• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Zločini u ime Boga

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
5.127
po tvom tumačenju i Hrvati mogu da tvrde da NDH nije činila genocid jer je ubijala ljude zato što su pravoslavci a ne zato što su Srbi. Jer trećinu su planirali da pokatoliče...znači nije im smetalo da Srbi postanu katolici nego su im smetali pravoslavci...Da li i posle ovog uvida smatraš da istrebljivanje po verskoj osnovi nije genocid?
Па, није то моје тумачење, већ дословно значење појма ,,геноцид" (лат. genus = род, народ, врста + -cide = убијање). Осим тога, НДХ је масовно убијала и мушко и женско и старо и младо, у чему се јасно огледа потпуно етничко чишћење. Богумили нису масовно погубљивани у свим узрастима, већ су животе изгубили само одрасли појединци. Једно с другим није упоредиво.

И одакле ти то да је НДХ убијала људе зато што су православци, а не зато што су Срби - од Мила Будака?

hm337

Poznat
Poruka
9.372
Па, није то моје тумачење, већ дословно значење појма ,,геноцид" (лат. genus = род, народ, врста + -cide = убијање). Осим тога, НДХ је масовно убијала и мушко и женско и старо и младо, у чему се јасно огледа потпуно етничко чишћење. Богумили нису масовно погубљивани у свим узрастима, већ су животе изгубили само одрасли појединци. Једно с другим није упоредиво.
a što doslovno tumačiš kad imaš definicije, a sve definicije pominju i religijsku a nekad čak i kulturnu grupu?
И одакле ти то да је НДХ убијала људе зато што су православци, а не зато што су Срби - од Мила Будака?
da je bilo zato što su Srbi ne bi bilo onog trećinu pokatoličiti...onda bi Srbi bili niža rasa i ne bi ih imalo smisla pokatoličiti ih da se ne bi prljala umišljena čistoća hrvatske rase...

Poruka
5.127
da je bilo zato što su Srbi ne bi bilo onog trećinu pokatoličiti...onda bi Srbi bili niža rasa i ne bi ih imalo smisla pokatoličiti da se ne bi prljala umišljena čistoća hrvatske rase...
Србе управо и јесу тако називали, као нижу расу, најодвратнијим зверима, народом робова, нпр. Анте Старчевић.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
33.628
A s kojim onda pravom ti izigravaš tog sudiju tražeći da se jedna crkva izvini za ono što je navodno počinila? Da nisi ti utripovo da si Bog?
A da nisi ti mozda clan te crkve pa pravdas mesto da se pokajes?
Tako greh tvojih pra otaca ostaje na tebi.
Sve do kolena koje se pokaje.

Ovaj forum nije obicna diskusija kako neki misle.
Ovde ili navuces jos vise prokletstvo ili ga se oslobodis.
Svaciji zivot ce to pokazati.
Plata ne dolazi odma danas.

Bog nas sve obavezuje da pozivamo jedni druge na dobro na pokajanje.
Zar te to tvoja crkva nije naucila?
Cemu te uvi?
Mrznji ili?

Luka 24,47I da se propovijeda pokajanje u ime njegovo i oproštenje grijeha po svijem narodima počevši od Jerusalima.
I pravo mi dahe prokletstvokoje gledam u zemlji..
Od kako znam za sebe Srbija se nalazi u Zimi.
Uvek lose i sve hore.
Normalan proces je da posle kise dolazi sunce.
Ali ne kod nas.

Krv tvoga brata vice k meni.
1. Mojsijeva 4,10A Bog reče: šta učini! glas krvi brata tvojega viče sa zemlje k meni.
1. Mojsijeva 4,11I sada, da si proklet na zemlji, koja je otvorila usta svoja da primi krv brata tvojega iz ruke tvoje.

1. Mojsijeva 4,13A Kajin reče Gospodu: krivica je moja velika da mi se ne može oprostiti.

Ko misli da je Boga bilo briga samo za Avelja taj se grdno vara.

hm337

Poznat
Poruka
9.372
Moj narod i moja crkva nisu...
Iznesi ko tacno...
zar ne piše u tvojoj Bibliji sledeće i nisu li tu zapovest slušali protestantski useljenici u Ameriku i Australiju

5. Mojsijeva 7,2I preda ih Gospod Bog tvoj tebi, i ti ih razbiješ, potri ih, ne hvataj s njima vjere, niti se smiluj na njih;

5. Mojsijeva 7,16I istrijebi sve narode koji ti Gospod Bog tvoj preda, neka ih ne požali oko tvoje, i nemoj služiti bogovima njihovijem, jer bi ti to bila zamka.

nativelandloss.jpg

DedaStojan

Domaćin
Poruka
3.829
zar ne piše u tvojoj Bibliji sledeće i nisu li tu zapovest slušali protestantski useljenici u Ameriku i Australiju

5. Mojsijeva 7,2I preda ih Gospod Bog tvoj tebi, i ti ih razbiješ, potri ih, ne hvataj s njima vjere, niti se smiluj na njih;

5. Mojsijeva 7,16I istrijebi sve narode koji ti Gospod Bog tvoj preda, neka ih ne požali oko tvoje, i nemoj služiti bogovima njihovijem, jer bi ti to bila zamka.
Brate Ozis to je samobrana.
Madaskar je isto njihov teritorij.
Pingvini su ih napali.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
33.628

nativelandloss.jpg
Pola merike su katolici veliki dro ateista i hiöjafe drugih.
Koji?
Navedi tacne podstke.
Koja protestsnska skupina je to cinila, sta kstolici, sta tragaci zlata i trgovci krznom.

Ovde pricamo o verskim ubijanjima zbog vere.
Ne ratove za tetitoriju.
To mozes na politici.

Zasto nisi osudio zlocine koje sam dao u uvodu??

hm337

Poznat
Poruka
9.372
Pola merike su katolici veliki dro ateista i hiöjafe drugih.
pa nije baš..protestanata je mnogo više nego katolika u SAD
iu

Koji?
Navedi tacne podstke.
Koja protestsnska skupina je to cinila, sta kstolici, sta tragaci zlata i trgovci krznom.

Ovde pricamo o verskim ubijanjima zbog vere.
Ne ratove za tetitoriju.
To mozes na politici.
pa i ovo su bila ubijanja radi vere...opravdavana stihovima iz Biblije koje sam ti naveo...odričeš li se ti tih stihova?
Zasto nisi osudio zlocine koje sam dao u uvodu??
osuđujem sve zločine iz bilo kojih razloga.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
33.628
pa nije baš..protestanata je mnogo više nego katolika u SAD
iu

pa i ovo su bila ubijanja radi vere...opravdavana stihovima iz Biblije koje sam ti naveo...odričeš li se ti tih stihova?

osuđujem sve zločine iz bilo kojih razloga.
Nije.
To ti je stara mapa.
Sada su skoro pola pola.
Pa navedi nam koji tacno sta.

Navedi tacne podstke.
Koja protestsnska skupina je to cinila, sta katolici, sta tragaci zlata i trgovci krznom, ateisti?.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.