Quantcast

Zoniranje parkinga u beogradskim stambenim naseljima

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
26.646
Beograđani tražili i dobili zonu

Beograd -- Parking zone su stigle do novobeogradskih blokova 21 i 22, gde će od 18. februara, uvođenjem plave zone, početi primena zonskog sistema parkiranja.
Misterija ne postoji, ovo su još pre godinu dana tražili sami stanari ovog dela prestonice jer, kako su objasnili, oni nemaju mesta da parkiraju svoja vozila od "gostiju" koji uglavnom rade u ovom delu grada.
"Preko puta svoje zgrade radim, te ne koristim auto toliko često, ali čim odvezem ćerku do škole nakon toga više nemam gde da ostavim auto. Više od 20 minuta tražim slobodno mesto i nerviram se kada ga nema", ispričao je za "Blic" jedan od stanara iz Bloka 22.
"Od utorka, 18. februara 2020. godine, počeće primena zonskog sistema parkiranja u blokovima 21 i 22 na Novom Beogradu. U ovom delu grada biće uvedena takozvana plava zona, gde će se naplata i kontrola parkiranja obavljati radnim danima od 8 do 21 i subotom od 8 do 14. U toku je postavljanje tabli i obeležavanje parking mesta", rekli su za "Blic" iz JKP "Parking servis".
Reporteri "Blica" obišli su ova dva bloka i zatekli radnike, ali i stanare koji će moći da kupe povlašćenu mesečnu kartu za 457 dinara, dok će svi ostali plaćati parkiranje 31 dinar po satu.
"Ovo je odlično, mi smo to i tražili. Od ljudi koji rade u firmama, bankama, restoranima i kafićima, preko puta naše zgrade, nismo mogli da nađemo slobodno parking mesto. Svi su znali da je ovde besplatan parking pa su dolazili i ostavljali vozila, a mi smo morali da kružimo oko zgrade više od pola sata", rekli su stanari.
Kako su stanari objasnili, situacija je bila još gora u Bloku 21, koji je bliži Štark areni, te zbog tamošnjih događaja većina sugrađana tu ostavlja svoje automobile.
"Predviđeno je da u blokovima 21 i 22 bude 1.880 parking mesta. Kontrola i naplata parkiranja uvodi se na inicijativu stanara koji se nakon zoniranja Bulevara Zorana Đinđića susreću se sa sve većim problemima i komunalnim neredom unutar blokova. Pojedini vozači su izbegavajući parkiranje u plavoj zoni, vozila ostavljali na parking mestima unutar blokova, a često su i nepropisno parkirali na zelenim površinama", naveli su iz "Parking servisa".
Pojedini stanari skrenuli su pažnju da će imati predviđeno parking mesto, ali ne i striktno obeleženo.
"Plaćanje višesatnom parking kartom u blokovima 21 i 22 neće biti moguće, što znači da će posetioci koji planiraju da se duže zadrže morati da parkiraju u drugim delovima plave zone, van blokova, gde mogu da plate višesatno parkiranje po ceni od 150 dinara do kraja radnog vremena parkirališta. Stanari blokova 21 i 22 imaće pravo da se, osim u svojim blokovima, parkiraju i u celoj plavoj zoni 4,2", dodali su iz "Parking servisa".

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Ovo je i u Belvilu aktuelno od pre neki dan. Dakle očigledno se krenulo politikom naplate i u naseljima što ne mogu da zamerim sa stanovišta stanara i čak potpuno podržavam jer i sam plaćam parking mesto (zatvoren parking) i to papreno (50€ mesečno i održavanje) i iskreni laknulo mi je kad su me zvali da produžim ugovor na godinu dana i da neću morati da pola sata kružim posle posla a onda ne mrdam do jutra, ali stavljam se u poziciju ljudi koji rade tu i ne mogu da nemam empatije prema njima. Šta ako zoniraju naselje gde ja radim? :lol:

Kao i uvek samo polovična rešenja i čini mi se teranje ljudi da kupuju Bus Plus više.

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
26.646
Pa vidi, manje automobila u saobraćaju bi svakako bilo blagotvorno za snizavanje nivoa zagađenja, a i onima koji ostanu da se voze kolima biće lakše.
Pa kreni ti gradskim prevozom u ovakvom stanju :lol:

Ja bih prvi bio i za zabranu ulaska automobila u centar ili naplatu i sve ostalo da imamo iole pristojan prevoz da ne spominjem sada metro. Mojima u Berlinu ni na kraj pameti recimo da pale kola osim kada idu u nabavku ili negde van grada nego u-bahn,s-bahn,autobusi u sekund tačni i možda nisu primer čistoće ali se ne smrzavaš zimi zbog rupa na karoseriji a leti umireš jer ne mogu da isključe grejanje da ne bi stao autobus i sve ostalo što je ovde uobičajeno. U ovakvim uslovima ne smem ni da pomislim da zavisim od beogradskog prevoza.

vecic

Zaslužan član
Moderator
Poruka
123.657
Jeste problem, stanovnici naselja gde su okretnice na rubu grada (konkretno okretnica 18 u Medaković ), ujutru ako odeš sa parkinga iz bilo kog razloga nećeš naći lako mesto pri povratku. Stanovnici VML dođu kolima dotle i parkiraju pa autobusima ili trolejbusom nastave dalje. Pošto si pre izašao pre se i vratiš i slobodnog parkinga nema dok se i oni ne vrate s posla da ga oslobode.

doppler

Aktivan član
Poruka
1.223
Jeste problem, stanovnici naselja gde su okretnice na rubu grada (konkretno okretnica 18 u Medaković ), ujutru ako odeš sa parkinga iz bilo kog razloga nećeš naći lako mesto pri povratku. Stanovnici VML dođu kolima dotle i parkiraju pa autobusima ili trolejbusom nastave dalje. Pošto si pre izašao pre se i vratiš i slobodnog parkinga nema dok se i oni ne vrate s posla da ga oslobode.
U celom gradu je tako , bar u ovim delovima gde se zida, a zida se svugde, niko ne kupuje garaze,
a neki investitori i ne prave funkcionalne , nego kao fora imaju , pa naprave posle podrume.
javnih garaza nema dovoljno , prevoz krs i eto....

Niko nije razmisljao o parkingu kada su izdavali sve te dozvole i uzimali pare, sto je najgore to jos uvek traje.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
208.467
Beograđani tražili i dobili zonu

Ovo je i u Belvilu aktuelno od pre neki dan. Dakle očigledno se krenulo politikom naplate i u naseljima što ne mogu da zamerim sa stanovišta stanara i čak potpuno podržavam jer i sam plaćam parking mesto (zatvoren parking) i to papreno (50€ mesečno i održavanje) i iskreni laknulo mi je kad su me zvali da produžim ugovor na godinu dana i da neću morati da pola sata kružim posle posla a onda ne mrdam do jutra, ali stavljam se u poziciju ljudi koji rade tu i ne mogu da nemam empatije prema njima. Šta ako zoniraju naselje gde ja radim? :lol:

Kao i uvek samo polovična rešenja i čini mi se teranje ljudi da kupuju Bus Plus više.
Objektivno ovo jeste problem za ljude koji rade a zoniraju im deo grada gde im je firma i radno mesto..ispada otprilike 300 din dnevno

moonja..

Elita
Poruka
19.957
Objektivno ovo jeste problem za ljude koji rade a zoniraju im deo grada gde im je firma i radno mesto..ispada otprilike 300 din dnevno
Firme valjda imaju svoja park..mesta..carina ima, to znam sig. al nisu ti blokitji...
...errrr....i priliiom izgadnje mnogi su zakinuti jer ni u ono vreme nisu svi imali ni neke garaže ni parking mesta..oko SC.....moš.misliti danas...

Metronomy

Veoma poznat
Poruka
10.377
Sta se dobija zoniranjem parkinga na novom beogradu? Dobija se to da sa tih praznih mesta ( nezoniranih) prebace svoje automobile na parkinge stanara. Onaj ko radi osam ili devet sati ne parkira na parkinzima koji se naplacuju, ali se zonama dobija i da oni koji su zauzeli mesta imaju zaradu na tome.
Tako da se polako siri uticaj kriminalaca i na koriscenje vozila.

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.547
Belvil tretiraju kao lux. komplex...ako se mesečno plaća oko 500 din. to je, čini mi se, kao u xtra zoni...tako, tu je. U Ušću sam se zabo pre par meseci autom, odvratna gužva. Ne idem više tamo.
Може да се иде, није проблем... Него су пре пар месеци били радови у Булевару Николе Тесле, па није могло да се изађе... гужва типа браник на браник се пренела кроз цео паркинг Ушћа и направила ред од пар десетина аутомобила још у Булевару Михаила Пупуна (пре него што уопште скренеш десно ка тржном центру).
То је сада сређено, проблем је сређен.

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.547
Sta se dobija zoniranjem parkinga na novom beogradu? Dobija se to da sa tih praznih mesta ( nezoniranih) prebace svoje automobile na parkinge stanara. Onaj ko radi osam ili devet sati ne parkira na parkinzima koji se naplacuju, ali se zonama dobija i da oni koji su zauzeli mesta imaju zaradu na tome.
Tako da se polako siri uticaj kriminalaca i na koriscenje vozila.
Мени је био приличан проблем када су првобитно зонирали "круг двојке". После су проширили, па се проблем смањио.
Сада је проблем пренешен у насеље 25. мај. Нешто паркинга су тамо додали, повећали... али нисам сигуран да је то довољно.

Имам утисак да само у мојој блиској околини (по 2-3 ћошка у круг) недостаје једно 100 паркинг места. Треба једну такву плаву зону поставити. Ми станари бисмо продисали, а запослени такође не би губили живце.

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.547
А да мало децентрализују државу и смање демографски притисак на лудару?
Када барем неко буде почео да виче да овде није Елдорадо, да ни плата од 50 000 не гарантује добар живот... Можда неко почне да размишља. Али, још увек је превише оних којима је селидба за Београд главни циљ у животу (а да они уопште ни не знају зашто).

ccaterpillar

Legenda
Poruka
51.007
Када барем неко буде почео да виче да овде није Елдорадо, да ни плата од 50 000 не гарантује добар живот... Можда неко почне да размишља. Али, још увек је превише оних којима је селидба за Београд главни циљ у животу (а да они уопште ни не знају зашто).
Овде јесте елдорадо у поређењу са другим местима, можеш онда да замислиш како је у остатку Србије.

Metronomy

Veoma poznat
Poruka
10.377
Мени је био приличан проблем када су првобитно зонирали "круг двојке". После су проширили, па се проблем смањио.
Сада је проблем пренешен у насеље 25. мај. Нешто паркинга су тамо додали, повећали... али нисам сигуран да је то довољно.

Имам утисак да само у мојој блиској околини (по 2-3 ћошка у круг) недостаје једно 100 паркинг места. Треба једну такву плаву зону поставити. Ми станари бисмо продисали, а запослени такође не би губили живце.
Koja svrha? Kao stanar bi imao mesto za parking? A gde bi se parkirali ostali? Pa ispred ulaza....Kada su to uradili u 23. bloku...parkinzi u zoni su ostajali prazni, a svi preko puta iz trznih centara i bolnice su parkirali na parkinzima stanara....i jos komotno ostave neispravna kola da cekaju bolje dane.....ili nekoga da plati parking ...

Metronomy

Veoma poznat
Poruka
10.377
Како може да држи кола а д аон не плати, ако је тамо зона?
Како може да држи кола а д аон не плати, ако је тамо зона?
U sokacetu nije zona nego zatvoren put neispravnim kolima i parkinga ima 5 komada ostalo zavisi od serdara djure....na mestu nacelnika nekog sektora u opstini....

Recimo platis pet lokala opstini, koje niko nece da zakupi, pa je cena posle trece zvanicne ( nezvanicno) licitacije 100e, administrativno mozes da dobijes parking u toj zoni za 50 ili sto evra mesecno....i zauzmes pet parkinga....ako ih izdajes po sto evra nasim talijanima kada dodju na par dana dobar si par hiljada evra mesecno....naravno to moras i da podelis sa drugima...ali svakako par plata srpskih si dobar....sedis u kaficu za ortacko druzenje i cuvas svoj kapital...silom....

Poslednja izmena:

ccaterpillar

Legenda
Poruka
51.007
U sokacetu nije zona nego zatvoren put neispravnim kolima i parkinga ima 5 komada ostalo zavisi od serdara djure....na mestu nacelnika nekog sektora u opstini....

Recimo platis pet lokala opstini, koje niko nece da zakupi, pa je cena posle trece zvanicne ( nezvanicno) licitacije 100e, administrativno mozes da dobijes parking u toj zoni za 50 ili sto evra mesecno....i zauzmes pet parkinga....ako ih izdajes po sto evra nasim talijanima kada dodju na par dana dobar si par hiljada evra mesecno....
Па онда је све легално, зар не?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.