlaganju i najavio tužbu.
S druge strane, takodje verujem da bi gurnuo glavu u foto-objektiv samo da na njoj ima bilo kakvih vidljivih povreda od pištolja i pesnica. Baš kao što nam na uvid stavlja "nagrdjenu" ruku.
Nije valjda da mu je od sve te torture i zlostavljanja samo šaka malo mastiljava?

aha, to citiras nesto iz pravila sluzbe - dozvoljeno je izlomiti ruku, ali ne i glavu?
nego, gde je demanti ako sve ovo nije istina?
 
aha, to citiras nesto iz pravila sluzbe - dozvoljeno je izlomiti ruku, ali ne i glavu?
nego, gde je demanti ako sve ovo nije istina?

Ništa od toga nije dozvoljeno...ali ne vidim ni da mu je nešto slomljeno niti sem njegove priče ima drugih potvrda da se išta desilo.
Što se demanta tiče...pa polako...možda i bude nešto.I ova vest je relativno sveža.
Policajac kao policajac ne može samovoljno da istupa u medijima.Mora prvo pretpostavljenima da da izjavu.
 

Back
Top