Zoo vrtovi - treba li da postoje?

UltraVioletna

Iskusan
Poruka
6.293
Da li opravdavate postojanje zoo-vrtova,pogotovo ovakvih kao kod nas (skučenih i oskudnih) ?
Lično bih ih zabranila,smatram da je to mučenje životinja,da su to zatvorenici i osuđenici bez ikakve krivice, u potpuno neprirodnom "staništu", izgladnjivane, ograničenog kretanja,ograničenih nagona i lišene svega što bi trebalo da imaju u prirodi - i to samo zato da bi ljudi mogli da ih gledaju. Kao da ne mogu da ih vide na slici ili videu,ako nisu sa njihovog podneblja. Veliki nacionalni parkovi su već nešto drugo i to mi se donekle sviđa.
 
Опет добре душице брину о цветићима, пчелицама и јадним животињицама које зли хомосапиенс малтретира.

Не, није исто видети животиње уживо, и гледати их на телевизији или на инстаграм сликама. А то, са одласком у село...колико је деце у могућности да иде на село и види овце, козе и свиње како трчкарају слободно преријом и националним парковима (животиње у ЗОО врту нису слободне, а крава у штали је слободна, а? Па краву у штали или свињу у обору могу да гледају, али тигра у ЗОО врту или мајмуна у огледалу не могу, а?
 
Опет добре душице брину о цветићима, пчелицама и јадним животињицама које зли хомосапиенс малтретира.

Не, није исто видети животиње уживо, и гледати их на телевизији или на инстаграм сликама. А то, са одласком у село...колико је деце у могућности да иде на село и види овце, козе и свиње како трчкарају слободно преријом и националним парковима (животиње у ЗОО врту нису слободне, а крава у штали је слободна, а? Па краву у штали или свињу у обору могу да гледају, али тигра у ЗОО врту или мајмуна у огледалу не могу, а?
Pa ajde da ukinemo bilo kakvo ljudsko petljanje sa životinjama. Mislim,mešaš selo i zoo vrt. Pa i one životinje na selu imaju više prostora za kretanje i humanije uslove . Ne pričam o farmama pilića i ostalog gde ih drže po deset u jednom kavezu. Ajde,molim te,životinje treba da se pate zato da bi ih deca videla. Mislim,nemam lep komentar.
 
Опет добре душице брину о цветићима, пчелицама и јадним животињицама које зли хомосапиенс малтретира.

Не, није исто видети животиње уживо, и гледати их на телевизији или на инстаграм сликама. А то, са одласком у село...колико је деце у могућности да иде на село и види овце, козе и свиње како трчкарају слободно преријом и националним парковима (животиње у ЗОО врту нису слободне, а крава у штали је слободна, а? Па краву у штали или свињу у обору могу да гледају, али тигра у ЗОО врту или мајмуна у огледалу не могу, а?
Nisam ja dobra dušica, daleko od toga ali ne smatram da je u redu da neko živo biće provede život onako kako nije prirodno da ga provede-zatvoreno, najčešće gladno i žedno samo da bi neko razmaženo derište ubilo dan roditeljima koji će se osjećati dobro jer su naučili nešto svoje dijete o pokazali mu slona :D Ja sam odrasla u skloništu, bez tv-a, interneta i sl. a sa 5 godina sam znala sve o svakoj životinji. Što iz knjiga, što iz priča mojih roditelja, njihovih crteža itd. Idi u prirodu pa gledaj ono što možeš od životinja vidjeti, sresti.. Poštuj svačiji život :)
 
А што научници спроводе ехперименте на јадним малим пацовчићима, а?

Замисли, муче ситне пацовчиће.

А знате зашто? Зато што је за науку битно да се пацовчићи и кунићи буду жртве да би наука напредовала.

ЗОО вртови морају да постоје, да би деца могла да гледају мале црнчиће, јер је за образовање ситне дјеце битно да виде и лава и вука и жирафу и носорога. Ако је цена тога да животиња буде у 50 квадрата, уместо у савани, јбг....добре душице ће морати да се помире са тим.
 
А што научници спроводе ехперименте на јадним малим пацовчићима, а?

Замисли, муче ситне пацовчиће.

А знате зашто? Зато што је за науку битно да се пацовчићи и кунићи буду жртве да би наука напредовала.

ЗОО вртови морају да постоје, да би деца могла да гледају мале црнчиће, јер је за образовање ситне дјеце битно да виде и лава и вука и жирафу и носорога. Ако је цена тога да животиња буде у 50 квадрата, уместо у савани, јбг....добре душице ће морати да се помире са тим.
Ne znam kako da ti kažem par činjenica a da prihvatiš dobro :)
1. Elvis je mrtav
2. Djeda Mraz ne postoji
3. ZOO vrtovi postoje da se uzima lova od "dobrih roditelja" preko ulaznica i raznih drugih sadržaja, "edukativnih" a teško će neko dijete baš upoznati lava sa 30 metara udaljenosti kroz stakleni zid :)
 
А што научници спроводе ехперименте на јадним малим пацовчићима, а?

Замисли, муче ситне пацовчиће.

А знате зашто? Зато што је за науку битно да се пацовчићи и кунићи буду жртве да би наука напредовала.

ЗОО вртови морају да постоје, да би деца могла да гледају мале црнчиће, јер је за образовање ситне дјеце битно да виде и лава и вука и жирафу и носорога. Ако је цена тога да животиња буде у 50 квадрата, уместо у савани, јбг....добре душице ће морати да се помире са тим.
Opet mešaš babe i žabe. Naučnici sprovode eksperimente iz viših ciljeva, radi pronalaženja nečega što će pomoći čovečanstvu, a i tih životinja mi je žao,ali je razlog njihovog držanja potpuno drugačiji od zlopaćenja životinja u zoo vrtovima.
Ovo za crnčiće ti je neumesan komentar.
 
Slažem se sa ukidanjiem..one su u zatvoru. Ni jedno biće nije za uslove
Zoo vrta. Ništa one nisu skrivile da bi se rodile i umrle u zatvoru.
Svako seosko domacinstvo je zoo vrt i nehumanije jer zavrse u tanjiru,recimo da puste njih i ove iz zoo vrta na slobodu,jel imas predstavu koliko bi opstali?mislim da su sati u pitanju,jedni druge bi potamanili a i covek sto iz straha,odbrane i ugrozavanja dobara
 
Divlje životinje treba da žive u svojim prirodnim staništima,one tamo same regulišu tu "brojnost", lanac ishrane. Sve je to priroda regulisala. A domaće životinje jesu za život sa ljudima, one su već odavno pripitomljene i ne bi opstale bez čoveka u uslovima divljine. A sad je druga strana medalje to što mi ljudi koristimo životinje za ishranu,ako nismo vegani.
 
Opet mešaš babe i žabe. Naučnici sprovode eksperimente iz viših ciljeva, radi pronalaženja nečega što će pomoći čovečanstvu, a i tih životinja mi je žao,ali je razlog njihovog držanja potpuno drugačiji od zlopaćenja životinja u zoo vrtovima.
Ovo za crnčiće ti je neumesan komentar.

Образовање деце и људи је виши циљ, подједнако као и наука.

Нигде ја не мешам бабе и жабе.
 
Svako seosko domacinstvo je zoo vrt i nehumanije jer zavrse u tanjiru,recimo da puste njih i ove iz zoo vrta na slobodu,jel imas predstavu koliko bi opstali?mislim da su sati u pitanju,jedni druge bi potamanili a i covek sto iz straha,odbrane i ugrozavanja dobara
Da ti neko ponudi sigurnost, dug i dosadan život u strogo kontrolisanom prostoru, daleko od svih štetnih uticaja na tvoje zdravlje i život. Pristao bi? Zatvoren i odvojen od svega što voliš ? Ali nećeš se razboljeti, neće te zgaziti auto, neće te pogoditi metak itd.
 
Образовање деце и људи је виши циљ, подједнако као и наука.

Нигде ја не мешам бабе и жабе.
Sada ima toliko načina da se čovek obrazuje a da ne mrdne sa stolice. Mogu da proučim celu Indiju,sve običaje,kulturu, pronađem slike i videe, sve iz svoje stolice i sa svog kompjutera.
 
Sada ima toliko načina da se čovek obrazuje a da ne mrdne sa stolice. Mogu da proučim celu Indiju,sve običaje,kulturu, pronađem slike i videe, sve iz svoje stolice i sa svog kompjutera.

Сада има толико начина да се све ради а да се не мрдне из столице.

То не значи да све треба да радимо из столице.

Ако ти је до животиња, бори се за боље услове у ЗОО вртићима, а не за укидање једне овако важне образовне институције.

Само бисте нешто да укидате, због виших циљева.
 
A djeca u ZOO vrtu samo traže šećernu vatu, sladoled, grickalice i pitaju kad ću na vooozić :D

Да. Деца треба да се играју и забављају.

Најбоље се учи кроз игру и забаву.

@Alter_Ego_ bolje dovedi ih meni u Cirkus :D mi nemamo životinje ali će im biti zabavno

Какав је то циркус без животиња и фрикова?

Добро, ти си фрик, али....како без животиња?
 
Да. Деца треба да се играју и забављају.

Најбоље се учи кроз игру и забаву.



Какав је то циркус без животиња и фрикова?

Добро, ти си фрик, али....како без животиња?
Pa dođu nam povremeno u publiku, tako te na dvije noge ;)
 
Da ti neko ponudi sigurnost, dug i dosadan život u strogo kontrolisanom prostoru, daleko od svih štetnih uticaja na tvoje zdravlje i život. Pristao bi? Zatvoren i odvojen od svega što voliš ? Ali nećeš se razboljeti, neće te zgaziti auto, neće te pogoditi metak itd.
Pa zivotinje nemaju izbor i predstavu o opasnostima,da nije coveka priroda bi sama uredila,znas koliko zivotinja samo pridje coveku i odomaci se,znaci treba im samo hrana i miran san,ostaje sta,sloboda trcakaranja okolo i opasnost,vuka ne moze da otera od sebe jer mu je bolje na sigurici,hrani ga covek ne mora da lovi i da se bori,razmisli malo opet
 
Pa zivotinje nemaju izbor i predstavu o opasnostima,da nije coveka priroda bi sama uredila,znas koliko zivotinja samo pridje coveku i odomaci se,znaci treba im samo hrana i miran san,ostaje sta,sloboda trcakaranja okolo i opasnost,vuka ne moze da otera od sebe jer mu je bolje na sigurici,hrani ga covek ne mora da lovi i da se bori,razmisli malo opet
Ma dobro, okej je da nemamo svi isto mišljenje :)
 

Back
Top