Život u Petrovaradinu

sERAno92

Početnik
Poruka
43
Pozdrav za sve ljude koji su voljni da mi pomognu malo :)
Voleo bih da dobijem odgovore ljudi koji žive u Petrovaradinu. Zanima me kakvo je mesto za život porodice sa malom decom? Dakle, kakve su škole? Sportski klubovi? Kakva je atmosfera u mestu? Kakvih dešavanja ima u toku godine... itd.. Da napomenem da bismo po dolasku u Petrovaradin imali rešeno stambeno pitanje i poslovi nam ne bi zavisili od svakodnevnog odlaska do Novog Sada. Drugo mesto koje nam je takođe opcija su Sremski Karlovci.
Hvala svima koji su voljni da pomognu svojim odgovorom 🍀

CrveniGulas

Obećava
Poruka
65
Ja teško da mogu da pomognem, ali pišem da bi tema bila živa.

Mogu samo da kažem da sam iz Beograda i da odem jednom u 2 meseca u Novi Sad. Volim Novi Sad i Novosađane, Ljudi su izuzetno prijatni i otvoreni, a grad je prelep i zanimljiv. Ipak, mislim da ceo grad može peške da se obiđe za 5 - 6 sati i da je uveče dosta miran i tih, osim centra i Bulevara oslobođenja.
Toliko od mene, to je najbliže što mogu da vam pomognem, ako sam vam išta novo rekao.

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
172.688
Voleo bih da dobijem odgovore ljudi koji žive u Petrovaradinu. Zanima me kakvo je mesto za život porodice sa malom decom? Dakle, kakve su škole? Sportski klubovi? Kakva je atmosfera u mestu? Kakvih dešavanja ima u toku godine... itd.. Da napomenem da bismo po dolasku u Petrovaradin imali rešeno stambeno pitanje i poslovi nam ne bi zavisili od svakodnevnog odlaska do Novog Sada. Drugo mesto koje nam je takođe opcija su Sremski Karlovci.
Škola ima, klubova nažalost malo, ali Novi Sad je blizu. Vidno je mirnija atmosfera nego u Novom Sadu. Povezanost autobuskim linijama je solidna. Za Karlovce ću ti odgovoriti na toj temi pošto vidim da si i tamo pisao.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
270.843
Ne živom tamo ali sam bila u N.Sadu i Petrovaradinu.Petrovaradin ti je bliži Novom Sadu nego Karlovci, i ako bih ja birala bio bi to Petrovaradin

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
172.688
Da, kontam za Novi Sad, i sviđa mi se NS. Ali isto tako mi se i sviđa mirnoća Petrovaradina. Pa mislim da je dobar miks. Živeti u Petrovaradinu a koristiti dobrobiti NSa. :)
Oko izbora lokacije treba biti veoma pažljiv. Naime u glavnoj ulici su intenzivni građevinski radovi, mnogo starih kuća se ruši i tu se prave zgrade. To u perspektivi znači gužve, problemi s parkiranjem i buka. To je tranzitni pravac kojim se intenzivno kreću autobusi i teški kamioni. To bih svakako izbegavao. Takođe i naselje Ribnjak jer je tu klizište, nekretnine bezobrazno skupe, a kad je sneg tu se ne čisti pa je za izlazak na put potrebno zaista ozbiljno pravo terensko vozilo.
Najpre bih gledao lokacije između Kačićeve i Kameničkog puta, a može i Patrijarha Rajačića i poneka ulica iz nje. Naselja Alibegovac i Puckaroš takođe mi se dopadaju mada su malo podalje, prema Karlovcima i Bukovcu.
U Sremskim Karlovcima nisam video neku veću gradnju osim sada za voz tako da mislim da tu za sada neće biti znatnog povećanja stanovnika, gužve i ostalog. Takođe tu nemaš ni onaj tranzitni kamionski pravac.

sERAno92

Početnik
Poruka
43
Oko izbora lokacije treba biti veoma pažljiv. Naime u glavnoj ulici su intenzivni građevinski radovi, mnogo starih kuća se ruši i tu se prave zgrade. To u perspektivi znači gužve, problemi s parkiranjem i buka. To je tranzitni pravac kojim se intenzivno kreću autobusi i teški kamioni. To bih svakako izbegavao. Takođe i naselje Ribnjak jer je tu klizište, nekretnine bezobrazno skupe, a kad je sneg tu se ne čisti pa je za izlazak na put potrebno zaista ozbiljno pravo terensko vozilo.
Najpre bih gledao lokacije između Kačićeve i Kameničkog puta, a može i Patrijarha Rajačića i poneka ulica iz nje. Naselja Alibegovac i Puckaroš takođe mi se dopadaju mada su malo podalje, prema Karlovcima i Bukovcu.
U Sremskim Karlovcima nisam video neku veću gradnju osim sada za voz tako da mislim da tu za sada neće biti znatnog povećanja stanovnika, gužve i ostalog. Takođe tu nemaš ni onaj tranzitni kamionski pravac.
Hvala 🙏🙏🙏 ovaj odgovor mi je puno pomogao.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.