Злочини партизана над српским народом

Видимо да секташи оправдавају злочине па чак и ликују над мучењима и убистивима православних свештеника јер су они тобоже били "сарадници окупатора"...да заиста није тужно, претужно, било би смешно, пресмешно...

Хвала Богу па га српски народ данас слави као свеца , а ту комунистички секташи више ништа не могу :D :ok:

Свети свештеномученик Јоаникије Црногорски
и о страдању православних свештеника и Срба од стране партизанских секташа

http://www.spc.rs/sr/sveti_sveshtenomuchenik_joanikije_crnogorski
 
Дакле сарадња се огледа у томе што је италијански краљ, који је иначе оженио Јелену ћерку краља Николе, присуствовао литургији.
И зато је морао да буде убијен!!!
Ако се тако валоризују сарадници окупатора онда је требало тако урадити и у случају комуниста.
.

.čini mi se d aovo nije slika sa italijanskim kraljem nego sa fašaističkim okupatorom i njegovim četničkim slugama, zar ne?
.

560477





eto ga u društvu overenih saradnika fašista - četnika

na slici je:

Četnički vođa Bajo Stanisić, okupacioni FAŠISTIČKI guverner Pirzio Biroli i crnogorski mitropolit Joanikije Lipovac.

Сарађивао је са италијанским и њемачким окупатором
и подржавао активно четнички покрет.
 
Наравно да је подржавао четнике уз које је био читав српски народ, и прве герилце окупиране европе....па неће ваљда комунистичке секташе и крвнике сопственог народа, усташку браћу :roll:

џаба те бљувотине, српски народ га данас слави као свеца, а ту комунистички секташи више ништа не могу, зар не? :D :ok:
 
kad ono medjutim ;)

komunisti pobili sav taj ološ na čelu sa bajom i pavlom :D


apropo teme, niko ni da pisne što je svetac u društvu fašista ????
спашава народ од комунистичко-усташких кољача наравно :ok:

зато га данас Срби славе као свеца и јер је страдао мучки од секташа...а ти којем народу припадаш, ја не знам :D можда је крајње време да се изјасниш???? :mrgreen:

Док је Јосип Броз и у Великом рату убијао српску нејач и војнике, Пирцо Бироли их је помагао и спашавао

Александро Пирцо Бироли, јунак из Првог свјетког рата који је одликован орденом Белог орла са мачевима од стране регента Александра за велику помоћ српској војсци по повлачењу у Албанију

:ok:

General Pircio Biroli borio se na Solunskom frontu zajedno sa Srbima. Tada je odlikovan srpskim ordenom belog orla sa mačevima. U Drugom svetskom ratu Biroli je, kao i mnogi drugi italijanski oficiri, nudio Srbima vojničku pomoć, i to ne samo protiv komunista. Na kraju, kada su Italijani pregovarali sa zapadnim saveznicima o uslovima kapitulacije, ponudili su da njihove trupe na Balkanu zajedno sa četnicima odmah stupe u borbu protiv Nemaca. Nešto ranije, na Hitlerov pritisak, Musolini je morao da povuče Birolija iz Crne Gore, zbog njegovog neskrivenog antinemačkog stava.
http://www.novosti.rs/dodatni_sadrzaj/clanci.119.html:276706-Ustanak-zbog-otcepljenja


и како сад звуче сплачине коеј си изнео? :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
У овој теми је ипак најјаче од свега што секташи оправдавају страшна мучења и убиства силних православних свештеника због наравно измишљене тезе о некаквој сарадњи са окупатором, иако су они сами (комунисти) били највећи сарадници окупатора, а пре свега усташа, АЛИ ЗАТО ЈЕДАН СТЕПИНАЦ НАРАВНО НИЈЕ ЗАСЛУЖИО ТАКВУ СУДБИНУ...ЗА ЊЕГОВ ГРЕХ БИО ЈЕ ДОВОЉАН КУЋНИ ПРИТВОР :roll:

коме проко мислите да продате ове сплачине и зар стварно мислиш да то код Срба више може да прође? :mrgreen:

за то време....Алојзије се комотно појавио на дочеку :mrgreen:

Refleksije_vremena_Alojzije_Stepinac_Docek_marsala_Tita.jpg
 
Poslednja izmena:
.

.čini mi se d aovo nije slika sa italijanskim kraljem nego sa fašaističkim okupatorom i njegovim četničkim slugama, zar ne?
.

560477





eto ga u društvu overenih saradnika fašista - četnika

na slici je:

Četnički vođa Bajo Stanisić, okupacioni FAŠISTIČKI guverner Pirzio Biroli i crnogorski mitropolit Joanikije Lipovac.

Сарађивао је са италијанским и њемачким окупатором
и подржавао активно четнички покрет.
Због чега се онда помиње италијански краљ у тексту који си поставио?
То што је сликан са окупаторима не значи да је сарађивао, ја те још једном питам у чему се огледа да сарадња?
То што је подржавао четнички покрет само му иде у прилог, да ли то значи да је убијен јер је није подржавао комунисте?
 
Због чега се онда помиње италијански краљ у тексту који си поставио?
То што је сликан са окупаторима не значи да је сарађивао, ја те још једном питам у чему се огледа да сарадња?
То што је подржавао четнички покрет само му иде у прилог, да ли то значи да је убијен јер је није подржавао комунисте?

.
naravno da episkop koji drži do sebe ne bi bio nikada u fašističkom društvu, zar ne?

btw, ne skreći priču na italijanskog kralja ;)
 
.
naravno da episkop koji drži do sebe ne bi bio nikada u fašističkom društvu, zar ne?

btw, ne skreći priču na italijanskog kralja ;)
А ти знаш шта би требало да раде епископи који држе до себе!
Тог краља си поменуо сам.
На моја питања зато одговорио ниси.
 
А ти знаш шта би требало да раде епископи који држе до себе!
Тог краља си поменуо сам.
На моја питања зато одговорио ниси.
.
da znam, kao što su znali i njegovi sveštenici koji su odbili da mu stoje uz skut dok se družio sa fašistima, pa ih je zbog toga kaznio, zar ne?

uostalom, koji opravdan razlog postoji kako bi srpski episkop stojao rame uz rame sa fašsitičkim okupatorom???
 
.
da znam, kao što su znali i njegovi sveštenici koji su odbili da mu stoje uz skut dok se družio sa fašistima, pa ih je zbog toga kaznio, zar ne?

uostalom, koji opravdan razlog postoji kako bi srpski episkop stojao rame uz rame sa fašsitičkim okupatorom???
То за његове свештенике је рекла казала, исто као и за италијанског краља.
Не.
Па ако Велебита, Ђиласа и Кочу није било срамота на преговорима у Загребу, што би било једног свештеника.
Ниси ми одговорио како је то сарађивао са окупатором, тако што се сликао?
 
Да види цела Србија! :ok:

IZLOŽBA U IME NARODA POSLE PET GODINA nakon postavljanja u Beogradu, Kragujevcu, Kraljevu i, Pančevu koju je videlo preko 56.000 ljudi postavljena je u Zavičajnom muzeju u Paraćinu .
Otvaranje i stručno vođenje,
dr Srđan Cvetković i Nebojša Damnjanović
13. maj, ponedeljak 19 časova.
DOBRODOŠLI!
Velika zahvalnost kreativnom direktoru Muzeja Branislavu Stojanoviću!

59994587_2287002204671746_860181408499367936_o.jpg
 
То за његове свештенике је рекла казала, исто као и за италијанског краља.
Не.
Па ако Велебита, Ђиласа и Кочу није било срамота на преговорима у Загребу, што би било једног свештеника.
Ниси ми одговорио како је то сарађивао са окупатором, тако што се сликао?
.
zašto ne možeš da se držiš teme?

čim se povede razgovor o mnogobrojnim četnicima koji su na današnji dan bežali od partizana po šumama, a pre toga samo nedelju dana ranije u istoj koloni sa nacistima, ti odmah skrećeš na pregovore uz zagrebu

a ne reče šta će na slici srpski episkop pod ruku sa fašistima?
 
.
zašto ne možeš da se držiš teme?

čim se povede razgovor o mnogobrojnim četnicima koji su na današnji dan bežali od partizana po šumama, a pre toga samo nedelju dana ranije u istoj koloni sa nacistima, ti odmah skrećeš na pregovore uz zagrebu

a ne reče šta će na slici srpski episkop pod ruku sa fašistima?

проко, тема су Злочини партизана над српским народом...

а де објасни ти нама, како може неко ко је боравио у Загребу са Немцима и усташама, договарајући заједничку борбу против Савезника и четника, да неког оптужује за сарадњу са окупатором и на мучки начин убија због тога?

Што ти прећута Степинца? Што прећута ко је био Пирцо Бироли?

Ок, по теби је Јоаникије заслужио мучку ликвидацију, а Степинац кућни притвор...наравно :)

Нема овде никаквих фашиста и сарадње са истима, то можеш да потураш у границама Лијепе ваше, већ спашавање српског народа од тоталног уништења које му је претило од удружених партизана и усташа...

И само да те подсетим да га Срби славе као свеца данас, а комунистички секташи никада неће моћи ништа по том питању....па ја не знам коме се овде обраћаш и каква оправдање за мучка убијања свештеника потураш...
 
Секташ Светозар Вукмановић Темпо о свом брату, др Луки Вукмановићу, ког су стрељали комунисти 1945...

''Са мајком се нијесам видио још од оних дана када сам боравио у селу непосредно послије почетка окупације. Нијесам ништа чуо о њој за цијело вријеме рата, а, вјероватно, ни она о мени. Поручио сам друговима у Црној Гори да јој омогуће да дође авионом у Београд. Хтио сам да је видим. Дошла је са унуком, Лукиним сином. Када смо се срели, дуго ме није пуштала из загрљаја. Тихо је плакала на мојим раменима. Знао сам да не плаче само зато што ме поново види. Плакала је и због нечега другог. Иако ми то није рекла, знао сам да је мучи Лукина судбина. Ништа јој нијесам могао помоћи, а нијесам ни хтио!

О Луки ништа нијесам чуо за вријеме рата. Тек када сам се нашао у Италији, враћајући се са Виса у Србију, добио сам прве вијести о њему: није био на страни партизана; чак их је јавно осуђивао због стријељања неких људи 1941. године... стријељање санитетског генерала Иличковића, који је лијечио и партизане, назвао је злочином. Такво Лукино држање ме није изненадило. Он се идеолошки опредјелио против комунизма. Живио је на селу као свештеник, а ипак је успио да дипломира на Теолошком факултету. Научио је два страна језика – њемачки и руски – и прочитао све што се на тим језицима могло наћи од класика марксизма. Докторирао је на тези противмарксистичког, материјалистичког схватања историје. Највише га је од комуниста раздвајало то што је сматрао да ће они као "безбожници" прогонити вјеру чим буду узели власт, као што су радили "руски бољшевици" послије октобарске револуције. За такво своје вјеровање налазио је потврду у не увијек оправданим стријељањима које су партизани у Црној Гори вршили у првим годинама борбе. (...) Вијести које сам добио нијесу говориле да је Лука био на страни окупатора. Никога није убио, никога није денунцирао окупатору, није му давао политичку подршку нити је од окупатора имао материјалну корист. За цијело вријеме окупације он и породица су веома бједно живјели. Гладовали би да мајка и Лукина жена, Драга, нијесу радиле на оно мало имања што је било преостало. Мајка је због мене била отјерана у логор и тамо провела шест мјесеци. Лука јој није могао помоћи. (...) Остао је противник партизана; вјеровао је да ће партизани почети са терором чим узму власт. Одлучио је да се повлачи надајући се да ће Енглези искрцати и да ће моћи да им се прикључи...
Са мајком нијесам хтио да разговарам о Луки. Она се није усуђивала ни да га помене преда мном. Само једном је покушала да ми каже како није био са окупаторима, али ја сам је грубо прекинуо и рекао да га више не помиње у мом присуству ако жели да будемо заједно. Није га више помињала!''

"Револуција која тече" (Други том, Београд, 1971. године)
 
Poslednja izmena:

Back
Top