Životna lekcija

RužnaKoLopov

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.454
Da me život usrećuje kroz ćutanje, držala bih jezik za zubima i ćutala dok ne umrem. Da me život usrećuje pričanjem, pričala bih dok se ne umorim od sreće.

Ali život je toliko surov da kad ćutim, kajem se što nisam progovorila, a kad govorim kajem se što nisam ćutala.

Zato je moja životna lekcija prepoznati nešto pre nego što bude kasno!

❤️

Čemu vas je život naučio?

IMG_9660.jpeg

Da me život usrećuje kroz ćutanje, držala bih jezik za zubima i ćutala dok ne umrem. Da me život usrećuje pričanjem, pričala bih dok se ne umorim od sreće.

Ali život je toliko surov da kad ćutim, kajem se što nisam progovorila, a kad govorim kajem se što nisam ćutala.

❤️

Pogledajte prilog 1534706
meni se vise svidja verzija tebe koja cuti
al ajd mozes i da pricas

❤️

Da je misljenje drugih nebitno o tebi i tvom zivotu, nekim ljudima treba precutati jer nisu vrijedni paznje.

Niko nije nezamenljiv.
I bez nas Zemlja se okreće.
Nikada nije onako kako izgleda.
Sve što ne možeš da promeniš ili na šta ne možeš da utičeš - otpusti.
Ne trošiti život na gluposti i bezvezna nerviranja, svakako će sve proći.
I nikada više, ali nilada, neću dozvoliti da me neko ili nešto previše očara.

Niko nije nezamenljiv.
I bez nas Zemlja se okreće.
Nikada nije onako kako izgleda.
Sve što ne možeš da promeniš ili na šta ne možeš da utičeš - otpusti.
Ne trošiti život na gluposti i bezvezna nerviranja, svakako će sve proći.
I nikada više, ali nilada, neću dozvoliti da me neko ili nešto previše očara.

Prvi deo je ok, a drugi deo, zar ne misliš da to tebe samu sputava u nekomo momentu? Ok i štiti, ali možda i sputava.

❤️

da je zivot samo pozornica , da na bini mozemo ucestvovati u predstavi ako zelimo, ili ostati u publici i posmatrati, mozemo biti i reziseri predstave ako to zelimo, sami odrediti temu, uloge............ Nazalost, vecina nas dozvoljava da nam drugi pisu uloge i scenarije, da nas smeste u publiku kada im na bini zasmetamo, a, kada smo im potrebni, da nas izvode na binu,................................
Ko je svestan ovoga, moze mu zivot, u ovoj igri , biti interesantan .........medjutim, vecina prihvata zivotnu pozornicu kao realnost, bez mogucnosti da uticu na tu realnost. Postaju samo sahovske figure, koje drugi pomeraju.......................dok ih jednog dana ne "pojede" neki laufer il top...........

da je zivot samo pozornica , da na bini mozemo ucestvovati u predstavi ako zelimo, ili ostati u publici i posmatrati, mozemo biti i reziseri predstave ako to zelimo, sami odrediti temu, uloge............ Nazalost, vecina nas dozvoljava da nam drugi pisu uloge i scenarije, da nas smeste u publiku kada im na bini zasmetamo, a, kada smo im potrebni, da nas izvode na binu,................................
Ko je svestan ovoga, moze mu zivot, u ovoj igri , biti interesantan .........medjutim, vecina prihvata zivotnu pozornicu kao realnost, bez mogucnosti da uticu na tu realnost. Postaju samo sahovske figure, koje drugi pomeraju.......................dok ih jednog dana ne "pojede" neki laufer il top...........

Tachno :)

Back