Quantcast

Zoniranje parkinga u beogradskim stambenim naseljima

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.547
U 21 , 22 bloku, ostace im isti broj parking mesta, samo ce ih sada placati, i stanari a i oni koji rade tu.
Право решење би било да се поставе у зелену зону - плава може да се заузме на "цео дан", односно да се плати дневна карта. У зеленој зони не може, мора да се изађе после 3 сата - то спречава запослене.
Свеједно током вечери / ноћи нема ограничења паркирања.

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.547
Tamo ima vrlo malo ili nimalo parking mesta koje pripadaju zgradama.
To je zidano pre 60 -70 god,
Треба урадити све, ако може подземно, да се број места повећа. Цена није важна, најбоље је само доћи, паркирати се, обавити шта треба, па отићи. Чак је и по екологији боље ако се не вртиш пола сата по блоку.

doppler

Aktivan član
Poruka
1.223
Треба урадити све, ако може подземно, да се број места повећа. Цена није важна, најбоље је само доћи, паркирати се, обавити шта треба, па отићи. Чак је и по екологији боље ако се не вртиш пола сата по блоку.
U kraju gde moji roditelji zive uveli su skoro Zelenu zonu, kada se vrate sa odnekud traze mesto po pola sata, napravljeno je u kraju nekoliko novih zgrada niko nije kupio parking mesto ako ih je i bilo, i kolaps , mesta slabo samo sad placaju.

Jedino resenje je vise javnih garaza, pa makar i samo na 2 nivoa.

moonja..

Elita
Poruka
19.957
Може да се иде, није проблем... Него су пре пар месеци били радови у Булевару Николе Тесле, па није могло да се изађе... гужва типа браник на браник се пренела кроз цео паркинг Ушћа и направила ред од пар десетина аутомобила још у Булевару Михаила Пупуна (пре него што уопште скренеш десно ка тржном центру).
То је сада сређено, проблем је сређен.
E, ispred ako nije bilo 50 automobila sa strane na traci
wtf... (:
Jedva izađoh na traku ka Brankovom..

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.547
E, ispred ako nije bilo 50 automobila sa strane na traci
wtf... (:
Jedva izađoh na traku ka Brankovom..
Проведох дебео сат "гурајући се" да се паркирам и да после изађем... и око 10 минута да купим шта сам хтео.

Само тада и ниједном више (на тај начин).

Једина корисна ствар је била да сам укапирао чему оне мале лампице служе... на линији паркинг места, на плафону - ако је зелена ту је место слободно, можеш да возиш пуном брзином поред црвених.

georgejune

Starosedelac
Poruka
154.069
jedva čekam da ne živim u bgd ...samo još malo :aha:
da me neko ne shvati pogrešno - ceo svoj vek živim u beogradu, ali ovakav tretman građana beograda postaaje potpuno sulud. ne želim više u tome da učestvujem.
Sta pogresno da shvatimo,da pljunes za sobom kad krenes,ja nisam dovoljno daleko otiso,80km bi bilo privremeno resenje a sve mislim da je svuda vec isto samo daj pare,pa mi se ni preko ne putuje

moonja..

Elita
Poruka
19.957
jedva čekam da ne živim u bgd ...samo još malo :aha:
da me neko ne shvati pogrešno - ceo svoj vek živim u beogradu, ali ovakav tretman građana beograda postaaje potpuno sulud. ne želim više u tome da učestvujem.
Blagiš tebi ako je izvodljivo i radiš na tome..Srećno.
Nije ništa neobično da odavno sve manje prepozajemo svoj grad...

doppler

Aktivan član
Poruka
1.223
Буде паркинг испод станова... То јесте најзгодније (и најскупље).

У мом крају нисам видео ниједну новију зграду без могућности паркирања.
Bude 15 mesta na 30 stanova, i od tih 15 par njih uzme po dva tri, a ostalih dvadesetak parkirace ti ispod prozora :):):)

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.547
Ма неће... код мене ионако слабо буде места. Мада, зависи у које доба дана. Понекад можеш и да бираш место а понекад си срећан ако си на мање од 100 метара од зграде.
У сваком случају, колико год да је новог паркинга, подржавам. Мада сам свестан да цела зграда мора да има много више аутомобила него једна-две куће које замењује.

doppler

Aktivan član
Poruka
1.223
jao bre...pričate o parkingu, a nema između novosagrađenih staništa prostora za decu....koji parkinzi i auta...danas prave zgrade kao da će u njima da žive ljudi bez potomstva.
Pa tema je o parkingu :think:.

slazem se gde god ima neka livada sada nice zgrada.

Jedino mi nije jasno sto ne isparcelisu i lepo da naprave bulevare na kraju prigradskih naselja,
nego pustaju nelegalnu gradnju, i na kraju ce sve da lici na Kaludjericu.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.