Zoran Kostic-Cane

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.


Biografiju guglajte.Ko zna Caneta zna ,,,,,ko ga voli voli ga,

Beskompromisan ,dosledan ,uvek svoj i slobodan.

On ima sta da kaze ali i kredibilitet za to za razliku od mnogiih prodanih dusa,


Hocu da znam
kuda vodi ovaj put
mene, i zivot moj

Ciji je pocetak
ciji je kraj
koji to covek
vecnu tajnu zna

Tamo gde je srce
tamo sija Sunce
tamo gde je strah
tamo zivi mrak

Ref.
Biti isti, biti poseban
biti slobodan
biti samo svoj
isti, poseban
slobodan, biti samo svoj

Marijo, majko Bozija
da li vidis
sta rade sa tvojom decom

 
Poslednja izmena:
Nadam se i želim da verujem da pokretanje ove teme nije jedna u nizu aktivnosti na temu Caneta (one grupe po društvenim mrežama zbog kojih prekida intervjue, "canegdote", Zeljkovićeva inicijativa da Canetov glas bude na razglasu autobuske stanice i sl.)

Ko zna ko je Cane, zna i da ne ljubi ovakve stvari.

Htedoh reći, nisam sigurna da razumem šta je cilj teme.
 
Nadam se i želim da verujem da pokretanje ove teme nije jedna u nizu aktivnosti na temu Caneta (one grupe po društvenim mrežama zbog kojih prekida intervjue, "canegdote", Zeljkovićeva inicijativa da Canetov glas bude na razglasu autobuske stanice i sl.)

Ko zna ko je Cane, zna i da ne ljubi ovakve stvari.

Htedoh reći, nisam sigurna da razumem šta je cilj teme.

Stvarno ste za verovali ili ne,Ne sme da se otvori tema a da se na njoj ne nadju besmislena tumacenja i komentari.
Ostani u nerazumevanju i PROCITAJ MOJ POTPIS.

 
Poslednja izmena:
Svakako ne mogu da propustim priliku da i javno pohvalim temu. Naime, Caneta jako gotivim u svakom smislu. :zaljubljena:

Za početak ću izdvojiti tri njegova citata:

Muzika je najveća stvar, jer u čoveku izaziva vitalnost.

Srećni ljudi ne pišu pesme.

Treba samo puštati muziku jer je to terapija protiv monstruozne civilizacije.

 
Svakako ne mogu da propustim priliku da i javno pohvalim temu. Naime, Caneta jako gotivim u svakom smislu. :zaljubljena:

Za početak ću izdvojiti tri njegova citata:

Muzika je najveća stvar, jer u čoveku izaziva vitalnost.

Srećni ljudi ne pišu pesme.

Treba samo puštati muziku jer je to terapija protiv monstruozne civilizacije.

E da i ja dozivim da me moderator pohvali i pre svega razume.:p
Ovo bih uvela u skolsku lektiru,

 
E da i ja dozivim da me moderator pohvali i pre svega razume.:p
Ovo bih uvela u skolsku lektiru,

Hej, tek sada videh ovo. Sinoć sam se zanela u kafani. :rumenka:

Pa, kako da ne pohvalim temu o rokeru koga slušam od mojih prvih dodira sa rokom. Bila je to ljubav na prvo slušanje. :zaljubljena:

"Pesma je dobra onoliko koliko sebe otkriješ u njoj." - Ovo sam izdvojila sa ovog tvog klipa. Tako tačno! :heart: Ovakvi ljudi poput Caneta bi još više trebalo da pričaju o muzici i njenom značaju.

 
Зоран Костић Цане


Дневна доза 1216 03. јун 2014.
МАРС НАПАДА
Зоран Костић Цане Одбранимо град, напада га „Гранд“.

Зоран Костић Цане, фронтмен Партибрејкерса, парола против постављања сплавова у насељу Мала Америка у Зрењанину, РТВ


Речи и мисли 116 29. јануар 2010.
НИНОСЛАВ СРПСКИ
Зоран Костић Цане Нисам неки Нинослав, али га пратим.

Зоран Костић Цане, вођа "Партибрејкерса", о 75 година "НИН"-а, 27. јануар 2010, "НИН"


Речи и мисли 23 19. мај 2007.
РАЗБИЈАЧ СТОНС ЖУРКЕ
Зоран Костић Цане Чак сам и питао те Босанце који организују концерт да ли су то прави Ролингстонси. А они кажу да јесу, као што сам ја прави Партибрејкерс. Ја им кажем, откуд знам кад их ви доводите?!

Зоран Костић Цане, фронтмен Партибрејкерса, 17. мај 2007, "Европа"


Златне речи 273 01. март 2005.
ЈЕДНА ТУЖБА (ЗА АУТОРСКА ПРАВА) МЕЊА СВЕ
Зоран Костић Цане Песма 'Хиљаду година', из које је узет стих 'Један позив мења све', је жива песма коју изводимо на својим концертима. Замислите сада ја певам 'Један позив мења све', а људи ваде фискалне рачуне и машу њима.


Зоран Костић Цане, "Партибрејкерс", "Курир"


Златне речи 190 01. јун 2003.
ЗА КОГА ЈЕ, ДОБРО ЈЕ
Зоран Костић Цане Какав народ, такав светац! Добро је да смо и њега [св. Николаја] имали!

Зоран Костић Цане, један од аутора рок албума на стихове Николаја Велимировића, "НИН"
 
Poslednja izmena:
* Emir Kusturica doveo Džoni Depa u Beograd, pa ovaj zasvirao sa Brejkersima u SKC-u. Pre nego što će opaliti po "Johnny be good", Cane najavi drugara iz Amerika i kaže: "Sviraj Džoni, tvoja devojka ce noćas biti moja."

* Negde '99 ili 2000 na koncertu u Beogradu neka devojka iz prvog reda pokušala da se popne na binu i da uruči cveće Canetu. Cane počne da viče u mikrofon: "Akrepe siđi sa scene". Čim je čula, vratila se postiđeno u publiku.

* Pa ima priča kad su se dogovarali za turneju po Hrvatskoj iliti slično gde je Cane pitao: "A gde ćemo da spavamo, u Jasenovcu?"

* Kad su se vraćali kombijem sa neke svirke i prolazili pored novog groblja: "Antone 'oćeš da svratiš do svojih?"

* A znate za ono na koncertu u Sloveniji: "Šta je bre, Hrvati?"

* Banetu iz "Džukela" poklonio knjigu s posvetom: "Bane, Cane"

* U Novom Sadu ljetos šutnuo plastičnu čašu sa pivom sa stejdža u publiku i naravno dobio dvije - tri nazad iz publike: "Gaaadjaaj Maamuuuu!" * Cane, jedan od najpozitivnijih likova na rnr sceni, negde u nekom manastiru pred polazak, igumanu: "Oče, blagoslovite pa da palimo!"

 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top