Život sa maćehom...

brak i ozbiljna emotivna veza dve odrasle osobe je vrlo slozena stvar..
u to ces se sama uveriti za koju godinu..do tada - uzivaj..
i ja krivim tvoju babu i majku sto te ne savetuju da se iskljucis iz braka svog oca kao treca osoba..ti si njemu samo dete i to treba da ostanes.
tvoj otac je punoletan i zreo i sam u svom zivotu donosi odluke za koje on misli da su najbolje..
ne treba da mu ti budes savetodavac i da radis stvari kojima bi ga postedela moguce patnje..
koliko vidim iz tvog posta, on je odgovoran kao roditelj jer se ne zalis da si zapostavljena..
za njega treba da ostanes citavog zivota samo njegovo dete..nista vise od toga..
postoje stvari koje roditelji precutkuju od svoje dece..ne zato sto zele da ih lazu, nego zato sto se neke stvari ticu samo licnog zivota roditelja..
druzi se, zaljubi se..uzivaj u svakom danu..to je radio i tvoj tata kada je donosio odluke o svom zivotu..
veruj mi da ces za desetak godina imati gomilu svojih problema koje ces morati da resavas..cuvaj energiju i zivce za tada..

U ovome se slažem, i ja krivim babu i majku zašto ti ne daju adekvatan savet, pa one bolje poznaju tvog oca od svih nas.

Samooo dete, pa šta više od toga može da bude? Meni je normalno da se dete stavlja ispred žene, al dobro, shvatanja se razlikuju od čoveka do čoveka.

Donosi sam odluke, ali ne može da donese odluku kad ne zna o čemu se radi. Na njoj je da kaže šta zna a posle otac nek odluči da li će oterati maćehu ili joj oprostiti. Ja bi rekla, jer bi na taj način skinula odgovornost sa mene! Sutra ako otac provali sve to na neki drugi način, može ta ista maćeha da kaže: pa i tvoja ćerka je to sve znala pa ti nije ništa rekla - eto dokaza kolika si budala bio! I posle da nastrada jer je znala a nije rekla.
 
U ovome se slažem, i ja krivim babu i majku zašto ti ne daju adekvatan savet, pa one bolje poznaju tvog oca od svih nas.

Samooo dete, pa šta više od toga može da bude? Meni je normalno da se dete stavlja ispred žene, al dobro, shvatanja se razlikuju od čoveka do čoveka.

Donosi sam odluke, ali ne može da donese odluku kad ne zna o čemu se radi. Na njoj je da kaže šta zna a posle otac nek odluči da li će oterati maćehu ili joj oprostiti. Ja bi rekla, jer bi na taj način skinula odgovornost sa mene! Sutra ako otac provali sve to na neki drugi način, može ta ista maćeha da kaže: pa i tvoja ćerka je to sve znala pa ti nije ništa rekla - eto dokaza kolika si budala bio! I posle da nastrada jer je znala a nije rekla.

``ti si njemu samo dete`` receno je u kontekstu - ponasaj se tako, a ne kao da je ona svom ocu - staratelj..
mozda njen otac i njegova druga zena imaju problem intimne prirode..mozda je njen otac impotentan i ne moze da ispuni svoje bracne duznosti , pa se njegova zena snalazi sa strane ne zeleci zbog toga da prekida brak..
milion razloga ima zbog kojih se dve osobe ponasaju tako kako se ponasaju..i ocigledno je da njen otac ne zeli da nju uvlaci u svoje intimne probleme jer da je tako - drugu zenu ne bi u kucu i njen zivot uveo kao - ispomoc u kuci..
njen otac treba da se bavi svojim brakom, a ona treba da bude samo njegova cerka i da u tom njihovom odnosu uziva..
 
Poslednja izmena:
``ti si njemu samo dete`` receno je u kontekstu - ponasaj se tako, a ne kao da je ona svom ocu - staratelj..
mozda njen otac i njegova druga zena imaju problem intimne prirode..mozda je njen otac impotentan i ne moze da ispuni svoje bracne duznosti , pa se njegova zena snalazi sa strane ne zeleci zbog toga da prekida brak..
milion razloga ima zbog kojih se dve osobe ponasaju tako kako se ponasaju..i ocigledno je da njen otac ne zeli da nju uvlaci u svoje intimne probleme jer da je tako - drugu zenu ne bi u kucu i njen zivot uveo kao - ispomoc u kuci..
njen otac treba da se bavi svojim brakom, a ona treba da bude samo njegova cerka i da u tom njihovom odnosu uziva..

Ma nije mu ništa bre, kako je znao da joj napravi dete... Nego je njoj to bila dobra prilika da se skući i od bede pobegne pa ga sad iza leđa olajva.
Sad traži nešto više i bolje. A problem koji ima njen otac je očigledno to što slepo veruje maćehi tj njegovoj ženi, detetovoj maćehi. Ako on ne veruje detetu a veruje njoj, onda je meni to samo slepo verovanje, sem ako dete nije neki probisvet, i muljator sklon spletkarenju, a ne verujem da je ova devojka takva... Da je takva ne bi je pogotilo to što je videla.
 
Ma nije mu ništa bre, kako je znao da joj napravi dete... Nego je njoj to bila dobra prilika da se skući i od bede pobegne pa ga sad iza leđa olajva.
Sad traži nešto više i bolje. A problem koji ima njen otac je očigledno to što slepo veruje maćehi tj njegovoj ženi, detetovoj maćehi. Ako on ne veruje detetu a veruje njoj, onda je meni to samo slepo verovanje, sem ako dete nije neki probisvet, i muljator sklon spletkarenju, a ne verujem da je ova devojka takva... Da je takva ne bi je pogotilo to što je videla.

cek da ti udjem na profil caskom i da vidim koliko imas zivotnog iskustva.. ;)
nema..j6g..
rekla bih da si i ti mlada..
ali ne bih rekla da je tata tako naivan i da bas u sve slepo veruje..
nije slepo verovao svom detetu kad mu je kazala za dnevnik na koji je naisla (iako ne podrzavam njegovo citanje)..
ali slepo veruje samo u ono sto zeli..
a to je da osobu sa kojom sada deli zivot zeli pored sebe - kakva god da je..
njemu je dobra..
i tu sliku koju on o njoj ima, ne zeli niko da mu menja..cak ni njegovo dete..
makar mu rogovi na glavi bili toliki da pri prolasku kroz vrata stalno zapinje..
kad mu vise ne bude odgovaralo da veruje - on ce prestati..a do tada mogu da prodju godine ..i decenije..
ili da to vreme ne dodje nikada..
da li njegovo dete zaista svoj zivot i svoje najlepse godine treba da podredi trazenju dokaznog materijala samo da bi jednog dana, ako uopste uspe u tome rekla - ``jesam li ti kazala``?
 
cek da ti udjem na profil caskom i da vidim koliko imas zivotnog iskustva.. ;)
nema..j6g..
rekla bih da si i ti mlada..
ali ne bih rekla da je tata tako naivan i da bas u sve slepo veruje..
nije slepo verovao svom detetu kad mu je kazala za dnevnik na koji je naisla (iako ne podrzavam njegovo citanje)..
ali slepo veruje samo u ono sto zeli..
a to je da osobu sa kojom sada deli zivot zeli pored sebe - kakva god da je..
njemu je dobra..
i tu sliku koju on o njoj ima, ne zeli niko da mu menja..cak ni njegovo dete..
makar mu rogovi na glavi bili toliki da pri prolasku kroz vrata stalno zapinje..
kad mu vise ne bude odgovaralo da veruje - on ce prestati..a do tada mogu da prodju godine ..i decenije..
ili da to vreme ne dodje nikada..
da li njegovo dete zaista svoj zivot i svoje najlepse godine treba da podredi trazenju dokaznog materijala samo da bi jednog dana, ako uopste uspe u tome rekla - ``jesam li ti kazala``?


:worth::worth::worth:

Јако, јако добар пост!

TheMunchmallow, саветујем ти да га прочиташ неколико пута!
 
Ja bih sve rekla pa nek' ide život.
Mrzim laž, prevaru i ljude koji su tome skloni. Posebno me nerviraju dvolični, oni koji nisu nikada javno rekli da su nečim nezadovoljni, a tajno rade ko zna šta. Jedino što nisam sigurna da će otac, i kada mu se otvoreno kaže, bilo šta preuzeti. Jer verovatno već zna i pravi se lud .......

Maćehu i očuha nemam, nisam nikad ni imala, ali priča mi je donekle bliska jer sam imala situaciju sa osobom koja se slično ponašala. Doduše nije mi bila maćeha nego majka, nije bio FB nego SMS i mejl i nije bilo više ljudi sa kojima se dopisivala nego jedan čovek :zroll: I trajalo je godinama, 'ajde što dopisivanje nego i viđanje, neka navodno službena putovanja, konstantno viđanje "zbog posla" itd. Naravno, ni u jednom jedinom trenutku nije rekla ćaletu da nešto u braku ne štima a dotični sa kojim se dopisivala nam se nije iz kuće vadio kao njen veliki "prijatelj i kolega" (a čim ode ona je skakala na računar i mobilni, kuckala po celu noć, izlazila u tri ujutru da "prošeta" i tako dalje).

I bilo mi je odvratno što to radi i na kraju mi je pukao film i sve sam rekla ćaletu jer mi je bilo trulo da mu se svi okolo smeju a on ne zna ništa ...... naravno ispostavilo se da je on to sve znao ali nije imao petlju da reši, draže mu je bilo da ga svi okolo posmatraju kao paćenika kog vara žena nego da se razvodi od nje i prolazi kroz sve to. Čak i kad je ona na kraju presekla i otišla od kuće on i dalje nije hteo formalno da se razvede. Umro je kao njen muž a ona ga je navodno jako žalila mada su svi znali da godinama pre toga nisu živeli u istoj kući!

Tako da nije isključeno i da je otac devojke koja se javila upućen u ponašanje svoje žene ili barem sluti ali iz nekog razloga bira da to toleriše.
 
Poslednja izmena:
Ja bih sve rekla pa nek' ide život.
Mrzim laž, prevaru i ljude koji su tome skloni. Posebno me nerviraju dvolični, oni koji nisu nikada javno rekli da su nečim nezadovoljni, a tajno rade ko zna šta. Jedino što nisam sigurna da će otac, i kada mu se otvoreno kaže, bilo šta preuzeti. Jer verovatno već zna i pravi se lud .......

Maćehu i očuha nemam, nisam nikad ni imala, ali priča mi je donekle bliska jer sam imala situaciju sa osobom koja se slično ponašala. Doduše nije mi bila maćeha nego majka, nije bio FB nego SMS i mejl i nije bilo više ljudi sa kojima se dopisivala nego jedan čovek :zroll: I trajalo je godinama, 'ajde što dopisivanje nego i viđanje, neka navodno službena putovanja, konstantno viđanje "zbog posla" itd. Naravno, ni u jednom jedinom trenutku nije rekla ćaletu da nešto u braku ne štima a dotični sa kojim se dopisivala nam se nije iz kuće vadio kao njen prijatelj i kolega (a čim ode ona je skakala na računar i mobilni).

I bilo mi je odvratno što to radi i na kraju mi je pukao film i sve sam rekla ćaletu jer mi je bilo trulo da mu se svi okolo smeju a on ne zna ništa ...... naravno ispostavilo se da je on to sve znao ali nije imao petlju da reši. Tako da nije isključeno i da je otac devojke koja se javila upućen u ponašanje svoje žene ili barem sluti ali iz nekog razloga bira da to toleriše.

cek` da vidim i ti koliko imas godina..al nema :(..mada i bez toga bih rekla da si jedno pile..
ja sam isto protiv prevare..ne u smislu sexualne konotacije, nego u smislu izdaje..
ali sam neke stvari shvatila tek kroz iskustvo..
znas li koliko je nijansi sive izmedju crne i bele boje?
ne mozes ni da zamislis..
greska koju si napravila - nisi ocu oci otvorila, nego si sa tim sto si mu rekla dala do znanja da ga vidis kao rogonju i slabica..em mora da se nosi sa majcinom prevarom, em si mu urusila autoritet..
kod tvog oca se ne radi o petlji, nego o onome sto ne zeli da izgubi , a sto ima sa tvojom majkom..i sto mu odgovara..
zato se u odnose izmedju dve osobe ne treba mesati..NIKADA..bilo da si dete ili da si roditelj..
 
cek` da vidim i ti koliko imas godina..al nema :(..mada i bez toga bih rekla da si jedno pile..
ja sam isto protiv prevare..ne u smislu sexualne konotacije, nego u smislu izdaje..
ali sam neke stvari shvatila tek kroz iskustvo..
znas li koliko je nijansi sive izmedju crne i bele boje?
ne mozes ni da zamislis..
greska koju si napravila - nisi ocu oci otvorila, nego si sa tim sto si mu rekla dala do znanja da ga vidis kao rogonju i slabica..em mora da se nosi sa majcinom prevarom, em si mu urusila autoritet..
kod tvog oca se ne radi o petlji, nego o onome sto ne zeli da izgubi , a sto ima sa tvojom majkom..i sto mu odgovara..
zato se u odnose izmedju dve osobe ne treba mesati..NIKADA..bilo da si dete ili da si roditelj..

Imam 28 ravno a to je bilo pre nekih 7 ;) Nisam baš bila ni mala i vrlo svesno sam donela odluku da kažem ...... da mi se ponovi ista situacija opet bih isto uradila :zima:

Da li sam napravila grešku ili ne to ne znam, stvar je shvatanja i stavova, ali sam uradila ono što sam smatrala za ispravno i to mi je jedino bitno. Čovek je umro a meni je srce na mestu, pojela bih se živa da mu tad nisam rekla. Ja nisam mogla da živim sa njim u istoj kući, gledam šta mu radi maltene ispred nosa i ćutim. Moje je bilo da mu kažem, da ne ispadnem ja ona koja je licemer, pokvarena i dvolična. Sve dalje odluke su bile na njemu, nisam se mešala z:)

A ako zanemarimo činjenicu da je bio moj otac - jeste bio rogonja i slabić. Ja sam ga ipak poštovala i htela sam da čuje od mene sa kim i kako živi, pre nego što čuje od celog Beograda, i da barem nekako spreči da ga masovno smatraju za paćenika. To što on nije odreagovao i što je doživeo 3 meseca kasnije da ona njega o'ladi je njegova stvar z;)

A da ima mnogo između crne i bele to znam. Za razliku od devojke iz uvodne poruke, ja nikad nisam gurala nos u tuđi brak i svesno čitala tuđe poruke, ulazila u tuđi mejl itd. Da sam na taj način saznala sigurno bih prećutala ali u mojoj situaciji mama me je svesno izložila tom saznanju. Tad se koristio Outlook express i mejl od Euneta, svi smo koristili isti taj mejl koji je ona koristila i nije ništa brisala iz inboxa jer je znala da ćale ne seda za komp jer nije tome vičan a za nas ostale je bolelo uvo šta ćemo pročitati z:shock: Isto tako je, kad nije imala kredita, mrtva 'ladna koristila moj mobilni i vraćala ga punog poruka. Kao da sam ja neki robot koji sve to treba da vidi, iskulira i živi sa tim kao da se nije desilo z:hm:

A da li je osuđujem - ni najmanje. Živimo zajedno i relativno pristojno se slažemo, njoj je ostalo pola kuće kad je tata umro (jer nije hteo da se razvede zakonski), imamo korektne odnose i ne zanima me njen motiv što je to uradila. Pričale smo, kaže zaljubila se, sve OK. Ali mogla je barem sa malo više stila da se švalera, ne bi škodilo z:shock:
 
Poslednja izmena:
Imam 28 ravno a to je bilo pre nekih 7 ;) Nisam baš bila ni mala i vrlo svesno sam donela odluku da kažem ...... da mi se ponovi ista situacija opet bih isto uradila :zima:

Da li sam napravila grešku ili ne to ne znam, stvar je shvatanja i stavova, ali sam uradila ono što sam smatrala za ispravno i to mi je jedino bitno. Čovek je umro a meni je srce na mestu, pojela bih se živa da mu tad nisam rekla. Ja nisam mogla da živim sa njim u istoj kući, gledam šta mu radi maltene ispred nosa i ćutim. Moje je bilo da mu kažem, da ne ispadnem ja ona koja je licemer, pokvarena i dvolična. Sve dalje odluke su bile na njemu, nisam se mešala z:)

A ako zanemarimo činjenicu da je bio moj otac - jeste bio rogonja i slabić. Ja sam ga ipak poštovala i htela sam da čuje od mene sa kim i kako živi, pre nego što čuje od celog Beograda, i da barem nekako spreči da ga masovno smatraju za paćenika. To što on nije odreagovao i što je doživeo 3 meseca kasnije da ona njega o'ladi je njegova stvar z;)

A da ima mnogo između crne i bele to znam. Za razliku od devojke iz uvodne poruke, ja nikad nisam gurala nos u tuđi brak i svesno čitala tuđe poruke, ulazila u tuđi mejl itd. Da sam na taj način saznala sigurno bih prećutala ali u mojoj situaciji mama me je svesno izložila tom saznanju. Tad se koristio Outlook express i mejl od Euneta, svi smo koristili isti taj mejl koji je ona koristila i nije ništa brisala iz inboxa jer je znala da ćale ne seda za komp jer nije tome vičan a za nas ostale je bolelo uvo šta ćemo pročitati z:shock: Isto tako je, kad nije imala kredita, mrtva 'ladna koristila moj mobilni i vraćala ga punog poruka. Kao da sam ja neki robot koji sve to treba da vidi, iskulira i živi sa tim kao da se nije desilo z:hm:

A da li je osuđujem - ni najmanje. Živimo zajedno i relativno pristojno se slažemo, njoj je ostalo pola kuće kad je tata umro (jer nije hteo da se razvede zakonski), imamo korektne odnose i ne zanima me njen motiv što je to uradila. Pričale smo, kaže zaljubila se, sve OK. Ali mogla je barem sa malo više stila da se švalera, ne bi škodilo z:shock:

Ceo post na mestu! Ja bi isto ovako identicno uradila. Prvo bi cutala cutala, skupljala snage, a kad mi pukne film sve bi rekla. Necu da na sebi nosim etiketu licemera, zivis s nekim u kuci, hleb delite a ti tako da precutis i da se pravis blesav. Naravno, nikad ne bi zavlacila nos u tudje dnevnike, mejlove, poruke, jer me to stvarno ne zanima, ali ako se nesto tako nametne, natukne sto bi se reklo, rekla bi sve. Time bi skinula odgovornost sa sebe, i bila bi cistog obraza. Nije bitno koliko imam godina i ja, i Xena, ovde se razmenjuju razliciti stavovi, razlicita misljenja, pricam kako bi uradila da se nadjem u toj situaciji. Shodno mojim godinama ja bi ucinila tako kako bi.
 
moja rodjaka je umrla od karcinoma pluca..
godinu dana se rastajala sa dusom..
umrla je u najgorim mukama, trpeci najace bolove..na kraju joj ni morfijum vise nije pomogao..da joj je data truncica vise, bila bi to eutanazija..
od izuzetno lepe i zgodne zene za tu jednu godinu pretvorila se u senku..nekada bujna kosa, nestala je pod dejstvom hemoterapije..
jasno joj je kao dan bilo kakav ce ishod njene bolesti da bude..ni sekunde, od kako je dijagnoza postavljena kod nje nije bilo prisutno ni najmanje poboljsanje..
poslednjeg minuta svog zivota, gledala je svog muza u oci i jedva cujnim glasom trazila potvrdu onoga sto nije bilo istina, a sto je ona zelela da cuje - ``ja cu ozdraviti``
ne treba ni da pisem da je poslednje sto je cula, a sto je on izgovorio bilo ``naravno da ces da ozdravis``.

jel je on zato bio licemer?
jel je on taj koji sada ostatak zivota treba da provede boreci se sa svojom savesti sto je poslednje sto je njoj izgovorio bila laz?


postoje osobe koje istinu znaju bolje nego bilo ko pored njih, ali ne zele da je cuju.
ja i dalje mislim da nemamo prava da se mesamo u neciji licni zivot.
u kakvom god srodstvu da smo sa tom osobom.
 
Mislim da nije baš umesno porediti te dve situacije ;)
Tvoju rođaku muž nije lagao za nešto konkretno već joj je davao lažnu nadu. Nema razloga da se oseća loše u ovoj situaciji ali verujem da mu ne bi bilo prijatno da je gledao kako umire i prećutao nešto drugo, značajnije, što je ona možda trebalo da zna ... naravno pričam hipotetički i pod pretpostavkom da je toga bilo ;)

Uostalom, nije isto saopštiti nešto osobi koja je bolesna i umire i zdravoj osobi koja možda ima šansu da započne život iz početka, nađe novog partnera, nešto promeni ..... Da je moj otac u vreme kada smo pričali bio bolestan i da mu se bližio kraj ja bih možda prećutala, da mu ne kvarim poslednje dane. Ipak, on je tada bio potpuno zdrav i rekla sam mu šta sam znala nadajući se da će možda to biti razlog da preseče i započne neki novi život jer je i on na to imao puno pravo, isto koliko i mama.

Njegova je odluka bila da se napravi lud i to je u redu ali meni bi, sa ove distance, bilo grozno da znam da je umro a da nije znao i da bi možda da sam rekla imao šansu da nađe novu ženu ili izbegne taj infarkt, koji je inače nastupio u jednoj od rasprava sa mamom i tim čovekom z:hm: On nije hteo da prekine brak sa mamom za života ali je imao tu mogućnost i potrebno saznanje ...... bilo bi mi krivo da mu ni toliko nismo izašli u susret a bio je zdrav i prav.
 
Mislim da vecina njih zna da li ih partner vara ili ne. Neki od njih samo ne zele da i drugi znaju za to (to da oni znaju), jer ih to stavlja pred odluku sta sad da rade. Tad vise ne mogu da se prave blesavi da se nista ne dogadja. Vjerovatno im je tesko donijeti odluku o razvodu braka, a s druge strane povredjen im je ponos i ne mogu tek tako da predju preko tog i sad su oni ti na kojima je da donesu odluku, a to je upravo ono sto su htjeli da izbjegnu. Mnogo lakse im je kad se neke stvari ne izgovore, kad se izgovore to postaje prepreka u svakodnevnom zivotu. To je bio slucaj i kod Xene+, otac je znao, ali je prelazio preko toga. A mislim da mu je mozda jos gore bilo kad se to izgovorilo, tj. kada je cuo da i djeca znaju, jer je vjerovatno mislio da ga sad i djeca smatraju slabicem.
Sto se mene tice, mislim da ne bih mogla oprostiti prevaru. Opet kazem, tako sad mislim, a da li cu nekad promijeniti misljenje - ne znam, ali isto tako ne bih nikome rekla da znam da ga partner vara.
 
Jako teska situacija. Cinjenica je da tvoj otac zeli da zivi 'slep kod ociju' iako si ti pokusala da mu ih otvoris. Mozda ne zeli da se nosi sa cinjenicom da je napravio pogresan izbor. Mozda ne zeli da prizna sebi da je unistio porodicu koju je imao sa tvojom majkom zbog zene koja to nije zasluzila.

Ne znam, ja sam recimo sa kevom jako bliska i da recimo sada naidjem na dokaze da je moj ocuh vara ili je u 'pokusaju' varanja..tesko bih to odcutala. Jednostavno morala bih da joj kazem, izjedalo bi me da znam i da jos ispada da ga stitim ne govoreci njoj nista. Pa zar da vidim kako naziva moju kevu pred drugima 'budalom' i da odcutim? Nema teorije. Ali, tu ima jedno veliko ALI. Moja majka mi veruje, i to 110% a koliko vidim kod tebe je situacija drugacija. Znam da mi majka nikada ne bi oprostila da sam znala i nisam joj rekla, znam je i previse dobro.

Ako i odlucis da mu kazes moraces to vrlo vrlo takticki da izvedes. Kreni sa 'znam da nisam trebala da je spijuniram ali eto, stalo mi je do tvog dobra..'
Ako odlucis da mu ne kazes usredsredi se na svoj zivot i ne proveravaj vise macehu, jer sto je vise proveravas bice ti gore i krivica moze da te izjeda, jednostavno zaboravi na sve i zivi svoj zivot.
Sta god odlucila, srecno!
 
Poslednja izmena:
moja rodjaka je umrla od karcinoma pluca..
godinu dana se rastajala sa dusom..
umrla je u najgorim mukama, trpeci najace bolove..na kraju joj ni morfijum vise nije pomogao..da joj je data truncica vise, bila bi to eutanazija..
od izuzetno lepe i zgodne zene za tu jednu godinu pretvorila se u senku..nekada bujna kosa, nestala je pod dejstvom hemoterapije..
jasno joj je kao dan bilo kakav ce ishod njene bolesti da bude..ni sekunde, od kako je dijagnoza postavljena kod nje nije bilo prisutno ni najmanje poboljsanje..
poslednjeg minuta svog zivota, gledala je svog muza u oci i jedva cujnim glasom trazila potvrdu onoga sto nije bilo istina, a sto je ona zelela da cuje - ``ja cu ozdraviti``
ne treba ni da pisem da je poslednje sto je cula, a sto je on izgovorio bilo ``naravno da ces da ozdravis``.

jel je on zato bio licemer?
jel je on taj koji sada ostatak zivota treba da provede boreci se sa svojom savesti sto je poslednje sto je njoj izgovorio bila laz?


postoje osobe koje istinu znaju bolje nego bilo ko pored njih, ali ne zele da je cuju.
ja i dalje mislim da nemamo prava da se mesamo u neciji licni zivot.
u kakvom god srodstvu da smo sa tom osobom.

Skroz je glupavo porediti ova dva primera... Neukusno, totalno!
 
Skroz je glupavo porediti ova dva primera... Neukusno, totalno!

nije neukusno, ni glupavo..
brutalno jeste..
samo pokusavam da vam objasnim da postoje momenti kada istinu ne zelimo da vidimo..
bila sam u vezi sa osobom koja me prevarila..iako sam znala da se nesto desava, nisam reagovovala sve dok mi njegova sestra za to nije rekla..
i umesto da sam ga naglavacke izbacila iz svog zivota, ja sam sa njim ostala jos godinu dana..
zasto?
upravo zato sto sam zbog svih okolnosti bila u stanju u kome se nalaze i gore pomenute varane osobe..
 
nije neukusno, ni glupavo..
brutalno jeste..
samo pokusavam da vam objasnim da postoje momenti kada istinu ne zelimo da vidimo..
bila sam u vezi sa osobom koja me prevarila..iako sam znala da se nesto desava, nisam reagovovala sve dok mi njegova sestra za to nije rekla..
i umesto da sam ga naglavacke izbacila iz svog zivota, ja sam sa njim ostala jos godinu dana..
zasto?
upravo zato sto sam zbog svih okolnosti bila u stanju u kome se nalaze i gore pomenute varane osobe..

Svako ima svoj stav... Ja ne da bi ga naglavacke izbacila, nego bi ga katapultirala istog momenta, na drugi deo planete :D
 

Back
Top