Znaci zdrave veze

Paula

black cat
Moderator
Poruka
29.871
Kada je veza prema vama dobra i zdrava, koji su njeni znaci?

Posao se obavlja produktivnije?
Više se radujemo svojim prijateljima?
Volimo još više svoje hobije?
Osećate se slobodnim? Sigurnim?
Imate li neki specifičan znak kod sebe koji vam govori da ste u dobroj vezi? 🥰

1622532893335.png

Hobijima (narocito onima koji zahtevaju vise vremena) se sigurno necete baviti (pre)vise u srecnoj vezi/braku,jer jednostavno necete imati vremena....i onda vam samo ostaje da se secate kako je to bilo nekada,tj da vam pravi frustraciju...

Prijatelji druge polovine najcesce nerviraju prvu polovinu....i obrnuto...

Znak koji vecini ljudi u Srbiji govori da su u dobroj vezi je da imaju puno (ili bar dovoljno) para...

Zar ne znaš nesrećne ljude u nesrećnim vezama koji imaju puno para? Evo, ja ih znam... to nije neki "znak" ipak..

Znam za takve ljude,ali ipak znam da (skoro) svi pokusavaju da budu kao ti likovi koji imaju puno para,tj muce se da zaradjuju sto vise para.....ne znam da li sam ikada u zivotu cuo za obrnut slucaj...(osim u nekom nerealnom filmu)

Tako da pare mogu (najcesce) samo da potpomognu u vezi (na razne nacine) ili da je olaksaju,tesko da mogu da je upropaste....(mada ima i takvih slucajeva,ali su relativno retki)

A paradoksalno,danas u ovom potrosackom drustvu,mnogi ljudi su "srecni" ako imaju para da kupuju neke materijalne stvari,a ako to ne mogu onda su "nesrecni"....tj npr mozda neka devojka/zena nije svime u vezi/braku najzadovoljnija,al' nema veze,ako momak/muz moze da je zaspe gomilom (skupe) garderobe,obuce,tasni ili cime vec,ona je odmah "srecnija"....tj veza/brak su "srecniji"...

Poslednja izmena:
Znam za takve ljude,ali ipak znam da (skoro) svi pokusavaju da budu kao ti likovi koji imaju puno para,tj muce se da zaradjuju sto vise para.....ne znam da li sam ikada u zivotu cuo za obrnut slucaj...(osim u nekom nerealnom filmu)

Tako da pare mogu (najcesce) samo da potpomognu u vezi (na razne nacine) ili da je olaksaju,tesko da mogu da je upropaste....(mada ima i takvih slucajeva,ali su relativno retki)
Ja bih sve to više stavila u poslovni kontekst, a ne ljubavni. Naravno, ukoliko su ljudi nezadovoljni svojim poslom onda to utiče na sve pa i vezu. To može i da upropasti neku vezu, ali opet mislila sam na samu vezu, tj odnos dve osobe. Ima primera ljudi koji su imali dobar odnos a da nisu imali novca, no zajedničkim snagama su stekli.

Pogledajte prilog 937965
Prihvata me kakav jesam, ne pokusava da me menja, ne kaci mi se o vrat, ne krivi mene za neuspeh svojih ambicija, nisam joj svakodnevni ventil, slusa me kao sto slusam ja nju, nema spazme lica kada treba da cuje moje momente s posla, a 3 sata prica o svojim, redovan, seks, obostrana podrska, nema ono operi sudje ne budi balkanska shvinja, popravi ves masinu ti si musko i td.
Pre svea zrela osoba koja ne misli da joj svet nesto duguje a kod mene da trazi to.

Pogledajte prilog 937965
Opeglana kosulja
Kolenica na sporetu
Pomfrit u rerni
Hladno pivo u frizideru
:heart2:

Pogledajte prilog 937965
Осећаш се удобно као када си сам, али ти је лепше него када си сам. Мени је то прво.
Немам упитнике изнад главе, спокојна сам. Имам сигурност, у смислу да ће договори бити испоштовани, да интима неће бити изнета више него што треба, да моје изјаве и поступци неће бити погрешно протумачени.
Нашим пријатељима не смета како та особа утиче на нас. И даље смо оно што смо били и што бисмо требали бити, нисмо изгубили себе.

Back