"Zovi devojku da ti cepa drva i uključuje ventilator"

Da, kad kazem da strukture drustva trule u Srbiji svi okrenu glavu na drugu stranu..
A onda vidis degradaciju foruma, chata, novina, medija, javnosti, sposobnosti za uredjenost, organizaciju , efikasnost....itd itd..

Onda nekako volimo da mislimo da je nase malo lokalno uredjenje prava slika srpskog drustva.....dok ne potone ili bude napadnuto....
Da, tako su i Nemci gledali dok jevreje loze radi proizvodnje zlata i sapuna.....bas isto tako...
Слажем се, све ми се чини да је ово век тоталне деградације човека као свесног бића.
 
Слажем се, све ми се чини да је ово век тоталне деградације човека као свесног бића.
Pa ne moze da se vrcka dupetom svi , a samo jedan da bdi i tog jednog da prave svi budalom i ludim...pa ebiga, onda ide sve u ....
Zene danas pametno rade, biraju gluplje od sebe....
Zato sto gluplji imaju prednost u odnosu na inteligentnije.....ne razmisljaju niti mogu da razmisljaju i onda daju maksimum da iskoriste dupe, cekis, kolena , tj ono sto imaju...
Lakse se prodaju , niko ih se ne plasi, a opet mogu da se nasiljem brane...

To naravno da ce dovesti do opadanja kvaliteta genske strukture u tom smislu , ali zato ce biti ljudskih patologija koliko volis....
Vec sad su stvorene stukture gde se inteligentan okrece zlu.
Npr ja ako hocu da ponudim svetu svima neku ideju ja cu je koncipirati oko zla, necu oko dobrog.
Zasto necu oko dobrog...probao do sada i nikako ne funkcionise..
Ne samo da nije slucajno funkcionisalo nego sam i dokazao da mora tako , znaci mora da se kreira ponuda oko zle namere, da nudis zlu nameru da bi bila prihvacena od naroda i ekonomski jakih igraca...
Posle se prica dotera...kao sio mi ga djura...
 
Vec sad su stvorene stukture gde se inteligentan okrece zlu.
Зашто, већ сам негде то питала, интелигенција има неко зрно зла у себи?
Капирам шта пишеш, правило је да се фрустрација каналише кроз зло?
Да ли си размишљао да већина просто не капита те интелигентне, па их зато и избегава?
 
Ne, nije inteligencija uopste vezana za zlo.....
To je pogresna ideja ili tumacenje ostalih...
Ono sto sam ja rekao je da je vec sada prisutna struktura da se negde ne moze uopste ostvariti nesto bez da to predstavis kao zlo a negde da ga usmeris da se ostvaruje preko zle putanje...

Inteligentni mogu to primetiti pre ostalih , mogu resiti da to koriste , mogu resiti da to ne koriste i onda sebi prave stetu....
Ako koriste onda ostali koji to isto koriste, shvataju da je inteligencija ustvari zla, a ne vide svoje dejstvo, nego zavide necemu sto bolje koristi istu drustvenu strukturu.

Zavisnost i uplasenost , da nazovemo to ugrozenost glupljih je tu opsta stvar narocito u drustvima koja su bogata glupima koji su omoceni i odvezanih jezika, a Srbija je jedno idealno mesto za takvo posmatranje...

Srbi vec dugo vremena prvo sto urade je da likvidiraju inteligentnije, jer ako se stabilisu da imaju neka normalna osnovna sredstva posle ce biti tezi rivali za mesto broj jedan u selu...
Srpska seljacka humor scena je prepuna detalja kao sto su nanosenje stete onome ko je inteligentniji , neosvetoljubiv i uspesniji, ali ne i bogatiji...
Bogatiji i osvetoljubiv vec pokazuje moc....

Ali stvarno 99% Srba se plasi inteligentnih a pokrivaju se time da inteligentni mogu da pocine zlo uspesnije nego glupak, sto nije tacno....
 

Back
Top