Životinje zaslužuju bolje

ilovedoggos

Aktivan član
Poruka
1.950
Životinje zaslužuju bolje.
-Svake godine, ubijemo 9 milijarda kokošaka za proizvodnju mesa, a 305 miliona za proizvodnju jaja. Ove jadne životinje se drže u malim kavezima, gde gaze jedna po drugoj, kljukaju se antibioticima da bi ostale u životu. Muške piliće melju u salamu, a ženke će se patiti.
-Svake godine, ubijemo 245 miliona ćurka. Drže se u istim uslovima kao i kokoške.
-Svake godine, ubijemo 29 miliona krava, za mleko i meso. Ove jadne duše se pate 5 godina u mlečnoj industriji, siluju ih, odvajaju od bližnjih, kljukaju antibioticima. Telad žive bez majki, a majke pate.
-Svake godine, ubijemo 121 miliona svinja, uslovi u kojima su drže su još gori nego kod kokošaka, ako gore uopšte postoji.
-Svake godine, ubijemo 100,000 konja, i ako mislimo da ih ne koristimo u ishrani, psi koje vlasnici hrane granulama sadrže ostatke konja.
-Svake godine ubijemo 2 miliona zečeva zbog hrane i testiranja.
-Ubijemo 2 miliona pasa i mačaka u Pet Shopovima, ishranom, u Yulin festivalima i u azilima.
-Ubijemo 126 divljih mačaka u cirkusu.
-Ubijemo 5,000 životinja u zoo vrtovima, a duplo više za samo njihovu ishranu.
-Ubijemo 1,500 delfina svake godine.
-Ubijemo 26000 životinja u Pet Shopu
-Ovo zadnje je najbizarnije. 1 trilion riba svake godine bude ubijeno, tako da se broj može meriti samo u tonama.
Ovo nije plod mašte, niti izmišljena glupost. Milioni životinja umire sada u ovoj sekundi. Osvestite se, shvatite u kakvom svetu živite i učinite nešto. Nemojte reći, ali ja nisam znao. Idi, istraži, imaš telefon pred sobom, uradi nešto. Pre svega prema sebi. Uništavamo ovu planetu, samo tako. Ove cifre se menjaju, sve je ovo bilo od prilike. To što je tradicionalno, ne znači da je moralno. Kozmetički proizvodi, hrana, odeća, obuća, iza svega toga stoji nečija patnja. Koliko samo životinja bude ubijeno za krzno? U lovu? Kada kažete da volite životinje, ne znate kakvu to odgovornost zapravo snosi sa sobom. Drugo je voleti pse, a treće je voleti životinje. Zoo vrt je mučenje. Cirkus je mučenje. Klanica je mučenje. Trke pasa/konja su mučenje. Lov je mučenje. Industrija mleka je mučenje. Industrija jaja je mučenje. Industrija krzna je mučenje. Testiranje je mučenje. Pet Shop je mučenje. Na ovim mestima ne rastu ruže i iza duge lete jednorozi.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211201_221406.jpg
    Screenshot_20211201_221406.jpg
    45,1 KB · Pregleda: 3
  • Screenshot_20211201_221414.jpg
    Screenshot_20211201_221414.jpg
    42,4 KB · Pregleda: 3
Za hranu mogu razumeti. Samo što ne može svaka osoba čuvati živinu u svom dvorištu pošto se sve prebacilo u gradove. Tako da je problem nastao u tome što nas ima mnogo, a hrane nema dovoljno. Zato ih i čuvaju na takav način. Nije lep, ali ako postoji drugačiji način, neka iznesu.

Predatori (zveri) ubijaju i jedu. Mi isto hvatamo i jedemo. Samo na višem nivou, velikom broju, organizovanije.
 
Za hranu mogu razumeti. Samo što ne može svaka osoba čuvati živinu u svom dvorištu pošto se sve prebacilo u gradove. Tako da je problem nastao u tome što nas ima mnogo, a hrane nema dovoljno. Zato ih i čuvaju na takav način. Nije lep, ali ako postoji drugačiji način, neka iznesu.

Predatori (zveri) ubijaju i jedu. Mi isto hvatamo i jedemo. Samo na višem nivou, velikom broju, organizovanije.
Ukoliko neko upoređuje svoje ponašanje sa zverima, onda mi je stvarno žao.
 
Ljudi traže dosta izgovora zašto jedu leševe. Kad im pokažeš, skrenu pogled jer će ih to odvratiti od njihove hrane, kad im ne pokažeš onda imaju izgovor jer oni ne znaju, onda upoređuju sebe sa zverima, i kako je potpuno prirodno ponašati se kao lav ili tigar, i onako baš civilizovano. Treći izgovor je taj da moramo da preživimo, ne znam evo ja sam još živa. To su klasični argumenti koji su dosta zastareli tako da ukoliko ste već protiv ljubavi prema životinjama onda barem iznesite argument, da ne trošimo moždane ćelije za džabe.
 
Ja nemam ništa sa proizvodnjom hrane čovečanstvu, ja ne učestvujem u tome niti me zanima samo kažem moje mišljenje o tome i mislim da je to potpuno u redu.
Nemam problem sa tvojim mišljenjem. Suština je da trenutno, zbog kvantiteta hrane koja je neophodna, čitav proces izgleda tako. Istina je da životinje pate. Nije samo ishrana. Imamo i laboratorijske testove nad životinjama.
 
Nemam problem sa tvojim mišljenjem. Suština je da trenutno, zbog kvantiteta hrane koja je neophodna, čitav proces izgleda tako. Istina je da životinje pate. Nije samo ishrana. Imamo i laboratorijske testove nad životinjama.
I laboratorijske testove sam takođe pomenula. Problem je u tome, da nisu ni oni neophodni. Svaka životinja će reagovati različito na neki proizvod, dok će čovek 100 puta drugačije. To što je planeta prepuna ljudi nije izgovor za mučenje životinja. Planeta bi se oporavila kada bi ljudi prešli na biljnu ishranu, koja je 100% prirodnija, zdravija, humanija pre svega. Mediji objavljuju kako zagađujemo planetu kesama, što je potpuno istina ali i sami i znaju i ne smeju da objave da industrija mesa uništava okolinu 100 puta više, jer će izgubiti popularnost i novac. Sve je to jedna velika skupina ljudi koji kontrolišu ovaj svet, prave ljude da se ponašaju kao roboti i da na sve njihove zahteve odgovore da. Ali žao mi je, neće to tako ići. Opet kažem, i još 500 puta ću ponoviti ako treba, svako ima pravo da bira kojom ishranom će se hraniti i kakvu hranu će kupovati/konzumirati. Ali pritom, ukoliko neko nije informisan, a hoće da raspravlja o držanju životinja onda to ne ide na dobro. U svakom slučaju, nije moj cilj da se svađam sa ljudima. Moj cilj je da pomognem životinjama jer ih volim i imam empatiju, i ako znam da ovo neće uticati na nikoga, takođe niko se neće ni promeniti zbog ovog posta, ja to znam ali sam uradila sve što je u mojoj moći.
 
I laboratorijske testove sam takođe pomenula. Problem je u tome, da nisu ni oni neophodni. Svaka životinja će reagovati različito na neki proizvod, dok će čovek 100 puta drugačije. To što je planeta prepuna ljudi nije izgovor za mučenje životinja. Planeta bi se oporavila kada bi ljudi prešli na biljnu ishranu, koja je 100% prirodnija, zdravija, humanija pre svega. Mediji objavljuju kako zagađujemo planetu kesama, što je potpuno istina ali i sami i znaju i ne smeju da objave da industrija mesa uništava okolinu 100 puta više, jer će izgubiti popularnost i novac. Sve je to jedna velika skupina ljudi koji kontrolišu ovaj svet, prave ljude da se ponašaju kao roboti i da na sve njihove zahteve odgovore da. Ali žao mi je, neće to tako ići. Opet kažem, i još 500 puta ću ponoviti ako treba, svako ima pravo da bira kojom ishranom će se hraniti i kakvu hranu će kupovati/konzumirati. Ali pritom, ukoliko neko nije informisan, a hoće da raspravlja o držanju životinja onda to ne ide na dobro. U svakom slučaju, nije moj cilj da se svađam sa ljudima. Moj cilj je da pomognem životinjama jer ih volim i imam empatiju, i ako znam da ovo neće uticati na nikoga, takođe niko se neće ni promeniti zbog ovog posta, ja to znam ali sam uradila sve što je u mojoj moći.
K Camp Puppy GIF by TikTok
 
Da,...ljudi jesu lešinari!Jedu meso uginulih životinja.Samo ukusno obrađeno i pripremljeno.Posle se pitaju otkud i zašto se toliko razboljevaju?!
Bukvalno, ali džaba na jedno uvo im uđe na drugo izađe jednostavno ne vredi pričati ne slušaju nikog sem onih koji misle kao oni i sve stavljaju pod teorije zavere. Ljudi su roboti, rade kako im se kaže, pričaju ono šta slušaju, i veruju u ono što im se kaže da je istinito, i ukoliko neko shvati da se igraju s njim napadaju ga.
 

Back
Top