zlocin maloletnika

sta smatrate da treba uraditi sa maloletnikom koji pocini zlocin

  • ako je silovanje ili grozno ubistvo....po kratkom postupku..smrt

  • popravni dom do 18, pa zatvor

  • da mu se sudi kao odraslom(kazna zatvorom)

  • neka vrsta rehabilitacionog-prevaspitnog doma za mlade


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

nipikopolapafu

Zainteresovan član
Poruka
102
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/hronika/story/159225/Maloletnik+pokušao+da+siluje+devojčicu.html
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=05&dd=05&nav_id=510367
http://www.kurir-info.rs/planeta/maloletnik-na-vesalima-zbog-ubistva-devojke-61678.php
http://www.glas-javnosti.rs/clanak/...oletnik-silovao-maloletnicu-nedaleko-od-skole
maloletnik ubio,maloletnik silovao, maloletnik obljubio 5-ogodisnju devojcicu,maloletnik osudjen na smrtnu kaznu....ne ulazeci u razloge zasto su mladi poceli ovako devijantno da se ponasaju,zanima me sta mislite da treba uraditi sa nekim detetom,mladicem ili ga zovite nekim trecim imenom, koje ima 15 godina i ne zna gde mu je zadnjica a gde glava, a koji pocini neki gnusni zlocin..Ja jednostavno ne mogu da konstatujem da nekog sa 15 godina, treba poslati u zatvor ili ubiti ,ako pocini neki strasan zlocin, ne mogu da se slozim da neko sa 13,14 godina je svestan sta je uradio....
 
Amerikanci u ponekim saveznim državama,
ne svim,ali mislim u većini,decu preko 10 godina za teška krivična dela
ubistva,osuđuju na smrtnu kaznu.
Isti zakon se primenjuje kao na odrasle.
Smatram da se preteruje,
jer bi morala da se uzme u obzir olakšavajuća okolnost
na nezrelost ličnosti....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top