Zivot poslije smrti

postoje razna ucenja i razni sistemi, i svima su pristupacni, jerbo internet pruza tu olaksicu , nadjes neki sistem, neku dogmu , neko resenje instant pomudjeno za zivot posle smrti, neko objasnjenje, pa ako ti legne pocnes da verujes , postanes verujuc i onda ides po netu i zastupas to verovanje (ucenje ) i mozda ako si dovoljno zadrt i sujetan pocnes i da se svadjas na krstarici braneci svoj stav ( usvojeni )
 
Ne znam da li ima vec otvorena tema..
Zanima me vase misljenje.Sta vi mislite sta se desava s dusom kad umremo? Da li postoji drugi svijet tj zivot i da li postoji raj i pakao?

Marko,
Ti nemaš Dušu! Nemaš je zato što si Ti Ta Duša i Ti, Ja i cvako od Nas kao Duša nikada ne umire. Umire naše telo a mi sa svojim suptilnim telima
nastavljamo život na sličan način kao što teče ovaj ovde.
Da podsetim, iako ne sledim učenja Hrišćanstva, u Bibliji stoje stihovi u kojima Sveti Pavlekaže da postoje i druga tela na višim realnostima. Odavna sam čitao tu knjigu da bih te uputio na odgovarajuće pasuse.
Tvoji snovi su tajna kapija ka višim realnostima i svako ko želi višu istinu neophodno je da počne preko 'saradnje' sa svojim snovima. Nadalje se klupko odmotava a spoznaja širi.
Dokle?
Sve dok ne dosegnemo ono što i jeste naš životni cilj. Nas kao Duše budući da smo mi, Duša, slični sa Kreatorom sa našim, još uvek samo, potencijalnim kvalitetima. Onda kada dovoljno razvijemo te kvalitete prestaje naša potreba da inkarniramo, rađamo se, u svetovima nižeg pola kreacije.
Istina o životu se nikada nikome ne dokazuje zato što je to nemoguće. Ona se dokazujke i realizuje samo sebi i za sebe.
 
Ne znam da li ima vec otvorena tema..
Zanima me vase misljenje.Sta vi mislite sta se desava s dusom kad umremo? Da li postoji drugi svijet tj zivot i da li postoji raj i pakao?
Poznata je priča o Mark Tvenu, koga je interesovalo isto što i Vas. U dubokoj starosti se dogovorio sa svojim prijateljima da će im se svakako javiti sa onog sveta, ako preživi smrt. Tako je i bilo. U stanju agonije, bio je okružen prijateljima u sobi. U času smrti, klatno ogromnog sata u sobi se zaustavilo.
Za ljubitelje ovog pitanja, postoje pisani dokazi o regresoterapijama, koje su sprovodili eminentni stručnjaci u svetu, uvodeći pacijente u stanje hipnoze u kome su se prisećali ranijih života, ali i ranijih smrti, tj. preživljavanja smrti i nastavljanja življenja u duhovnim sferama. Veoma je interesantno to da duše posle "smrti" odlaze u nekakva lečilišta da bi ozdravile od života koje vode sa ove strane zavese. Takođe su frapantna svedočenja da duše žive u manjim grupama slične osvešćenosti i iskustva, tako da nam je najveći neprijatelj sada možda onaj voljeni roditelj iz nekih prošlih života, ili da nam je sada naše dete - roditelj iz prošlih života...a sve u cilju sticanja iskustava i ljubavi i razumevanja praštanja grešaka i nedela ...Tako da, za sve što loše uradimo u ovom životu, treba da znamo da rastu mali osvetnici, tj. učitelji. Najteže je shvatiti da baš najvećeg neprijatelja i tlačitelja treba najviše da volimo, jer one duše koje nas najviše vole, preuzimaju na sebe najteže lekcije...i na onom, Bogami i u ovom životu...
 
Najbolji moguci odgovor...
...mssm, smesno je samouvereno pricati o necemu sto se nije dozivelo i o cemu se nema pojma...

A ljudi o tome pricaju samouverenije nego o voznji kolima ili o bilo cemu sto svakodnevno dozivljavaju. To govori o nasoj iskonskoj pptrebi da u nesto verujemo i citav svoj identitet izgradimo na nekom uverenju, za koje nemam nikakvih realnih dokaza.
 
A ljudi o tome pricaju samouverenije nego o voznji kolima ili o bilo cemu sto svakodnevno dozivljavaju. To govori o nasoj iskonskoj pptrebi da u nesto verujemo i citav svoj identitet izgradimo na nekom uverenju, za koje nemam nikakvih realnih dokaza.

Pre o potrebi narcisa, fanatika da pisa po drugima, o megalomaniji...
Niko sa strane ne treba da uredjuje odnos izmedju boga i pojedinca...
 
Ne znam da li ima vec otvorena tema..
Zanima me vase misljenje.Sta vi mislite sta se desava s dusom kad umremo? Da li postoji drugi svijet tj zivot i da li postoji raj i pakao?
Prema Bibliji postoji vecni zivot.
Novi svet.
Pakao ne postoji.
A vecni zivot na Zemlji je taj raj.
Dusa je covek i kada covek umre i dusha umire, zato postoji vaskrsenje
u hriscanstvu - vracanje coveka - duse u zivot.
Vise o tome sam pisala na religiji.
Evo ovde https://forum.krstarica.com/threads/dusa-u-religiji.762674/page-6#post-34507493
 

Back
Top