Zlatne poluge i dukati

cronnin

Poznat
Moderator
Poruka
9.922
Тај сајт ми не улива поверење 🤣 Од његовог рођења до пропасти АУ монархије је прошло мање од једног века.

"Austro-Ugarska Monarhija kroz nekoliko je vekova kovala je zlatni dukat Franc Jozef kako bi omogucila robnu razmenu monarhijskog carstva sa svetom."

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
59.673
Treba mi za poklon jedan dukat a i jedna plocica. Kasnije bih mozda izeo i za sebe nesto zlata... ali me najvise interesuje da nisu neke kopije i da bude sigurno.

Ја не знам где се то узима, али сам сигуран да се узима у златарама.

Зар мислиш да би се нека озбиљна златара зезала тиме да муштеријама уваљује злато лошијег квалитета од оног што стоји на декларацији?

Златаре живе од свог рејтинга. Оне не варају своје муштерије. Бар не оне трајније. МОжда неке инстант златаре и варају.

GoodmanSall

Zainteresovan član
Poruka
445
Zlato kao sredstvo stednje vise nije in i polako gubi bitku sa Bitcoinom digitalnim zlatom 2.0 koji ima mnogo bolje karalteristike kao store of vuale nego zlato 1.0

U zlatarama se kupuje zlatni nakit koji je jako loseg kvaliteta i u nakitu ima mnogo manje zlata nego je deklarisano
Naprimer nakit deklarisan sa 14 k bi trebalo da ima 58% cistog zlata ali ga ima sigurno ispod ili oko 40%
I takav nakit je nekoliko puta skuplji od zlata

Sto se tice investicijskog zlata , poluga i zlatnika to je uglavnom cisto zlato 999
Vjerovatno u Srbiji ima fimi koje se bave prodajom i otkupom investicijskog lzata

Vulemurda

Početnik
Poruka
4
Ja razumem sve vas sto objasnjavate ali na pocetku teme je lepo postavljeno pitanje...samo jedan od vas je dao odgovor...ne treba mi objasnjenje sta je zlato do 22 k,ili sta je 24 k zlato...zlatne plocice i dukati... Da li je neko kupovao cisto zlato i gde? I zasto je bas tamo kupio?

glasina zamena

Domaćin
Banovan
Poruka
4.333
Zlato kao sredstvo stednje vise nije in i polako gubi bitku sa Bitcoinom digitalnim zlatom 2.0 koji ima mnogo bolje karalteristike kao store of vuale nego zlato 1.0
Nema ih uopšte.

Ako kažemo da je zlato pogodno za ocenu 10 da se instalira kao komponenta u zvučniku, onda je bitkoin podesan za ocenu 0.

Vidim ne umeš da speluješ reč value, to je vrlo indikativno s kakvim mozgom imamo posllah.

NaMesec

Primećen član
Poruka
668
Nema ih uopšte.

Ako kažemo da je zlato pogodno za ocenu 10 da se instalira kao komponenta u zvučniku, onda je bitkoin podesan za ocenu 0.

Vidim ne umeš da speluješ reč value, to je vrlo indikativno s kakvim mozgom imamo posllah.
Od avgusta do sada

Zlato - 15%
BTC + 500%

Svetska inflacija (procena) 30-35%

zlato nije više store of value.

OP: Imaš da kupiš zlato na više mesta u BG, ta stvar je regulisana, nema potrebe za nekom preporukom, samo izguglaj.

Ali razmisli zašto to kupuješ, čak i ako je poklon, ako ga daješ inteligentnim ljudima, vrv ih uvrediš (ovaj mi daje nešto što je nekad bio novac... isto je mogao da mi da morske školjke).

Sa druge strane, ako ideš kod kompletnih selja kao npr. gore pomenuta zla baba, oduševićeš ih. Mada isti efekat možeš da postigneš ako im kupiš par kanti zlatne boje da ofarbaju radijatore ili tako neku kičericu.

Tvoj izbor.

Vulemurda

Početnik
Poruka
4
Od avgusta do sada

Zlato - 15%
BTC + 500%

OP: Imaš da kupiš zlato na više mesta u BG, ta stvar je regulisana, nema potrebe za nekom preporukom, samo izguglaj.

Ali razmisli zašto to kupuješ, čak i ako je poklon, ako ga daješ inteligentnim ljudima, vrv ih uvrediš (ovaj mi daje nešto što je nekad bio novac... isto je mogao da mi da morske školjke).

Sa druge strane, ako ideš kod kompletnih selja kao npr. gore pomenuta zla baba, oduševićeš ih. Mada isti efekat možeš da postigneš ako im kupiš par kanti zlatne boje da ofarbaju radijatore ili tako neku kičericu.

Tvoj izbor.
Prelepo receno...
Od avgusta do sada

Zlato - 15%
BTC + 500%

Tvoj izbor.
lepo ga ti rece...pozvacu par firmi i svidja mi se sto detaljno opisuju sta i kako...a ostalo si u pravu...lepo receno...hvala...

GoodmanSall

Zainteresovan član
Poruka
445
U Svajcarskoj u Manorovim radnjama ,Sel pumpama itd mogu da se kupe BTC kartice koje su idealne za poklon
Bitcoin u vrednosti 100CHF i 500 CHF i treca kartica moze da se puni iznosom od 50 do 500 po zelji
Ja sam vec narucio 3 komada od 100chf koja planiram da poklonim dragim osobama

465al_Lr489B3GfWOVr5US.png

placenik

Ističe se
Poruka
2.010
Тај сајт ми не улива поверење 🤣 Од његовог рођења до пропасти АУ монархије је прошло мање од једног века.

"Austro-Ugarska Monarhija kroz nekoliko je vekova kovala je zlatni dukat Franc Jozef kako bi omogucila robnu razmenu monarhijskog carstva sa svetom."
Investiciono zlato. Kuje se i danas, i ne podleze PDV-u, pa nemas 20% gubitka u startu

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.