Zoo vrtovi - treba li da postoje?

Moje ime je Đurđija

Domaćin
Moderator
Poruka
3.957
Онај други део нема никакве везе са Зоо вртом,мешаш бабе и жабе.
Pa ima.. u oba slučaja ljudi zlorabe životinje protiv njihove volje zarad ličnih satisfakcija..
I, za ljude koji vole životinje i osećaju empatiju prema njima to jeste traumatično..

Moje ime je Đurđija

Domaćin
Moderator
Poruka
3.957
💕 :heart2:
img-01.jpg

https://i.pinimg.com/564x/63/8d/de/638ddee64fe6ad4311b2d3c8b776bba6.jpg

Antihejter

Domaćin
Poruka
3.235
И због твоје трауме треба затворити Зоо вртове ? А био си једном 2004 и све си то закључио, алал вера.Било би добро да ам опишеш шта те је тако истраумирало.
Онај други део нема никакве везе са Зоо вртом,мешаш бабе и жабе.
Ko ovde meša pojmove, ti ili ja? :)
Uostalom, piši šta hoćeš, mada je ovo lično meni upućeno e sad sreća ili nesreća je što se ja ne svađam. 😇

Antihejter

Domaćin
Poruka
3.235
Nisam ja dobra dušica, daleko od toga ali ne smatram da je u redu da neko živo biće provede život onako kako nije prirodno da ga provede-zatvoreno, najčešće gladno i žedno samo da bi neko razmaženo derište ubilo dan roditeljima koji će se osjećati dobro jer su naučili nešto svoje dijete o pokazali mu slona :D Ja sam odrasla u skloništu, bez tv-a, interneta i sl. a sa 5 godina sam znala sve o svakoj životinji. Što iz knjiga, što iz priča mojih roditelja, njihovih crteža itd. Idi u prirodu pa gledaj ono što možeš od životinja vidjeti, sresti.. Poštuj svačiji život :)
Odličan komentar. Respekt za iskustvo.

Moje ime je Đurđija

Domaćin
Moderator
Poruka
3.957
Ko ovde meša pojmove, ti ili ja? :)
Uostalom, piši šta hoćeš, mada je ovo lično meni upućeno e sad sreća ili nesreća je što se ja ne svađam. 😇
Sreća je čista! Nemojte da se svađate ovde.. 🙏 Jer onda ja to sve moram da brišem & prepravljam, a to mi je smrtno dosadno.. :) :roll:
Budite dobri i fini na mojim forumima.. pliiiiiz?!! 💕 Love you..

Antihejter

Domaćin
Poruka
3.235
Хоћемо ли сазнати природу трауме ?
Rakuni - šapica visi, nije ušiveno
Dva crna pantera u kavezu otprilike 5x3 metra, dole čist beton, sa prednje strane zelene (nikad neću zaboraviti) rešetke i hodaju par metara tamo ovamo.
Beograd 2004.

Bio sam pre često Palić zoo tamo su tigrovi bili u manjem kavezu.

Vidi imam i fotografije, ali ne digitalne nego obične. Ali poenta je da je meni bilo toliko žao, a ti si izvrnuo da ja tražim da se zoo vrtovi zatvore zbog "moje traume".

Evo, Đurđija, bez svađe :)

vučji čopor

Legenda
Poruka
60.905
Rakuni - šapica visi, nije ušiveno
Dva crna pantera u kavezu otprilike 5x3 metra, dole čist beton, sa prednje strane zelene (nikad neću zaboraviti) rešetke i hodaju par metara tamo ovamo.
Beograd 2004.

Bio sam pre često Palić zoo tamo su tigrovi bili u manjem kavezu.

Vidi imam i fotografije, ali ne digitalne nego obične. Ali poenta je da je meni bilo toliko žao, a ti si izvrnuo da ja tražim da se zoo vrtovi zatvore zbog "moje traume".

Evo, Đurđija, bez svađe :)
Тема је јасно дефинисана.Ради се о укидању институције Зоо врта. Негативни примери свугде постоје и на њих наравно треба и реаговати и због њих протестовати, али је бесмислено њих користити као аргумент за укидање зоо вртова.То би било као да тражимо забрану колетивних спортова због туче играча на некој утамицки.
Умест да говоримо о евидентном нестанку многих животињских врста које су биле звезде Бео зоо врта, да протестујемо против физчког стања животиња у њему које је такође евидентно и свакако није на нивоу случајности, кампања се води за његов нестанак.

Antihejter

Domaćin
Poruka
3.235
Тема је јасно дефинисана.Ради се о укидању институције Зоо врта. Негативни примери свугде постоје и на њих наравно треба и реаговати и због њих протестовати, али је бесмислено њих користити као аргумент за укидање зоо вртова.То би било као да тражимо забрану колетивних спортова због туче играча на некој утамицки.
Умест да говоримо о евидентном нестанку многих животињских врста које су биле звезде Бео зоо врта, да протестујемо против физчког стања животиња у њему које је такође евидентно и свакако није на нивоу случајности, кампања се води за његов нестанак.
Eto, razumesmo se. Slažem se sa napisanim.

Retkostmedjuzverima

Zainteresovan član
Poruka
319
Nisam ja dobra dušica, daleko od toga ali ne smatram da je u redu da neko živo biće provede život onako kako nije prirodno da ga provede-zatvoreno, najčešće gladno i žedno samo da bi neko razmaženo derište ubilo dan roditeljima koji će se osjećati dobro jer su naučili nešto svoje dijete o pokazali mu slona :D Ja sam odrasla u skloništu, bez tv-a, interneta i sl. a sa 5 godina sam znala sve o svakoj životinji. Što iz knjiga, što iz priča mojih roditelja, njihovih crteža itd. Idi u prirodu pa gledaj ono što možeš od životinja vidjeti, sresti.. Poštuj svačiji život :)
Samo jos dodaj isto sve za zivotinje u stanovima i dvoristima i podrzavam te.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.