Zlostavljanje ukucana...

^MaX^

Obećava
Poruka
83
Najtuznije od svega ovoga je zlostavljanje ukucana. Zlostavljanje zene i dece. Rusenje svega sto se zove brak iako ljubav retko kada utihne i retko se kad izgasi. najtuznije mi je kada u novinama procitam anonimna pisma sa naslovom HELP! Ne znam za druge ali zlostavljanje meni najdrazih je nesto mizerno... Nesto sto nikad ne bih dozvolio sebi...
Do sada je alkoholizam jedan od vecih, mozda i najvecih razloga zlostavljanja... Ljudi ako nam je rakija losa zasto da je pijemo... Zasto da unesrecujemo i sebe i druge... Nemam reci o ovoj temi samo znam da je to nesto sto deci ostavlja veoma teske posledice u daljem zivotu, i dosta utice na njihov razvoj i potencijal...
Pa ljudi smo treba malo razmisljati covecno.........
 
Zlostavljanje u porodici nije nista drugo negoli ocev zadnji uzaludni pokusaj da dokaze da i on ima neki autoritet. Strah je ipak snaznije osecanje od ljubavi. Alkohol oduzima i ono malo razuma koji mu je eventualno ostao.
 
Mozemo reci da u nekoj meri alkohol jeste uzrok nasilja u porodici ali bih pre rekao da je u pitanju struktura licnosti koja se nasilno ponasa ( tj nacin na koji je doslo do formiranja licnosti uz uticaj neposrednog okruzenja tj. porodice). Alkohol je samo sredstvo koje sluzi kao katalizator u procesu ispoljavanja nasilja ali nikako osnovni uzrok!!!!
 
Zlostavljanje u manjoj ili vecoj formi je opste poznat svetski fenomen. Javlja se kao rezultat nesposobnosti roditelja da brinu sami o sebi a kamoli o nekom frugom(citaj DECI). Kada definitivno postanu svesni svog problema, postaju agresivni i deca postaju zrtve. Sve to utice na mentalni i duhovni razvoj deteta. Deca se retko oporavljaju i cesto prepustena sama sebi srljaju na dno drustva.
 
^MaX^:
Najtuznije od svega ovoga je zlostavljanje ukucana. Zlostavljanje zene i dece. Rusenje svega sto se zove brak iako ljubav retko kada utihne i retko se kad izgasi. najtuznije mi je kada u novinama procitam anonimna pisma sa naslovom HELP! Ne znam za druge ali zlostavljanje meni najdrazih je nesto mizerno... Nesto sto nikad ne bih dozvolio sebi...
Do sada je alkoholizam jedan od vecih, mozda i najvecih razloga zlostavljanja... Ljudi ako nam je rakija losa zasto da je pijemo... Zasto da unesrecujemo i sebe i druge... Nemam reci o ovoj temi samo znam da je to nesto sto deci ostavlja veoma teske posledice u daljem zivotu, i dosta utice na njihov razvoj i potencijal...
Pa ljudi smo treba malo razmisljati covecno.........

Mislim da je sustina u celoj prici poremeceno vaspitanje kako muske tako i zenske dece( doduse sve manje takvih slucajeva) elem, zena zrtva i muskarac Blakan boy ili homo Balcanicus.tAKO NASTAJU RASTRZANE PORORDICE, NESIGURNA DECA I MNOGO PATNJI.Jos kad se na to nadoveze i socijalni momenat -eto kompletnog problema.Moja porodica je imala slicne probleme... Nekih od nas jos ima, uspeli smo da zavrsimo veoma visoke skole, neki vise nisu medju zivima... Sve se to posle i zaboravi, ali ipak defekti ostaju u svima nama. SAVET; onaj ko nije za porodicu ne bi trebao da je osniva, ali najteze je u zivotu biti posten. Pozdrav forumu. :wink: :wink:
 
4066:
Nemoj meni da pricas o tome,mene i mog jednogodisnjeg sina je muz ostavio zbog druge zene.Sada me moj sin stalno pita zasto mi ne zivimo kod njegovog tate.

Pazi, mi psiamo o zlostavljanju ukucana. Stvarno mi je zao sbog tvoje sadasnje situacije sa muzem ali opak mozda si imala srece sto te jeon samo ostavio ne malretirajuci selu porodicu. O tome ovde pricamo.
 
Svakako je bolje dobar razvod nego los brak. Ne prihvatam da je moguce da postoji majka kojoj je vazniji muz od dece pa onda ona cuti po fazonu - moje djubre u mojoj kuci ili sta ce reci komsije. Probudite se ljudi! Ako hocete da budete zrtve samo napred ali pre toga zastitite svoju decu. Koliko oceva napastvuje cerke i mlati sinove a majka cuti? Broj je besramno veliki! Zasto ih ne prijavljuju policiji. Koji strah je jaci od svakodnevnog iscekivanja batina i uvreda? Koja emocija je jaca od majcinstva? Dokle treba dozvoljavati iskompleksiranim likovima koji nisu u stanju da ostvare poziciju u zivotu nicim osim silom, da unistavaju zivote oko sebe? Ustani i odbrani se! Ako u komsiluku cujes nekog kako nocu stenje od bola (tiho da ne probudi decu) nemoj pokrivati glavu jastukom vec zovi socijalnu sluzbu ili nekog drugog.
 
^MaX^:
Najtuznije od svega ovoga je zlostavljanje ukucana. Zlostavljanje zene i dece. Rusenje svega sto se zove brak iako ljubav retko kada utihne i retko se kad izgasi. najtuznije mi je kada u novinama procitam anonimna pisma sa naslovom HELP! Ne znam za druge ali zlostavljanje meni najdrazih je nesto mizerno... Nesto sto nikad ne bih dozvolio sebi... na njihov razvoj i potencijal...
Pa ljudi smo treba malo razmisljati covecno.........

slushaj svuda ima dve strane. i zlostavljach i zlostavljani... nece sve to odjednom i tek tako
 
Podelicu sa Vama pricu koja me prati kroz ceo zivot,
kroz svaki dan u nedelji i svaki sat u danu.
Moj deda je bio alkoholicar.Zloostavljao mog oca,strica i tetku.Bili su siromasni,pa su po celi dan morali da rade na njivi.Kada su stasali u ljude i resili da osnuju svoju porodicu...
Nije bilo lako,verujem.Deda je poceo onda da pije vise nego ikada,pravio je scene po selu,i sto je najgore pretio je da ce ubiti babu.Jedne noci je i krenuo to da uradi i poneo je vile sa sobom.Stric je to video i pokusao da ga spreci,medjutim zapretio mu je da ce i njega srediti.Stric je seo u kola i krenuo kuci,ali je naglo okrenuo auto kada je vide da se ovaj nesali.Nedostajala su samo dva santimetra da probode babu vilama.Stric ga je udario autom, i deda je na licu mesta ostao mrtav.A moja familija je nakon toga prozvana ubicama...
Mog oca je to znam mnogo pogodilo, ali on nije trazio utehu u nama nego u picu,svakim danom sve vise.Mnogo volim svog oca i dan danas,ali...
Pobegla sam od kuce kada je ubio od batina Boga u meni.Nisam dolazila kuci skoro godinu dana,ali sam se redovno cula sa mamom i bratom,i terala inat,zivela zivot, i patila jer nisam imala oca pored sebe.Mamami se jako razbolela i ja sam se morala vratiti kuci.Molio me da mu oprostim.I jesam...
Ali jedne noci je pijan dosao kuci i pred mojim i bratovljevim ocima hteo da siluje majku u dnevnoj sobi... To vise nisam bila ja...Skocila sam na njega ,i svom snagom ovoga sveta lupala ga pesnivama nogama,a on tako me je lupi da sam kasnije imala potres mozga,razbijenu vilicu>Te noci je dobio batina od svih nas lezao je na podu kao malo stene cvilio,meni se srce kidalo,nisam vise mogla izdrzati zagrlila sam ga svom snagom i pocela ludacki da placem.Sledeci dan sam se probudila u bolnici sa potresom mozga i sto je jos gore bila sam slogirana...
Svaki dan mi je otac dolazio u posetu,pricao mi je satima,a nikada nije ni suzu pustio.
Izasla sam iz bolnice i nastavila skolovanje,pomagao mi je,bodrio,i bio ponosan na mene..Bio mi je otac napokon.
Sada nakon svih godina duboko u meni skrivene su te slike njega na podu,njega gde sam ga zagrljajem sahranila.
Moj otac i dan danas popije ali nikada vise kao nekada,sada i kada slavimo nesto,nazdravimo zajedno.
Zar je sve to moralo da se desi,da meni zivot postane jutarnja i vecernja doza bensedina.
Sa celom rodbinom nepricamo,jer nas pljuju,ali sada imamo jedno drugo kao i na pocetku,da smo samo to i onda znali...
ALKOHOL JE KAO I LJUBAV NIJE CUDO, ALI CINI CUDA !!!
 

Back
Top