Zivot zeli da umre

Ajde da opletemo i po starim grcima nece valjda maki biti uvredjen.Po njima covek.je staticna tacka.Nije zivot ideal nego bice da jeste da bitise.
Za razliku od tih ocajnika bog nas jeste napravio bicima ali je zadato vise nego li prosto bice .Isus rece.
Ja dodjoh da imaju zivot i to izobilno.Zivot zivi zivot.
Možeš da oplićeš po kome god hoćeš. Jel ti praviš razliku između želje
za dobrim i veru u dobro? Razliku između želje za životom i vere u život?

Hrišćanstvo te ne uči da imaš gomilu želja, nego veru.

Volja je Miljojke i Bozidara da postojim, a ja tu volju mogu samo da pohvalim. :D
Ne samo da pohvališ, treba da spustiš krestu i oca i majku nikad ne pogledaš popreko.
Nisu ni oni imali priliku da biraju dete, isto kako nisi ti imao priliku da biraš roditelje, pa tako, roditelje da poštuješ da bi ti se produžili dani života na zemlji!
Roditelj je napravio žrtvu da se deca rode i održe. Oni su vredni svakog poštovanja i zahvalnosti, oni su od sebi neznanog bića-bebe-napravili funkcionalno ljudsko biće kako su najbolje znali i umeli.

Da li će ti žudnja za životom produžiti život makar za jedan dan?
Buda je učio da se vezanosti treba osloboditi. Vezanost za želju
vodi u patnju.
Želja tvog ega da bude večan, neće
to pretvoriti u stvarnost, već će ti samo doneti patnju.
Auuuu. Izgleda da sam imao pogresnu predstavu o budizmu.
Izgleda da su budisti mnogo "crnji" od recimo riscana.
Meni moje zelje ne stvaraju patnju. Neke se ostvare neke ne, se la vi.
Zelje patnju stvaraju samo onima koji misle da sve zelje treba da im se ostvare.

Zelje patnju stvaraju samo onima koji misle da sve zelje treba da im se ostvare.
Naravno covek je bice u pokretu a ne da ga meditiras ispod sljive ceo dan haha

Ako se neke ostvare a neke ne i se la vi, onda nisi vezan za te želje,
pa ti samim tim ne stvaraju patnju. Patnju stvaraju one želje za koje
si vezan i za koje ti nije svejedo što se nisu ostvarile.

Šta je u tome loše?
"Ljubav, pažnja... i tako večno?"
Koga i čega se ljudi sećaju na zalasku života? Ljudi sa kojima su se voleli i sa kojima su delili znake pažnje.
Nije nam važno više koliko para smo zaradili, šta smo prošli, kako smo živeli.
Imati ljude at deathbed... koji te pamte po dobrim stvarima, vole i žao im je jer se tvoje putovanje nastavlja na neko v reme bez njih... To je ispunjen život.
Dali smo zadatak onima iza nas da budu takvi.
Mislim da je to dovoljno veliko dobro delo... i da Bog voli takve.
ma slažem se ali večno u vremenu je pakao. vreme je naš pakao kakav god život imali.
moramo boga naterati da zaustavi vreme kad je najlepše:D

Ako se neke ostvare a neke ne i se la vi, onda nisi vezan za te želje,
pa ti samim tim ne stvaraju patnju. Patnju stvaraju one želje za koje
si vezan i za koje ti nije svejedo što se nisu ostvarile.
Svi smo vezani za sve svoje zelje, manje ili vise.
Inace ih ne bi ni imali. Kada se ne ostvare svakako smo tuzni. Kao sto rekoh patis samo ako mislis da bas sve zelje treba da se ostvare.

ovu temu je dosta dobro elaborirao Majnlander:

With Schopenhauer, the silencing of the will is a rare event. The artistic genius can achieve this state temporarily, while only a few saints have achieved total cessation throughout history. For Mainländer, the entirety of the cosmos is slowly but surely moving towards the silencing of the will to live and to (as he calls it) "redemption".

ako nekog ne mrzi, ima i ovaj podkast

inace, divna ideja, da i sam zivot kao volja/nagon ima zelju da se ugasi. zasuzih.

ma slažem se ali večno u vremenu je pakao. vreme je naš pakao kakav god život imali.
moramo boga naterati da zaustavi vreme kad je najlepše:D
Nažalost ili na sreću, Bog je iznad nas. Ma kakve pravde mi mislili, postoji pravda iznad. Za tu pravdu se molim, tu pravdu očekujem, i takvoj pravdi se nadam. Isus Hrist Sin Božiji i Duh Sveti, a pre svega, Otac Bog jedini... Ovo jedno jedinstvo vodi računa o celom svetu. Dižemo se i padamo... ali verujem.
Simvol vere.

Nažalost ili na sreću, Bog je iznad nas. Ma kakve pravde mi mislili, postoji pravda iznad. Za tu pravdu se molim, tu pravdu očekujem, i takvoj pravdi se nadam. Isus Hrist Sin Božiji i Duh Sveti, a pre svega, Otac Bog jedini... Ovo jedno jedinstvo vodi računa o celom svetu. Dižemo se i padamo... ali verujem.
Simvol vere.
Samo se drzi simvola vere

Back