• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Zločini u ime Boga

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
5.127
Zasto nisi osudio zlocine koje sam dao u uvodu??
Осуђујеш ли ти злочине библијског Бога или само оне који су касније почињени у његово име? Силне људе је побио Јахве лично, од најстаријег изнемоглог до најмлађег на сиси мајчиној, и заповедао да их људи убијају. Зашто се само каснији злочини осуђују, које ти овде стављаш у први план у уводу, а не и они ранији, забележени у Библији?

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
33.628
Осуђујеш ли ти злочине библијског Бога или само оне који су касније почињени у његово име? Силне људе је побио Јахве лично, од најстаријег изнемоглог до најмлађег на сиси мајчиној, и заповедао да их људи убијају. Зашто се само каснији злочини осуђују, које ти овде стављаш у први план у уводу, а не и они ранији, забележени у Библији?
Nisi u toku diskusije.
Citaj unazad.
Sta si ti osudio da of mene trazis nesto?

hm337

Poznat
Poruka
9.372
Ne zivim u merici da bi se zbog njih kajao.
Mozes ti...
ali veruješ da je Biblija doslovno Božija reč i da se mora apsolutno poštovati

dakle izjasni se o sledećim stihovima

5. Mojsijeva 7,2I preda ih Gospod Bog tvoj tebi, i ti ih razbiješ, potri ih, ne hvataj s njima vjere, niti se smiluj na njih;

5. Mojsijeva 7,16I istrijebi sve narode koji ti Gospod Bog tvoj preda, neka ih ne požali oko tvoje, i nemoj služiti bogovima njihovijem, jer bi ti to bila zamka.

Da li je to Božija reč? Da li podržavaš to što piše ili se protiviš tome?

Poruka
5.127
Nisi u toku diskusije.
Citaj unazad.
Sta si ti osudio da of mene trazis nesto?
Не тражим ти да осудиш, него питам осуђујеш ли.

Ја сваки злочин третирам једнако и осуђујем без размишљања.
Злочин је злочин, без обзира на изговор. Бог чини злочине, верници чине злочине, неверници чине злочине. Потпуно је небитно у чије име. Верници божије злочине и оне вршене у његово име правдају јер су пристрасни, наравно.
Правдаш ли или осуђујеш?

NEzgodan

Elita
Moderator
Poruka
23.368
Ta dešavanja treba gledati istoriografski. U to doba (pa i mnogo kasnije) bilo je uobičajeno da jedan narod potpuno pohara drugi (pobije, porobi, opljačka).
Jevreji su se, kao i mnogi drugi, tom prilikom pozivali na višu silu.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
33.628
ali veruješ da je Biblija doslovno Božija reč i da se mora apsolutno poštovati

dakle izjasni se o sledećim stihovima

5. Mojsijeva 7,2I preda ih Gospod Bog tvoj tebi, i ti ih razbiješ, potri ih, ne hvataj s njima vjere, niti se smiluj na njih;

5. Mojsijeva 7,16I istrijebi sve narode koji ti Gospod Bog tvoj preda, neka ih ne požali oko tvoje, i nemoj služiti bogovima njihovijem, jer bi ti to bila zamka.

Da li je to Božija reč? Da li podržavaš to što piše ili se protiviš tome?
Ne goborimo ovde o samo odbrani.
Pa pisao sam o tome unazaf.
Nisi pratio.

Da li si osudio negde kada je Putin pobio isise i njijove zene i decu?

Nisi.
Iz istog razloga kao sto je Putin pobio ove, iz istog razloga su Izrailci pobili te jer bi oni Izraila..

Da li si ikada istrazivao istoroju tih naroda da vidis kakvi su bili?
Nisi.
Ja jesam.

Poruka
5.127
Ta dešavanja treba gledati istoriografski. U to doba (pa i mnogo kasnije) bilo je uobičajeno da jedan narod potpuno pohara drugi (pobije, porobi, opljačka).
Jevreji su se, kao i mnogi drugi, tom prilikom pozivali na višu silu.
Ја то разумем, али осуђујем свакако, нарочито ако се на Бога позивају тј. ма какву вишу силу. За боље нису знали, може се рећи отприлике. Али то злочине не правда.

Као што је било уобичајено да се крсташи обрачунавају у име Бога, и да Стефан Немања спаљује богумилске старешине на ломачи и сече им језике.

Не треба уопште правити разлику.

NEzgodan

Elita
Moderator
Poruka
23.368
Nisi pratio.

Nisi.
Iz istog razloga kao sto je Putin pobio ove, iz istog razloga su Izrailci pobili te jer bi oni Izraila..

Nisi.
Ja jesam.
Ne može se zločin pravdati zločinom.

hm337

Poznat
Poruka
9.372
Nisi pratio.

Nisi.

Nisi.
Ja jesam.
odakle ti to da su Rusi u Siriji sistematski ubijali žene i decu? nemoj da izmišljaš...
u stihovima koje sam naveo se ne radi o samoodbrani niti je samoodbrana dobar razlog da se neki narod istrebi...

dakle

da li prihvataš ili odbacuješ ta dva stiha? ili jedno ili drugo..nema treće...

Poruka
5.127
Зашто онда у први план овде стављаш касније злочине почињене у име Бога и вере, а прескачеш злочине које сам Бог чини и заповеда људима да чине, чак и над невинима, ако су за осуду и ако нема оправдања за њих?

C

Cvrc Na Kub

Gost
и да Стефан Немања спаљује богумилске старешине на ломачи и сече им језике.
Treba, jer da znaš da su digli oružanu pobunu na Stefana jer nisu hteli da mu plaćaju porez, sve bi se ukazalo u drugom svetlu. To je bila klasična pobuna protiv vlasti zemlje na kojoj su bili bez verskog konteksta. Ali antihristov glasnik uvek promeni kontekst.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
33.628
Зашто онда у први план овде стављаш касније злочине почињене у име Бога и вере, а прескачеш злочине које сам Бог чини и заповеда људима да чине, чак и над невинима, ако су за осуду и ако нема оправдања за њих?
Ne citas unazad.
Pisao sam o tome.
Gde di osudio ove zlocibe nad bogumilima?

hm337

Poznat
Poruka
9.372
Ne citas unazad.
Pisao sam o tome.
Gde di osudio ove zlocibe nad bogumilima?
dakle

da li prihvataš ili odbacuješ ta dva stiha kao Božiju reč? ili jedno ili drugo..nema treće...

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
33.628
Da li osudjujes zlocin Putina nad isusom?

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
33.628
dakle

da li prihvataš ili odbacuješ ta dva stiha kao Božiju reč? ili jedno ili drugo..nema treće...
Objasnuo sam ti.
Odgovaracu ti dalje..
Ali mi prvo pokazi gde si osudio neki verski zlocin nekoga osim boga?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.