znate li kakav je WIN 2003?

Probao sam sve tri distribucije 2003, pre sta znam 8-9 meseci i iskreno ni jedna mi se nije svidela..
XP je mnogo bolje odradjen, brzi je stabilniji, sta znam ni jednu verziju 2003 nisam zadrzo duze od tri dana, jer kocile su zesce, film je nemoguce bilo pustiti na njima iako sam imao svaki moguc kodex, koji na XPu radio je savrseno, dosta sporiji, ma sta znam, nista specijalno, i nista mnogo vise od onog sto vec ima XP.. tako da za sad mislim da je XP neprevazidjeno izdanje mikrosoftovih prozora.. (u ovo ne racunam druge OS, samo windows)..
 
Evo prvi put sam na NET-u sa ovim Windowsom (Windows.NET Server 2003 Enterprise Edition Build 3790), i evo sta sam primetio :

- Internet mi mnogo bolje i brze radi nego na Xp-u
- dodati su neki novi alati u folderu Administartive Tools
- VEOMA slabo stoji sa darjverima (stampac mi nikako ne prepoznaje)
- Kada prvi put ulazite u Windows posle instalacije primeticete da uopste nema zvuka (znaci Startup, Logoff, Recycle Bin..nema nista) pa posle sve to sami morate da nastelujete kao u OLD GOOD Xp (eto, vec je OLD)
- Ova verzija ne podrzava (odnosno podrzava ali ne dobijate uz njega) standardne "moderne" teme iz Xp-a nego samo jednu (klasicnu iz Win98)
- DEFAULT pogled na ikonice je namesten na DETAILS

Itd..itd...
Ali mene samo interesuje , zasto mi u donjem desnom uglu i dalje stoji natpis :

"Windows Server 2003 Enterprise Edition
Evaluation Copy " a registrovan je i aktiviran...?

p0z~
 
Probao sam letos kad sam nabavio prvu instalaciju,
to je nadgradnja win2000 servera koji ima sminku preuzetu iz xp-a, posto sam petljao oko 2000 servera mogu reci da je nesto komplikovaniji, nije mi prihvatao administratorski paswor iz nekog razloga, a ja se nisam ni trudio.Puno vise uzima od hardvera ngo xp ili 2000 server.
Savet nemojte ga koristiti u kucnoj upotrebi nije za to.
 
Za kućnu upotrebu svakako nije, od septembra imam nekoliko servera sa (legalnom) kopijom koji rade odlično. Ima ugrađen IIS6 koji u odnosu na peticu ima značajna poboljšanja.

Sigurnost je podignuta na viši nivo, te je surfovanje po defaultu gotovo nemoguće, sve je disableovano.

Win 2003 zahteva malo učenja za administratore, jer ima nekih razlika u odnosu na 2000.

Grafički liči na XP, ali je suštinski bliži 2000-ci.
 

Back
Top