Život prolazi, mi se menjamo...

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
16.612
Naši ljubumci kada su bili mladi... i neki starci koje ne poznajemo...

Setih se stihova, delića pesme naše Desanke Maksimović:

"Nekad sam bila dobra i mlada
i poverljiva i puna nada,
nekada pre;
ti si mi tada reći mogo
beskrajno mnogo, o kako mnogo
sa reč i dve.

Spokojni bili su dani moji,
a ti si srcu mi prvi
kojibeše drag,
pa iza svega što si mi reko,
katkad surovo, katkada meko,
ostao je trag.

Sad srce moje bije tiše:
već manje volim, a znam više
nego pre;
već sad mi ne bi reći mogo
onako dosta, onako mnogo
sa reč i dve."

:cistinaocare:

Naši ljubumci kada su bili mladi... i neki starci koje ne poznajemo...

Setih se stihova, delića pesme naše Desanke Maksimović:

"Nekad sam bila dobra i mlada
i poverljiva i puna nada,
nekada pre;
ti si mi tada reći mogo
beskrajno mnogo, o kako mnogo
sa reč i dve.

Spokojni bili su dani moji,
a ti si srcu mi prvi
kojibeše drag,
pa iza svega što si mi reko,
katkad surovo, katkada meko,
ostao je trag.

Sad srce moje bije tiše:
već manje volim, a znam više
nego pre;
već sad mi ne bi reći mogo
onako dosta, onako mnogo
sa reč i dve."

:cistinaocare:
Bilo bi lepo ostati večno mlad hehe.

Bilo bi lepo ostati večno mlad hehe.
Slika Dorijana Greja? Jeste dugo imao izgled mladog čoveka, ali njegova duša je starila, i to ne baš lepo.
Juče sam obilazila cveće po dvorištu i zatekla jedan meni fantastičan prizor: Pčela skamenjena u svom poslu na cvetu. Razmišljala sam o toj pčelici čitav dan u navrate. Blažena je jer nije znala kad će da ugine... a uginula je na cvetu, radeći ono za šta je stvorena;
Vratila sam se još par puta do tog grma da proverim-možda je samo zadremala? Nije. Zaista je to biće samo zaspalo radeći ono što treba da radi.
Osetila sam i malo zavisti... ali i mnogo ljubavi za to stvorenje. Prolazim danas stazom-cvet je još uvek lep i u punoj snazi, a ta pčela se začepala za njega i izgleda i dalje živa. :sad2:

Slika Dorijana Greja? Jeste dugo imao izgled mladog čoveka, ali njegova duša je starila, i to ne baš lepo.
Juče sam obilazila cveće po dvorištu i zatekla jedan meni fantastičan prizor: Pčela skamenjena u svom poslu na cvetu. Razmišljala sam o toj pčelici čitav dan u navrate. Blažena je jer nije znala kad će da ugine... a uginula je na cvetu, radeći ono za šta je stvorena;
Vratila sam se još par puta do tog grma da proverim-možda je samo zadremala? Nije. Zaista je to biće samo zaspalo radeći ono što treba da radi.
Osetila sam i malo zavisti... ali i mnogo ljubavi za to stvorenje. Prolazim danas stazom-cvet je još uvek lep i u punoj snazi, a ta pčela se začepala za njega i izgleda i dalje živa. :sad2:
Ne znam ništa o njemu.
A pčele su možda i jedini insekti čije postojanje ima neku višu svrhu, fascinantna bića svakako, šteta što ih ljudi ne poštuju dovoljno.

Mislim da duša ne stari...
Stari samo fizičko telo...

Back