Zrtva Gospoda Isusa Hrista iz poslusnosti, podredjenosti... ili neceg treceg?

Pobrkao si glave 10 i 16,veze nema
ima veze, i tu protivureci, dakle OBA PUTA U OBE GLAVE, evo kaze da je Logos isteran, a sv. Zlatousti kaze da je Hristos cast out, isterao satanu, pa ti izvoli ako mislis da kao srbi trebamo da ucimo po avvi justinu, a ne po svetom Jovanu Zlatoustom, tvoja volja, ali ja cu da ovo unesem u zapisnik da satanizujete Hrista i izopacujete DVA PUTA, DUPLO, U OBE GLAVE ko je osudjen i ko je isteran, ko je knez ovoga sveta.


Samo vi ucite po Justinu, ali posle nemojte meni da kukate i zapomazete, jer vas onda ne poznajem
сад ће бити истеран кнез овога света напоље“: крај овога света који је грехом и смрћу – најгором тиранијом – владао над светом. Он који је кроз људско грехољуље и страстољубље истерао из овог света његовог божанског владара: Бога Логоса.
 
ima veze, i tu protivureci, dakle OBA PUTA U OBE GLAVE, evo kaze da je Logos isteran, a sv. Zlatousti kaze da je Hristos cast out, isterao satanu, pa ti izvoli ako mislis da kao srbi trebamo da ucimo po avvi justinu, a ne po svetom Jovanu Zlatoustom, tvoja volja, ali ja cu da ovo unesem u zapisnik da satanizujete Hrista i izopacujete DVA PUTA, DUPLO, U OBE GLAVE ko je osudjen i ko je isteran.

сад ће бити истеран кнез овога света напоље“: крај овога света који је грехом и смрћу – најгором тиранијом – владао над светом. Он који је кроз људско грехољуље и страстољубље истерао из овог света његовог божанског владара: Бога Логоса.
Lupaš gluposti,sve ti se pomešalo po lobanji
 
Lupaš gluposti,sve ti se pomešalo po lobanji

  • ko je isteran
  • ko je osudjen
  • ko je knez ovoga sveta

avva Justin kaze Logos, Hristos,
sv. Jovan Zlatousti kaze satana

ja ne kazem da je justin bio zao, vec prevaren, prelascen, a vi kako hocete
ja znam ko sam, ali izgleda da vi ne znate kome sluzite, izgleda da je vas bog knez ovoga sveta, citati su jasni, crno na belo sam naveo, a ti si potvrdio i drugom citatom. NEKA TI NEKO PREVEDE IZNAD SVETOGA JOVANA ZLATOUSTOG SA ENGLESKOG, pa ces videti ko je lupao, i kome se pomesalo, ili neka ekspert za grcki postavi i potvrdi da je istina sto sam naveo [uostalom to ima da se nadje, svako moze da proveri, nije link koji sam ostavio jedini sa homilijama svetitelja]

Here again He mooteth the argument concerning righteousness, that He had overthrown His opponent. Now had He been a sinner, He could not have overthrown him; a thing which not even any just man had been strong enough to do. "But that he hath been condemned through Me, they shall know who trample on him hereafter, and who clearly know My Resurrection, which is the mark of Him who condemneth him. For he was not able to hold Me. And whereas they said that I had a devil, and that I was a deceiver, these things also shall hereafter appear to be false;(10) for I could not have prevailed against him, had I been subject to sin; but now he is condemned and cast out."
 
Poslednja izmena:
by "the prince of this world", is meant the devil
Now, of course, we know who the prince of this world is—Satan himself.

vec ide knez ovoga sveta i U meni - nema nista
sad ce biti isteran knez ovoga sveta
sad je sud ovome svetu

i onda dodje avva justin i kaze da je to Hristos osudjen i isteran, da je On spasitelj taj knez ovoga sveta, i to u obe glave, dva puta, nasuprot jevandjelju, zdrvaom razumu i svetom Jovanu Zlatoustom [vidi iznd english]
  • Он који је кроз људско грехољуље и страстољубље истерао из овог света његовог божанског владара: Бога Логоса.
  • Duh Sveti pokaraće svet još „za sud, što je knez ovoga sveta osuDJen“. Da, ljudi, su izvršili sud nad Bogom: najsramniji i najodvratniji, kakav ni demoni nisu izvršili kad je u pakao sišao. Ljudi su osudili na smrt Kneza, Vladara ovoga sveta, Tvorca i Svedržitelja i Spasitelja. https://svetosavlje.org/tumacenja-svetog-evandjelja-po-jovanu/18/?pismo=lat

i naposletku ja treba da se ljutim na Jocu sto zamenjuje Bozanske Ipostasi Sina i Oca, a vi zamenili satanu za Hrista - tesko vama, a za Jocu jos ima nade.
 
Poslednja izmena:
Želim da verujem da si glup....
ti zelis da verujes, jer sam ja pametan taman toliko da vidim da se ti pravis glup, pravis se naivan
Zlatousti govori o Hristovim rečima da je sad sud ovome svetu i da će đavo biti osuđen kao knez ovoga
tacno, to si dobro primetio, ali se pravis Tosa na Justinovo tumacenje, kao da ima dva kneza
svuda de se pominje neki knez
to je taj isti knez, nema dva kneza, isti stihovi pa puta dva, duplo, i kod jedne i kod druge verse se radi o tom jednom te istom knezu ovoga sveta...

pazi, ko je od nas dvojice kvaran kada kaze ''neki knez'', ili kada kaze ''svuda''
ti i south mozete samo da se nadate da je homilja prevedena na stari engleski nerazumljiva ljudima, ali vi ste sa ovim izmisljanjem knezova raznih samo sve dublje zaglibili u prelascenosti

kad sveti Jovan Zlatousti kaze but now he is condemned and cast out." za koga kaze da je osudjen i izbacen? A za koga kaze Justin da je osudjen i izbacen? Da ostavimo na stranu sad za momenat knezevsku titulu koju sveti Zlatousti i ne pominje, vec kaze samo oponent - suparnik, a, sta mislite, zasto je izostavio da kazze KNEZ? E, kakvi ste to, prevaranti. ZNAO VAS JE SVE SVETITELJ ZLATOUSTI U DLAKU, kakvi ste. aLI NEKA STOJI NEPREVEDENO SA ENGLESKOG, DA SE VIDI KAKVI STE, POSLE CETE DA SE VADITE DA NISTE ZNALI ENGLESKI, kada nabedite mene da g ne znam

p.s. diskut Bogomoljac je bar imao obraza, nije verovao dok mu nisam postavio, a posle je ucutao... a vas dvojica?
 
Poslednja izmena:
„I kad On dođe, pokaraće svet za grijeh, i za pravdu, i za sud. Za grijeh, dakle, što ne vjeruju u Mene; Za pravdu pak, što idem Ocu Svojemu, i više Me nećete vidjeti; A za sud, što je knez ovoga svijeta osuđen.“
(16:8-11)


Stavi ti nama lepo Zlatoustovo tumačenje ovog stiha.

I pazi sad ovde logike tvoje,Sveti Duh će da dođe da pokara svet za greh osude đavola???:lol:

Razmisli bar malo....
 
A za sud, što je knez ovoga svijeta osuđen.“
(16:8-11)


Stavi ti nama lepo Zlatoustovo tumačenje ovog stiha.

I pazi sad ovde logike tvoje,Sveti Duh će da dođe da pokara svet za greh osude đavola???:lol:

Razmisli bar malo....
ja sam razmislio, ali ti nisi, ne znas sta pricas, a mene vredjas - VI SVI NE RAZUMETE, a ja cekam da priznate, dok se vase nerazumevanje sve vise produbljuje.
pa jel nisam stavio, tj. prekopirao vec, Hrizostom - Zlatousti - HOMILIJE? mnogo se bre pravis naivan. Evo opet
REDOM, SAD CES DA PADNES NA ENGLESKOM, PA CES DA TVRDIS DA JA NE ZNAM ENGLESKI, PA...
https://www.biblestudytools.com/his...rysostom/homilies-on-john/homily-lxxviii.html
Ver. 11. "Of judgment, because the prince of this world is judged."

Here again He mooteth the argument concerning righteousness, that He had overthrown His opponent. Now had He been a sinner, He could not have overthrown him; a thing which not even any just man had been strong enough to do. "But that he hath been condemned through Me, they shall know who trample on him hereafter, and who clearly know My Resurrection, which is the mark of Him who condemneth him. For he was not able to hold Me. And whereas they said that I had a devil, and that I was a deceiver, these things also shall hereafter appear to be false;(10) for I could not have prevailed against him, had I been subject to sin; but now he is condemned and cast out."
 
Poslednja izmena:
Tu on samo kaže da je i đavo osuđen u njemu i da nije mogao da ga zadrži jer nije imao greha u sebi.Justin govori o nečem drugom o kazni Svetog Duha za svet zbog osude Boga od strane ljudi.
  • A za sud, što je knez ovoga svijeta osuđen.“
  • Ver. 11. "Of judgment, because the prince of this world is judged."

kako ti kazes da govori o necem drugom, ako se radi o ovoj istoj recenici?
gde je to drugo, gde je taj drugi knez?

kako ti kazes da je djavo osudjen, pa ako se odnosi na ovu jednu recenicu, ako nju tumaci, onda je djavo knez ovoga sveta kao sto svi znamo... svi znamo, vidimo da i ti znas, samo justin kaze da je taj jedan jedini knez u recenici koju tumaci - Hristos? a se pravis Tosa i izmisljas i mastas kad je jasno!


Duh Sveti pokaraće svet još „za sud, što je knez ovoga sveta osuDJen“. Da, ljudi, su izvršili sud nad Bogom: najsramniji i najodvratniji, kakav ni demoni nisu izvršili kad je u pakao sišao. Ljudi su osudili na smrt Kneza, Vladara ovoga sveta, Tvorca i Svedržitelja i Spasitelja. https://svetosavlje.org/tumacenja-svetog-evandjelja-po-jovanu/18/?pismo=lat

ko je onda osudjen, satana ili Hristos, koji knez je osuden, ovoga sveta, ili... dokle bre vise pretvaranJe, gluma, laganje, licemerje, dokle bre vise PRELASCENI?
 
Poslednja izmena:
Znači po tebi Sveti Duh će da pokara svet zato što je đavo osuđen?
a ko drugi nego Duh ISTINE?
Da mozda sveti Jovan Zlatousti ne tvrdi drugacije?

mi imamo problem sto se raspece Hristovo koristi za zamenjivanje, pa proizilazi da knez ovoga sveta uopste i nije osuden, jer ako je Hristos, onda knez nije.
To nerazumevanje, ta Justinova prelascenost, gde on kneza ovoga sveta poistovecuje sa Spasiteljem [nerazumevanjem jevandjelja, fals logikom], a vase i njegovo ignorisanje svetog Jovana Zlatoustog, to vam nece dobra doneti. Bolje se pokajte.
Takodje, ja sam postepeno dosao do toga da se zamenjuje Hristos sa necastivim, prvo sam video kod Kesarijskog za Lucifera. Postaje vam praksa da Spasitelja zamenjujete sa djavolom. ZASTO TO CINITE??
 
a ko drugi nego Duh ISTINE?
Da mozda sveti Jovan Zlatousti ne tvrdi drugacije?

mi imamo problem sto se raspece Hristovo koristi za zamenjivanje, pa proizilazi da knez ovoga sveta uopste i nije osuden, jer ako je Hristos, onda knez nije.
To nerazumevanje, ta Justinova prelascenost, a vase i njegovo ignorisanje svetog Jovana Zlatoustog, to vam nece dobra doneti. Bolje se pokajte.
Duh istine će da kazni svet zato što je otac laži osuđen?Dobar si ti logičar...
Niko ga ne ignoriše samo ga ti ne razumeš...
 
Duh istine će da kazni svet zato što je otac laži osuđen?Dobar si ti logičar...
ti nastavljas sa mastanjem i izmisljanjem, a sam si citirao, slep kod ociju - ko da dodje, za koga kaze?
7 Nego vam ja istinu govorim: bolje je za vas da ja idem; jer ako ja ne idem, utešitelj neće doći k vama; ako li idem, poslaću Ga k vama.
„I kad On dođe, pokaraće svet za grijeh, i za pravdu, i za sud. Za grijeh, dakle, što ne vjeruju u Mene; Za pravdu pak, što idem Ocu Svojemu, i više Me nećete vidjeti; A za sud, što je knez ovoga svijeta osuđen.“

nigde se ne pominje da ce da kazni... bolje se vrati iznad i razmisli opet sta tvrdi Justin a sta sveti Jovan Zlatousti

NE MOZES DA RAZUMES, JASNO JE, JER SUDIS I VREDJAS MENE, A NA PAMETI TI JE KAZNA, odajes se. Nigde se pominje kazna.
 
Poslednja izmena:
Niko ga ne ignoriše samo ga ti ne razumeš...
jeste, sad ces ti da me naucis engleski ko je condemned and cast out, a ko je zbacio svog oponenta, jel su to dve licnosti, ili jedna

taj koji je zbacen, taj je osudjen i izbacen, samo sto justin to tvrdi za Hrista, a Zlatousti za kneza, pa pnda Justin Hrista naziva knezom - SRAMOTA BRE STA VI I DALJE UCITE djavolskom logikom zamenjivanja licnosti..
 
nigde se ne pominje da ce da kazni...
Piše lepo pokaraće svet za sud,po tebi za sud nad đavolom,ispada da će sveti Duh da kazni Hrista jer je osudio đavola na Krstu svojom smrću i vaskrsenjem :lol:
taj koji je zbacen, taj je osudjen i izbacen, samo sto justin to tvrdi za Hrista, a Zlatousti za kneza, pa pnda Justin Hrista naziva knezom - SRAMOTA BRE STA VI I DALJE UCITE djavolskom logikom zamenjivanja licnosti..
A Hristos nije osuđen na Krstu od strane grešnika?Zlatousti govori o tome da je kroz Hristovu osudu osuđen i sam đavo:

"But that he hath been condemned through Me

that He had overthrown His opponent.

Drugo ovde ti lepo piše da je zbacio đavola sa prestola,znači da je On sada knez,i on kao istinski knez a ne lažni knez kakav je đavo bio,je osuđen od strane grešnike i to će da pokara Sveti Duh a ne da će da osudi Hrista zato što zbacio sotonu kako ti pervetirano shvataš.To je žešća hula na Svetog Duha.
Pokaj se dok ne bude kasno...:lol:
 
a ne da će da osudi Hrista zato što zbacio sotonu kako ti pervetirano shvataš.To je žešća hula na Svetog Duha.
ti ne prestajes da lazes, tj, da se krijes iza izmisljotina - to ja nigde nisam rekao, niti moze da usledi iza svega sto sam rekao - znaci poturas lazi
prvo si rekao da kazni, a sada kazes da osudi, a pise da ce da pokara, i to ne HRISTA VEC SVET

E PA TI VIDI da li je u toj jednoj jedinoj recenici ostalo jos nesto da se pervertira i slaze, a sto ti vec nisi uradio - 2 puta.

zasto banis izbacenu i osudjenu satanu? - to je moje pitanJe tebi.
jel ti zao sto je to justinovo shvatanje da je Hristos izbacen i osudjen, njegove reci?

Duh Sveti pokaraće svet još „za sud, što je knez ovoga sveta osuDJen“. Da, ljudi, su izvršili sud nad Bogom: najsramniji i najodvratniji, kakav ni demoni nisu izvršili kad je u pakao sišao. Ljudi su osudili na smrt Kneza, Vladara ovoga sveta, Tvorca i Svedržitelja i Spasitelja. https://svetosavlje.org/tumacenja-svetog-evandjelja-po-jovanu/18/?pismo=lat
lepo pise da Je knez ovoga sveta osudjen, i tumacenje da su ljudi osudili toga kneza - SPASITELJA.
VERBALNOM vratolomijom ti pokusavas da kazes da je HRISTOS ZAUZEO SATANINU ''ULOGU'' kneza ovoga sveta, ILI DA JE CAK UMESTO SATANE POSTAO KNEZ OVOGA SVETA [A TO JE GRDNO DA GRDNIJE NE MOZE BITI, tako da Joca sa njegivim mesanjem uloga Oca i Sina, izgleda bezazlen, u poredjenju sa ovim satanizmom sto ti zagovaras, ne prestajuci da kleveces i izmisljas]
 
Poslednja izmena:
znači da je On sada knez,i on kao istinski knez
kako je mogao ako pre toga nije raspet, osudjen od ljudi kako kaze Justin i svo vreme obasnjava taj uzasan cin da raspinju kneza ovoga sveta? valjda je prvo morao da bude raspet pa tek onda da postane knez ovoga sveta, ako iole razmisljamo? ali, ne, justin tumaci da raspinju kneza ovoga sveta, pre raspeca on tvrdi da je Hristos taj knez. Lazes samo sebe, a ja sam vec pokazao da si dva puta slagao
  1. umesto grdnje i kara ti kazes kazna
  2. umesto sveta pokaranog, ti kazes Hristos da je pokaran, i to u najgrdjoj perverziji da se jedna Ispostas okrece na drugu I TO TVRDNJOM DA JE ZAUZELA SATANINU STRANU
nece biti, vec ste vi zauzeli stranu satane koju branite lazima i izmisljanjem, pervertiranjem i podvaljivanjem, prevazivsi diskuta koji do sada bio satanin advokat

zbog toga sto je satana izbacena i osudjena vi gubite, i zbog toga ovo izopacivanje, prevara i laganje, ne bi li ste kako promenili fakat da se radi o satani, a ne o Hristu - o satana i knezu ovoga sveta koji je cast out and condemned - za vas je to uzasan cin, tek cete kukati
 
Poslednja izmena:
Satana nema presto,ne brukaj se više...
pa zasto pominjes presto onda?
Drugo ovde ti lepo piše da je zbacio đavola sa prestola,znači da je On sada knez,i
Pa to ti tvrdiš da će Sveti Duh da uradi jer je Hristos osudio đavola,krajnja perverzija i satanizam
ti izmisljas, ja to nigde nisam tvrdio. Cak to nisu neke sporedne izmisljotine u rangu pogresaka, vec vrlo ruzne, maliciozne, PODLE.
 

Back
Top