Zlatar koji je ubio dvojicu razbojnika dobio "sramnu" kaznu od 17 godina zatvora

mnogi? u cijeloj Evropi na prste da ih prebrojis. Mada se to malo cesce desava u Italiji. Ubili tako prije 20ak godina momka iz Cetinja, krenuo da pljacka zlataru i zlatar ga u ledja. Imao je 18 god.
Код нас (а и шире) су такви лопови постали кул ликови, има по медијима стално емисије како су ово или оно пљачкали, како је све то лако као да отмеш детету лизалицу. Мисле да су то државне паре, или велике корпорације (због осигурања) а не рачунају да неки људи не трпе да му гураш пиштољ под нос.

Ja ovo vidim kao produženi afekat, držali su mu pištolj uperen u glavu pre toga. Nikako nije bio uračunljiv postupak i psihijatri su svedočili u njegovu korist. Ljudi nisu roboti, neko bi rekao- Fala bogu da su otišli, ali nekome je možda pukao film. Da li su normalni, zašto su ga osudili. A možda je ovo prvostepena presuda.

Poslednja izmena:
Ja ovo vidim kao produženi afekat, držali su mu pištolj uperen u glavu pre toga. Nikako nije bio uračunljiv postupak i psihijatri su svedočili u njegovu korist. Ljudi nisu roboti, neko bi rekao- Fala bogu da su otišli, ali nekome je možda pukao film. Da li su normalni, zašto su ga osudili. A možda je ovo prvostepena presuda.
Najavili su žalbu

" Kada sam bio klinac ti si me šamarao, vreme je da ti vratim. "
Sasvim dobro izbalansirana presuda u društvu koje se vekovima bori sa kriminalom.
Ne možeš da ideš po ulici i ubijaš ljude jer su te onomad napali i opljačkali.
Države su prihvatile konvencije o nenasilju, znači gradjanin nije ovlašćen da izvršava kaznu za dela koja su se desila. Samo država je ovlašćena da kažnjava.

mnogi? u cijeloj Evropi na prste da ih prebrojis. Mada se to malo cesce desava u Italiji. Ubili tako prije 20ak godina momka iz Cetinja, krenuo da pljacka zlataru i zlatar ga u ledja. Imao je 18 god.
Kako reagovati,kada te neko pljacka,ili maltretira.Da li treba cutati i pustiti,ili.....Ja ne mogu da trpim.

па постоји оно "смањена урачунљивост". Није то за џабе
to je plus, ali postoji i zakonski okvir samozaštite, gde imaš prava da se braniš (pa ako si od straha neuračunljiv onda je opravdana i prekomerna upotreba sile)
Kako da odrediš u strahu da li si ga odalamio malo ili mnogo ili da li nosi oružje i kakve su mu namere?

Kako reagovati,kada te neko pljacka,ili maltretira.Da li treba cutati i pustiti,ili.....Ja ne mogu da trpim.
Pretpostavljam da zavisi od toga gdje zivis tj ko te pljacka .Ne bih ti bas preporucio Da se recimo u nekim djelovima Njujorka pokusas odbraniti od pljacke, no lijepo izvadis pare i das covjeku i kazes sori to je sve sto imas .

Back