Znam imaš neku, a zezaš se sa strane... Bez tebe dani su mi glupavi i prazni... Živim bez tebe ovaj život kao po kazni

Smorisha

Buduća legenda
Moderator
Poruka
41.945
Jbt, koliko su žene ponekad spremne da tolerišu muški švaleraj!
I da ga vole i romantizuju i pored toga!

Više puta sam ovo sretao... I uvek me smorilo...
Moja dobra drugarica volela nekog tipa, a on je varao i ostavljao i bio sa drugima! I takođe je raspad od čoveka.
Ali ona nije mogla da ne uzdiše za njim...

Da li biste mogli ovako?
I da budete takav muškarac koga nije briga što ga neka devojka mnogo voli i samo je iskorišćava?
I devojke takođe, da li biste mogle da imate neku računicu i kombinaciju sa takvim tipom iako ga mnogo volite?

Daj, Ne Pitaj tekst​

Ovih sam dana
mada nisam htela
slucajno na ulici
tebe srela

A ti kao i ja
krades Bogu dane
znam, imas neku
a zezas se sa strane

A ja, ne znas da sam sama
u svom svetu tisine
lazem te da imam nekog
nekog ko o meni brine

Ref.
Daj, ne pitaj
bez tebe dani su
mi glupavi i prazni
daj, ne pitaj
jer zivim bez tebe
ovaj zivot kao po kazni

Ref. 2x

Moja dobra drugarica volela nekog tipa, a on je varao i raspad od čoveka.
Viđeno. Ženska ćud je čarobna. Šta bi smo mi bez njih. :heart:

U većini slučajeva koje sam ja čuo u pitanju je interes jer prosto muškarac zarađuje da ona ima za sebe šta poželi i to joj je dovoljno pa šta god da on radi sve dok je ne omalovažava
Ima toga.
Ali meni su bitniji slučajevi gde ga mnogo voli i ne može bez njega iako je tip krelac prema njoj.
A viđao sam dosta.

Čast svakom i nikog ne bih vređao ali su za mene takve žene žene niskog morala i žene koje su primitivizam par ekselans ...

Dozvoliti da te neko toliko gazi, ponižava, vređa i da na kraju ti i dalje budeš sa tom osobom ... prosto nema reči ni saveta koje bih mogao da uputim takvim osobama.

Čast svakom i nikog ne bih vređao ali su za mene takve žene žene niskog morala i žene koje su primitivizam par ekselans ...

Dozvoliti da te neko toliko gazi, ponižava, vređa i da na kraju ti i dalje budeš sa tom osobom ... prosto nema reči ni saveta koje bih mogao da uputim takvim osobama.
Zanimljiv izbor reči.:think:
Primitivne i nemoralne.
Interesantno.

Primitivizam je po meni nerazumevanje složenih ljudskih odnosa.
Nemoral je kad neko nema granicu ili ima vrlo nisku granicu oko toga šta bi uradio za svoju korist.
E sad, ona nema granicu, ali samo za sebe lično ili vrlo niska. Ima smisla da kažeš da je nemoralna.
Mada ja obično kažem da nema samopoštovanje, dostojanstvo, dignitet.

Zanimljiv izbor reči.:think:
Primitivne i nemoralne.
Interesantno.

Primitivizam je po meni nerazumevanje složenih ljudskih odnosa.
Nemoral je kad neko nema granicu ili ima vrlo nisku granicu oko toga šta bi uradio za svoju korist.
E sad, ona nema granicu, ali samo za sebe lično ili vrlo niska. Ima smisla da kažeš da je nemoralna.
Mada ja obično kažem da nema samopoštovanje, dostojanstvo, dignitet.
Da se ne ponavljam ... u podebljanom si objasnio kako ja to vidim
Da slažem se sa tobom da je to osoba koja nema dignitet, dostojanstvo ili samopoštovanje ... ali je meni više činjenica da ona toliko vređa samu sebe kao personu ...

Da li biste mogli ovako?
I da budete takav muškarac koga nije briga što ga neka devojka mnogo voli i samo je iskorišćava?
I devojke takođe, da li biste mogle da imate neku računicu i kombinaciju sa takvim tipom iako ga mnogo volite?
Ti si beše ekonomista? :lol: Kakva bre računica...

Recimo da je tip serijski švaler. Koga on iskorišćava i za šta?

Šteta. Imaš talenta.

Nema u ljubavi računice. Ne možeš da odrediš razumom da li ćeš da voliš
ili ne.
Mislio sam računica ko u ovoj Viktorijinoj pesmi.
"Znam imaš neku, a zezaš se sa strane, ali mi ipak nedostaješ. Bez tebe su mi dani sumorni i prazni."
Ipak joj je potreban pa i takav. To je njena računica. Računa da će on švrljati, ali opet dobija emotivnu i ljubavnu korist od njega.
Na to sam mislio. Jer računice u ljubavi uopšte ne moraju biti materijalne.

Moja dobra drugarica volela nekog tipa, a on je varao i ostavljao i bio sa drugima! I takođe je raspad od čoveka.

Da li biste mogli ovako?

To sto kazes stoji u dosta slucajeva, samo mislim da ova pesma uopste nije o tome.

Ove je lepa pesma, iskreno. Pre svega o usamljenosti, i o zivotnoj povezanosti sa tom jednom osobom.

To o cemu pricas su pesme tipa Kukavica, pesme Ane Nikolic, i sl.

Meni je ovo bas lepa pesma. I to ti pricam kao neko ko zaista ne voli romantizovanje raspada, alkosa i narkosa u umetnosti

To sto kazes stoji u dosta slucajeva, samo mislim da ova pesma uopste nije o tome.

Ove je lepa pesma, iskreno. Pre svega o usamljenosti, i o zivotnoj povezanosti sa tom jednom osobom.

To o cemu pricas su pesme tipa Kukavica, pesme Ane Nikolic, i sl.

Meni je ovo bas lepa pesma. I to ti pricam kao neko ko zaista ne voli romantizovanje raspada, alkosa i narkosa u umetnosti
A šta ćemo sa ovim?!
Jer ono što je meni bitno ovde je to prihvatanje takvog stanja. I dodatno romantizovanje istog.

Bez tebe dani su mi glupavi i prazni... Živim bez tebe ovaj život kao po kazni

A šta ćemo sa ovim?!
Jer ono što je meni bitno ovde je to prihvatanje takvog stanja. I dodatno romantizovanje istog.

E, jasno ti je da su emocije jake kada imaju neku dinamiku, tipa toplo hladno, slabo jako, privlačno odbojno itd.. znači, tip joj ušao u glavu. Imaš one topli su i nežni pa nestanu, pa opet se pojave, i tako su emocije te devojke na rolerkosteru. To je upravo ono što mnogi doživljavaju , osećaju kao zaljubljenost. Zato su mnoge nemoguće veze strastvene, itd

Sad, ona vrv ima fiksaciju jer ne može da promeni objekt. Da je on samo grozan ne bi bilo tako, ali povremeno je nagradi sexom, pažnjom i tako je drži na povodcu.
Sad, sve je to poznato

A šta ćemo sa ovim?!
To jeste raspad deo, i sama pesma peva iz raspad ugla; mada meni nije tu naglasak na romantizaciju tog stanja, nego da oboji sve to, ali to je licno moj ukus.

Pod negativnim prikazivanjem raspada, alkoholicara i narkomana u umetnosti mislim na ono kada se isti predstavljaju kao zrtve, i kako ih zli control frikovi unistavaju. To je deo koji nema veze s mozgom i realnim zivotom. Ali to je druga tema.

Ovo ovde samo peva o svojim osecanjima. Nerviralo bi me na taj nacin da peva u kontekstu 'Ja sam nakromanka, i moj otac control frik je za to kriv, i to sto imam patoloska osecanja prema tebi, drugi su krivi, a ne ja'.

Ali opet kazem, to je moj ukus, ja sam uvek voleo ovu pesmu.

Sto se tice svaleracije, mislim da ona uopste nije neki bitni motiv u pesmi, vise je tu ubacena usputno, da se pokaze ta usamljenost, koja je glavni motiv pesme.

Back