Zločini na Kosmetu

Waterfall

Buduća legenda
Poruka
49.630
Tema je inspirisana Ademovom i mojom prepiskom u kojoj on, izmedju ostalog, tvrdi da su Srbi pocinili mnogo vise zlocina nad Shiptarima, nego sto su ovi drugi nad Srbima.

Da bi smo posebno razmotrili cinjenice i utvrdili pravu istinu - otvorila sam ovu temu
na sta me je postakla i Ademova recenica

otvori temu.
za svaki zlocin koji su albanci uradili, ja cu dati najmanje tri koje su pocinili srbi. mislim da je fer sa moje strane.
ps.nije fer prema zrtvama, ali izvoli pocni.

Ne znam na koji period je Adem mislio, ali nasilje nad Srbima pocinje krajem XIX i pocetkom XX veka.

Ademe,
od kada pocinju stradanja Shiptara na tom prostoru?
 
Tema je inspirisana Ademovom i mojom prepiskom u kojoj on, izmedju ostalog, tvrdi da su Srbi pocinili mnogo vise zlocina nad Shiptarima, nego sto su ovi drugi nad Srbima.

Da bi smo posebno razmotrili cinjenice i utvrdili pravu istinu - otvorila sam ovu temu
na sta me je postakla i Ademova recenica



Ne znam na koji period je Adem mislio, ali nasilje nad Srbima pocinje krajem XIX i pocetkom XX veka.

Ademe,
od kada pocinju stradanja Shiptara na tom prostoru?

mislim da je fer da odredis neki period. tema ce biti jasnija, a forumasi ce imati bolji pregled.
izaberi koji god zelis period, ja bih preporucio period od deset godina.
izvoli, tvoja tema tvoja pravila.
 
mislim da je fer da odredis neki period. tema ce biti jasnija, a forumasi ce imati bolji pregled.
izaberi koji god zelis period, ja bih preporucio period od deset godina.
izvoli, tvoja tema tvoja pravila.
Боље је период од 41.-ве до данашњих дана да видимо како су се шиптари понашали у миру.
 
Predlazem period od 80-ih godina.

Navodim primer mladica Danila Milincica koga je, kod crkve Samodreze, 1982 ubio Albanac Ferat Mujo,
(inace emigrant iz Albanije). Danilo je ubijen pred ocima svoje majke Danice, cijeg su supruga a Danilovog oca 60-ih takodje ubili Shiptari.
 
Poslednja izmena:
Боље је период од 41.-ве до данашњих дана да видимо како су се шиптари понашали у миру.

OK. malo je veci period, ali moze.
normalno da se za svaki zlocin mora ponuditi neki izvor. ja cu pokusati koliko toliko da se drzim odredjenog perioda, kada vec trazim neke informaicje o zlocinima na kosovu.
 
Jedva cekam ad vidim. I samo neshto da se razjasni. Radi se o obimu i i brutalnosti zlocina. Dakle ako neko navede da je 10000(minimum) Srba ubijeno u albanskim zlocinima u WW2 ocekujem od Adema dakle da mi nabroji 3 takva od strane Srba, a ne da pricha o pojedinacnim ispadima pojedinih vojnika ili jedinica.
 
Trazi ne odugovlaci......

DVA POLICAJACA OSUDJENA ZBOG UBISTVA ALBANACA
19. jul 2000.

Dva policajaca osudjena su u sredu pred Okruznim sudom u Pozarevcu na cetiri godine i deset meseci zatvora, odnosno na jednu godinu, zbog ubistva troje Albanaca prosle godine u okolini Velike Hoce i Orahovca. Sud u Pozarevcu, koji je preuzeo ingerencije prizrenskog Okruznog suda, osudio je pripadnika MUP Srbije Bobana Petkovica na cetiri godine i deset meseci zatvora zbog ubistva Ismaila Durgutija i Sezaira Miftarija i njegove supruge Sefkije, a Djordja Simica, takodje pripadnika MUP, na godinu dana zbog pomaganja u ubistvu. Kako se navodi u optuznici, Petkovic je 9. maja prosle godine, za vreme borbenih operacija u vreme agresije NATO, kod mesta Ria ubio Ismaila Durgutija, koji je "bezao sa poprista", tako sto ga je je sustigao, oborio na zemlju i pucao u glavu iz pistolja "TT", koji je uzeo od Djordja Simica. Pri povratku u obliznji Orahovac, Petkovic je iz automatske puske ubio bracni par Miftari na pragu njihove porodicne kuce, javlja Beta.
 
DVA POLICAJACA OSUDJENA ZBOG UBISTVA ALBANACA
19. jul 2000.

Dva policajaca osudjena su u sredu pred Okruznim sudom u Pozarevcu na cetiri godine i deset meseci zatvora, odnosno na jednu godinu, zbog ubistva troje Albanaca prosle godine u okolini Velike Hoce i Orahovca. Sud u Pozarevcu, koji je preuzeo ingerencije prizrenskog Okruznog suda, osudio je pripadnika MUP Srbije Bobana Petkovica na cetiri godine i deset meseci zatvora zbog ubistva Ismaila Durgutija i Sezaira Miftarija i njegove supruge Sefkije, a Djordja Simica, takodje pripadnika MUP, na godinu dana zbog pomaganja u ubistvu. Kako se navodi u optuznici, Petkovic je 9. maja prosle godine, za vreme borbenih operacija u vreme agresije NATO, kod mesta Ria ubio Ismaila Durgutija, koji je "bezao sa poprista", tako sto ga je je sustigao, oborio na zemlju i pucao u glavu iz pistolja "TT", koji je uzeo od Djordja Simica. Pri povratku u obliznji Orahovac, Petkovic je iz automatske puske ubio bracni par Miftari na pragu njihove porodicne kuce, javlja Beta.

Aha...dalje!
 
DVA POLICAJACA OSUDJENA ZBOG UBISTVA ALBANACA
19. jul 2000.

Dva policajaca osudjena su u sredu pred Okruznim sudom u Pozarevcu na cetiri godine i deset meseci zatvora, odnosno na jednu godinu, zbog ubistva troje Albanaca prosle godine u okolini Velike Hoce i Orahovca. Sud u Pozarevcu, koji je preuzeo ingerencije prizrenskog Okruznog suda, osudio je pripadnika MUP Srbije Bobana Petkovica na cetiri godine i deset meseci zatvora zbog ubistva Ismaila Durgutija i Sezaira Miftarija i njegove supruge Sefkije, a Djordja Simica, takodje pripadnika MUP, na godinu dana zbog pomaganja u ubistvu. Kako se navodi u optuznici, Petkovic je 9. maja prosle godine, za vreme borbenih operacija u vreme agresije NATO, kod mesta Ria ubio Ismaila Durgutija, koji je "bezao sa poprista", tako sto ga je je sustigao, oborio na zemlju i pucao u glavu iz pistolja "TT", koji je uzeo od Djordja Simica. Pri povratku u obliznji Orahovac, Petkovic je iz automatske puske ubio bracni par Miftari na pragu njihove porodicne kuce, javlja Beta.

Govorimo o periodu od 80 ih godina
 

Back
Top