Zločini u ime Boga

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Niste razumeli.

Ne govorimo o samo odbrambenim ratovima, recimo protiv turaka ili kao u Statom zavetu orotiv naroda koji su hteli ds istreve Izraila.

Vec o genocidima nad drugim verujucima zbog njihove vere ili ne vere.

U vecini slucajeva radi se o svojim sunarodnicima.
 
Niste razumeli.

Ne govorimo o samo odbrambenim ratovima, recimo protiv turaka ili kao u Statom zavetu orotiv naroda koji su hteli ds istreve Izraila.

Vec o genocidima nad drugim verujucima zbog njihove vere ili ne vere.

U vecini slucajeva radi se o svojim sunarodnicima.
Narod Izraela je krenuo u krkvoločni genocid po Božjom komandom. To nisu bili odbrambeni ratovi već genocid.
 
Zlocini u ime Boga?

Kroz istoriju smo svedoci brojnih zločina
počinjenih u ime Boga...
Zbog iste vere a različite religije, a veoma često i iste religije... ljudi su činili razna zverstva... a sve u ime Boga...
Opravdanja nema... jer, put do pakla je popločan dobrim namerama...
Setimo se mracnog srednjeg veka i renesanse.

U tome prednjace Latini, slede ih Muhamrdani a i onda pravoslavci koji su najpedantniji, i na kraju protestanti koji su vise u samo odbrani.

Pitanje,
1. zasto je to tako?

2. Kojim delom jevandjelja ili Hristovim recima opravdavaju sva ta zla, progone, mucenja, otimanja, cupanja jezika, vadjenje oci, cerecenja, spaljivanja i ubijanja drugih verujucih i ne verujucih kroz istoriju?

3.Kako Hristos gleda na to?

4. Kako pred Hristom opravdati to?

5. Koji zlocini su sve pocinjeni i kako, zasto?

Postavite samo argumentovane dokaze.

Hvala.

Po Hristu, hriscani mogu da budu samo u ovoj grupi ne u ovoj gore u uvodu.
Ili nisi onda hriscanin.
Ili?
Matej 24,9Tada će vas predati na muke, i pobiće vas, i svi će narodi omrznuti na vas imena mojega radi.
Matej 24,10I tada će se mnogi sablazniti, i drug druga izdaće, i omrznuće drug na
Licemjeru bez granica.
Zene,starce,djecu je naredjivao bog u starom zavjetu da se ubijaju o tome neces da pises.
Ti si gotov
 
Niste razumeli.

Ne govorimo o samo odbrambenim ratovima, recimo protiv turaka ili kao u Statom zavetu orotiv naroda koji su hteli ds istreve Izraila.

Vec o genocidima nad drugim verujucima zbog njihove vere ili ne vere.

U vecini slucajeva radi se o svojim sunarodnicima.
Nemanja se obračunava sa bogumilima u Raškoj/Srbiji. On ih je istrijebio, današnjim rječnikom rečeno – izvršio je genocid nad njima. To nam predstavlja njegov sin Stefan Prvovenčani:
Rimska crkva je nad bogumilima –
katarima, izvršila ono što danas zovemo genocid.
Злоупотребљаваш израз ,,геноцид", који значи ,,убијање народа", примењујући га у контексту описивања убијања људи различите вере. То није геноцид. Богумили и катари нису били етничка група, народ или нација.
 
Злоупотребљаваш израз ,,геноцид", који значи ,,убијање народа", примењујући га у контексту описивања убијања људи различите вере. То није геноцид. Богумили и катари нису били етничка група, народ или нација.
Bili su verska grupa, organizacija.
 
Naredba od strane Boga da se siluju žene i ubijaju mala deca.
Posto si toliko postrn nisi mi odgovorio jos uvek?

Da li je Putin ispravno postupio sto je pobio sve isisovce i njihove zene i drcu u zatobljenike?

Nisi jos uvek, mada sam te pitao nekoliko pura.
To nam pokazuje koliko se ti stvsrno zalazes za pravdu.

Ja sam ovde upucivao pozive da se jave ljudi da prime njihove zene i decu koji su preziveli.
Da li si ti mozda zainteresovan da te povezem ako jos ima ne zbrinutih?
 
Licemjeru bez granica.
Zene,starce,djecu je naredjivao bog u starom zavjetu da se ubijaju o tome neces da pises.
Ti si gotov
Pisao sam mnogo puta.
Eto nedavno je Bog podigao Putina da pobije sve isisovce.
Stradali su i njihove zene i deca


Ja sam ovde upucivao pozive da se jave ljudi da prime njihove zene i decu koji su preziveli.
Da li si ti mozda zainteresovan da te povezem ako jos ima ne zbrinutih?
 
Posto si toliko postrn nisi mi odgovorio jos uvek?

Da li je Putin ispravno postupio sto je pobio sve isisovce i njihove zene i drcu u zatobljenike?

Nisi jos uvek, mada sam te pitao nekoliko pura.
To nam pokazuje koliko se ti stvsrno zalazes za pravdu.
Odgovoriću ti. Putin je čovek, a Bog je svemoguć. I pored toga što je Bog svemoguć nije našao nikakvo drugo rešenje osim genocid. Zato je to zao Bog. Mogao da je stvori pravu harmoniju među svim narodima umesto toga srvorio je podele i genocide. Sada ti vidi i sam kaži da li je to dobar Bog?
 
Odgovoriću ti. Putin je čovek, a Bog je svemoguć. I pored toga što je Bog svemoguć nije našao nikakvo drugo rešenje osim genocid. Zato je to zao Bog. Mogao da je stvori pravu harmoniju među svim narodima umesto toga srvorio je podele i genocide. Sada ti vidi i sam kaži da li je to dobar Bog?
Nisi odgovorio.
Vec se izgovorio.
Ti si lazni patriota.
I lazno se kobajagi zakazes za pravdu.
Pitanje nije bilo kako je Bog mogao bolje da ucini.
Nije bilo pitanje uadto Bog nije stvorio poslusne robote nego ljude sa svojom voljpm.
To nije bilo pitanje.

Ponovo.

Da li je Putin ispravno postupio sto je pobio sve isisovce i njihove zene i drcu u zatobljenike?

Nisi jos uvek, mada sam te pitao nekoliko puta.
To nam pokazuje koliko se ti stvsrno zalazes za pravdu.

Ja sam ovde upucivao pozive da se jave ljudi da prime njihove zene i decu koji su preziveli.
Da li si ti mozda zainteresovan da te povezem ako jos ima ne zbrinutih?
 
Nisi odgovorio.
Vec se izgovorio.
Ti si lazni patriota.
I lazno se kobajagi zakazes za pravdu.
Pitanje nije bilo kako je Bog mogao bolje da ucini.
Nije bilo pitanje uadto Bog nije stvorio poslusne robote nego ljude sa svojom voljpm.
To nije bilo pitanje.

Ponovo.

Da li je Putin ispravno postupio sto je pobio sve isisovce i njihove zene i drcu u zatobljenike?

Nisi jos uvek, mada sam te pitao nekoliko puta.
To nam pokazuje koliko se ti stvsrno zalazes za pravdu.

Ja sam ovde upucivao pozive da se jave ljudi da prime njihove zene i decu koji su preziveli.
Da li si ti mozda zainteresovan da te povezem ako jos ima ne zbrinutih?
Pošto nisam hrišćanin rećiću ti ovako. Putin je ispravno postupio. Svako ko te napadne imaš pravo da se braniš svim sredstvima.
Za ovo zadnje naravno da nisam zainteresovan. Samo nam još to treba u Srbiji. Da hranimo buduće teroriste i ubice. Ne!
 
Тако је, према томе, не може бити речи ни о каквом геноциду.
po tvom tumačenju i Hrvati mogu da tvrde da NDH nije činila genocid jer je ubijala ljude zato što su pravoslavci a ne zato što su Srbi. Jer trećinu su planirali da pokatoliče...znači nije im smetalo da Srbi postanu katolici nego su im smetali pravoslavci...Da li i posle ovog uvida smatraš da istrebljivanje po verskoj osnovi nije genocid?
 
Pošto nisam hrišćanin rećiću ti ovako. Putin je ispravno postupio. Svako ko te napadne imaš pravo da se braniš svim sredstvima.
Za ovo zadnje naravno da nisam zainteresovan. Samo nam još to treba u Srbiji. Da hranimo buduće teroriste i ubice. Ne!
Bravooo.

Zasto ti je trebalo vise od godinu da na to odgovoris i shvsäatis?

Kada je Bog naredjivao Izrailu da istrebe druge narode.
Bilo je to u samo odbrani i ti narodi su bili daleko gori od isisovaca.
Daleko.
Ne bi ih Izrailci istrebili da suse pokazali prijateljski.
Pa kao i zi sto ne zrlis njihove zene i decu nisu ih iz istog rszloga hteli ni izrailci.

Jos jedno pitanje.
Te zene i decu nece niko.
Sa time ih ostavljas da ih pojedu zivotinje, umru od gladi ili da sluze kao robovi.

Da li je u redu sa tvoje strane?
 
po tvom tumačenju i Hrvati mogu da tvrde da NDH nije činila genocid jer je ubijala ljude zato što su pravoslavci a ne zato što su Srbi. Jer trećinu su planirali da pokatoliče...znači nije im smetalo da Srbi postanu katolici nego su im smetali pravoslavci...Da li i posle ovog uvida smatraš da istrebljivanje po verskoj osnovi nije genocid?
To jim evolucionisticki stav.
Jaci prezivljava.
 
po tvom tumačenju i Hrvati mogu da tvrde da NDH nije činila genocid jer je ubijala ljude zato što su pravoslavci a ne zato što su Srbi. Jer trećinu su planirali da pokatoliče...znači nije im smetalo da Srbi postanu katolici nego su im smetali pravoslavci...Da li i posle ovog uvida smatraš da istrebljivanje po verskoj osnovi nije genocid?
Naravno da nije genocid jer genocid potiče od grčke reči genos što znači rod ili narod, a cid od latinske reči accidere što znači ubistvo. Religijske grupe nisu narod.
 
Bravooo.

Zasto ti je trebalo vise od godinu da na to odgovoris i shvsäatis?

Kada je Bog naredjivao Izrailu da istrebe druge narode.
Bilo je to u samo odbrani i ti narodi su bili daleko gori od isisovaca.
Daleko.
Ne bi ih Izrailci istrebili da suse pokazali prijateljski.
Pa kao i zi sto ne zrlis njihove zene i decu nisu ih iz istog rszloga hteli ni izrailci.

Jos jedno pitanje.
Te zene i decu nece niko.
Sa time ih ostavljas da ih pojedu zivotinje, umru od gladi ili da sluze kao robovi.

Da li je u redu sa tvoje strane?
Užasan bog :eek:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top