Zorić: Ublažena kazna Ceci

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Beograd -- U emisiji "Insajder debata" portparol Republičkog tužilaštva Tomo Zorić izjavio da je prema Svetlani Ražnatović primenjen pravni institut ublažavanja kazne.
Tomo Zorić (Beta)

Glavni razlozi za to su što Ražnatovićeva nije ranije osuđivana, što je samohrana majka i zbog korektnog držanja tokom krivičnog postupka.

Zorić je takođe naglasio da tužilaštvo ne može da utiče na fudbalski klub "Obilić" da upotebi svoje pravo i traži odštetu od bivše predsednice tog kluba.

On međutim napominje da su predstavnici kluba odlučili da to pravo ne iskoriste, a tužilaštvo ne ulazi u razloge zbog kojih je ta odluka doneta, niti ko su članovi Upravnog odbora i Skupštine kluba, rekao je Zorić u emisiji "Insajder" TV B92.

Žarko Nikolić bivši predsednik FK " Obilić" je bio glavni svedok u istrazi protiv Cece i prvi pokrenuo postupak za zloupotrebe. Kao gost u u emisiji "Insajder uživo" kaže da je potpuno logično da Obilić neće tužiti Ražnjatovićevu.

Vršilac dužnosti predsednika Apelacionog suda Radmila Dragičević Dičić izjavila je da je Sporazum o priznanju krivice idealan za rešavanje finansijskih krivičnih dela, kao što je slučaj zloupotrebe službenog položaja bivše predsednice fudbalskog kluba "Obilić" Svetlane Ražnatović.

Dičić je objasnila da su postupci u tim slučajevima jako dugi, skupi i teški za dokazivanje.

Ona je kazala da "nije mala stvar" to što neko priznaje da je kriv, kao i da je u konkretnom slučaju sud rešenje o prihvatanju Sporazuma doneo nakon što je procenio da je on pravičan i zakonit.

Dičić je istakla i da smatra da izvršna vlast nije mogla da utiče na odluku sudije.

Viši sud u Beogradu prihvatio je sporazum o priznavanju krivice koje su Svetlana Ceca Ražnjatović i njena sestra potpisale sa tužilaštvom.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=05&dd=09&nav_category=120&nav_id=511121

Neverovatno!Ove sudije i tužioci su bahate kao njihove žute gazde na vlasti.:eek:
 

Па Министар полиције је исто из Житорађе као Цеца.

То земљаштво је могло утицати да се договор постигне.

Мада у ствари, њен преступ вероватно и није озбиљан, а новчана казна је вероватно папрена. Тако да скандал и није неки.
 

Па Министар полиције је исто из Житорађе као Цеца.

То земљаштво је могло утицати да се договор постигне.

Мада у ствари, њен преступ вероватно и није озбиљан, а новчана казна је вероватно папрена. Тако да скандал и није неки.
Eve ga expert iz gay 17.
 
Beograd -- U emisiji "Insajder debata" portparol Republičkog tužilaštva Tomo Zorić izjavio da je prema Svetlani Ražnatović primenjen pravni institut ublažavanja kazne.
Tomo Zorić (Beta)

Glavni razlozi za to su što Ražnatovićeva nije ranije osuđivana, što je samohrana majka i zbog korektnog držanja tokom krivičnog postupka.

Zorić je takođe naglasio da tužilaštvo ne može da utiče na fudbalski klub "Obilić" da upotebi svoje pravo i traži odštetu od bivše predsednice tog kluba.

On međutim napominje da su predstavnici kluba odlučili da to pravo ne iskoriste, a tužilaštvo ne ulazi u razloge zbog kojih je ta odluka doneta, niti ko su članovi Upravnog odbora i Skupštine kluba, rekao je Zorić u emisiji "Insajder" TV B92.

Žarko Nikolić bivši predsednik FK " Obilić" je bio glavni svedok u istrazi protiv Cece i prvi pokrenuo postupak za zloupotrebe. Kao gost u u emisiji "Insajder uživo" kaže da je potpuno logično da Obilić neće tužiti Ražnjatovićevu.

Vršilac dužnosti predsednika Apelacionog suda Radmila Dragičević Dičić izjavila je da je Sporazum o priznanju krivice idealan za rešavanje finansijskih krivičnih dela, kao što je slučaj zloupotrebe službenog položaja bivše predsednice fudbalskog kluba "Obilić" Svetlane Ražnatović.

Dičić je objasnila da su postupci u tim slučajevima jako dugi, skupi i teški za dokazivanje.

Ona je kazala da "nije mala stvar" to što neko priznaje da je kriv, kao i da je u konkretnom slučaju sud rešenje o prihvatanju Sporazuma doneo nakon što je procenio da je on pravičan i zakonit.

Dičić je istakla i da smatra da izvršna vlast nije mogla da utiče na odluku sudije.

Viši sud u Beogradu prihvatio je sporazum o priznavanju krivice koje su Svetlana Ceca Ražnjatović i njena sestra potpisale sa tužilaštvom.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=05&dd=09&nav_category=120&nav_id=511121

Neverovatno!Ove sudije i tužioci su bahate kao njihove žute gazde na vlasti.:eek:

Svugde, ali svugde na svetu vazi deviza, sto vise para maznes, manja je verovatnoca da ces da lezis...
Stvar je logicna, a pogotovo ako se uzme u obzir da ona sve pare nije uzela za sebe i da je dobar deo isao najverovatnije upravo ovima koji treba da je osude... ne znam koga cudi da bogati imaju veca prava od onih koji to nisu???
 
Kako izgleda Cecin kućni pritvor?
Izvor: B92

Beograd -- Svetlana Ražnatović će narednih osam meseci kuću smeti da napusti samo uz posebnu dozvolu. Za to će biti zadužen tim iz Uprave za izvršenje krivičnih sankcija.
Svetlana Ražnjatović (Tanjug)

Da bi sud bio siguran da ona ne napušta svoj dom, oko noge će nositi posebni odašiljač koji će slati signal kontrolnom centru.

Svaki pokret Svetlane Ražnatović u narednih 8 meseci biće beležen. Dragan Bjeličić iz Uprava za izvršenje krivičnih sankcija kaže da će za to biti zadužena dva kompjutera koja svakih 20 sekundi dobijaju podatke sa lica mesta.

Dve hiljade kvadrata kuće Svetlane Ražnatović biće definisano kao prostor u kome će moći da se kreće - ako iz njega izađe, aktiviraju se alarmi.

"To je prijemnik, koji je povezan sa elektirčnim napajanjem i sa telefonskom mrežom. Odašiljač ili transmiter koji se postavlja osuđenom licu na članak noge reaguje na prisustvo tela, na fizičko skidanje ili lomljenje i na pokret tela. Svi podaci se šalju ovde svakih 20 sekundi", kaže Bjeličić.

Naši stručnjaci spremni su i na sabotaže - iako sistem koristi veze fiksne telefonije i napaja se strujom, ništa ih ne sme iznenaditi.

"Telefon ako je isključen, ako su radovi 5 dana, sistem i dalje šalje podatke. Jedino kod električnog napajanja, 48 sati se šalju podaci, posle toga prestaje slanje podataka", kaže Bjeličić.

Osuđenici oko čijih su se nogu nalazile narukvice do sada nisu kršili pravila. Pojavljivanje imena Svetlane Ražnatović na njihovim ekranima, stručnjaci vide kao samo još jedan novi slučaj.

Viši sud u Beogradu prihvatio je da Svetlana Ražnatović i njena sestra služe kaznu u kući i da državi uplate milion i po evra.
 
Како нису милион ипо евра да плати за ништа ,све и да је присвојила новац Обилић је приватан клуб онда би требала само да плати порез држави који није милион ипо евра

o cemu pricas, imala je arsenal oruzja u kuci koji vise niko i ne spominje, Mladiceva zena je za jedan pistolj dobila kaznu....
 

Back
Top