Zli duhovi izlaze iz pakla kad oni hoće? Zašto im Bog to dozvoljava?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vi ste pobrakali neke stvari, vaš Bog je zlo. Lucifer je svjetlonoša. Na Lucifer donosi svijetlo u to ne sumnjajte, kaže Albert Pajk, najveći mason svih vremena. Nije da ja vjerujem u lucifera, a u boga još manje, ali upravu je čika Pajk. Lucifer je pokazao ljudima šta je zlo a šta dobro i nije ih slagao. Dok se jahve trudio da sakrije od ljudi šta je dobro a šta zlo, pa kad im je lucifer osvijetlio put, ajhve se prepao "adam je postao JEDAN OD NAS" :eek:
A jahve se tako trudio da ljudi ne saznaju istinu, pa ih je lagao, rekao je da će umrijeti ako probaju plodove sa drveta dobra i zla. Pa šta kaže "sveta" biblija, jeli adam umro. Nije. Znači jahve je lagao.

:super: :super:

Ko zna sta je tu istina, a sta nije, ali sudeci po bibliji djavo nije pocinio zla ni deseti deo koliko je bog. :confused:

O zemaljski ignorante, duhovi ne hodaju kao što je tkzv bog hodao i Adam u edenskom vrtu..
Wake up !!
Bića hodaju koja imaju obličje.a duhovi ne kažu za sebe da su goli jer nemaju tjela.

Postanak 3
A kad začuše sušanj koraka Gospoda Boga, koji je hodio po vrtu za dnevnog vjetrića, skriju se oni, Adam i žena njegova, pred Gospodom Bogom među grmenjem u vrtu.

9 A Gospod Bog viknu Adama i upita ga: "Gdje si?"

10 On odgovori: "Kad začuh sušanj koraka tvojih u vrtu, uplaših se, jer sam gol, pa sam se skrio."

Kako onda može Bog da hoda? Objasni sad ti meni?

Vi ste pobrakali neke stvari, vaš Bog je zlo. Lucifer je svjetlonoša. Na Lucifer donosi svijetlo u to ne sumnjajte, kaže Albert Pajk, najveći mason svih vremena. Nije da ja vjerujem u lucifera, a u boga još manje, ali upravu je čika Pajk. Lucifer je pokazao ljudima šta je zlo a šta dobro i nije ih slagao. Dok se jahve trudio da sakrije od ljudi šta je dobro a šta zlo, pa kad im je lucifer osvijetlio put, ajhve se prepao "adam je postao JEDAN OD NAS" :eek:
A jahve se tako trudio da ljudi ne saznaju istinu, pa ih je lagao, rekao je da će umrijeti ako probaju plodove sa drveta dobra i zla. Pa šta kaže "sveta" biblija, jeli adam umro. Nije. Znači jahve je lagao.

Vrlo dobro.
I sad kad si to shvatio tko su ti koji su Adama i Evu htjeli držati u neznanju???
Zašto su htjeli ih održati na nivou životinja bez da znaju što je dobro i zlo??
Tko su ta bića koja su po svom obličju iskreirala Adama???

Kako onda može Bog da hoda? Objasni sad ti meni?

Jednostavno da nemože jednostavnije.
To nije BOG .
Točka.

Ti izgleda ništa nisi shvatio o čemu ja mjesecima govorim???
BOG je duh koji je svuda prisutan kako piše u evanđelju po Ivanu!!
Nitko ga nije ni vidio niti čuo ikada!!!
On se samo može spoznati duhovno.
Duh duha prepoznaje i stapaju se u jedno.

A bića koja su se Adamu predstavljala da su BOG su sve samo nisu BOG.

Bambi, 'aj'' malo na veronauku.

Satanizam je zakonom zabranjen i nemoj da ga širiš.

Ne sirim ga ja, ali prema bibliji bog je stvorio Adama i Evu, postavio ih u Edemski vrt da ga obradjuju i to gole i jos im rekao radjajte se i mnozite, sto znaci da bi i njihova deca da su ostali u Edemskom vrtu trckarala okolo gola i obradjivala zemlju. :lol:
Znaci bog je ljude stvorio da bi imao ko da mu odrzava vrt i da bi imao kucne ljubimce, sa kojima povremeno moze da se pozabavi.
A lukavo je postavio dva drveta, jedno znanja, a drugo zivota. Moguce je da je to bio test, mozda je djavo ponudio Evi plod drveta znanja u dogovoru sa bogom, kako bi proverili koliko su Adam i Eva pokorni i poslusni.
Kada je bog skapirao da su se omakli kontroli izbacio ih je, a u bibliji pise i to da se bog uplasio da Adam i Eva ne okuse plod drveta zivota i to ba suplasio :mrgreen: i da su zato izleteli iz Edemskog vrta.

Mislim da ne bi bilo zdravo po veroucitelja ili verouciteljicu, a tek sto ne bi bilo zdravo za nekog popa da mu ovo saspem u lice.:mrgreen: :zcepanje:

Ljudi su kaznjeni zato sto su se obukli u smokvin list. :lol:

Ne sirim ga ja, ali prema bibliji bog je stvorio Adama i Evu, postavio ih u Edemski vrt da ga obradjuju i to gole i jos im rekao radjajte se i mnozite, sto znaci da bi i njihova deca da su ostali u Edemskom vrtu trckarala okolo gola i obradjivala zemlju. :lol:
Znaci bog je ljude stvorio da bi imao ko da mu odrzava vrt i da bi imao kucne ljubimce, sa kojima povremeno moze da se pozabavi.
A lukavo je postavio dva drveta, jedno znanja, a drugo zivota. Moguce je da je to bio test, mozda je djavo ponudio Evi plod drveta znanja u dogovoru sa bogom, kako bi proverili koliko su Adam i Eva pokorni i poslusni.
Kada je bog skapirao da su se omakli kontroli izbacio ih je, a u bibliji pise i to da se bog uplasio da Adam i Eva ne okuse plod drveta zivota i to ba suplasio :mrgreen: i da su zato izleteli iz Edemskog vrta.

Mislim da ne bi bilo zdravo po veroucitelja ili verouciteljicu, a tek sto ne bi bilo zdravo za nekog popa da mu ovo saspem u lice.:mrgreen: :zcepanje:

Ljudi su kaznjeni zato sto su se obukli u smokvin list. :lol:

Da, da :dash: Sta se desilo kada si se probudio? Fantaziras malo.

Pa šta kaže "sveta" biblija, jeli adam umro. Nije. Znači jahve je lagao.

Vidi meni je jako ruzno videti da Stvoriteljovo ime ispisujes sa lakocom i to malim slovima
Malo tolerancije za vernike ne bi bilo uopste zgorega - na kraju krajeva brinem za tebe gde ce te to dovesti (cinizam i ateizam)
A sto se tice toga dela tvrdnje uoste nije On lagao Adam jeste bio besmrtna dusa nastanjena u Edenu
To sto mu je receno ako kusa ploda da ce umreti nije laz - nigde tebi druze nije pisalo da ce istoga momenta umreti on jeste umro
Adam je kusanjem ploda "dobio" zivot smrtnika a zivot smrtnika se na kraju zavrsava smrcu

U Bibliji piše da se zle duše muče večno u paklu kako onda izlaze kad hoće :think:

Za raj razumem Bog je dobar pa ih povremeno pušta iz raja da posete svoje bližnje!

Ali mi za pakao nije jasno zašto Bog dozvoljava zlim duhovima da izlaze iz pakla? kad bi te zle duše trebale večno da se muče u paklu? nadam se da razumete šta hoću da kažem?

daj mi lokaciju pakla

daj mi definiciju zloduha

daj mi razlog bozije empatije

U Bibliji piše da se zle duše muče večno u paklu kako onda izlaze kad hoće :think:

Za raj razumem Bog je dobar pa ih povremeno pušta iz raja da posete svoje bližnje!

Ali mi za pakao nije jasno zašto Bog dozvoljava zlim duhovima da izlaze iz pakla? kad bi te zle duše trebale večno da se muče u paklu? nadam se da razumete šta hoću da kažem?

mozda bi te saznanje o tim svetovima i kako oni funkcionisu samo opteretilo i unistilo? sve u svoje vreme, prvo spasi dusu, onda imas celu vecnost da sedis pored boga i saznajes sta te interesuje:mrgreen:

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back