Život je borba

Optimisti se bore, zar ne?
Ne bih rekla! Bore se oni koji imaju u sebi snage i kapacitete da transformišu sebi život u nešto bolje. Kukavice brzo odustaju i dižu ruke, jer ne barataju snagom i kapacitetom. Zato stalno kukaju i nikad im ništa nije potaman!Pesimizam i optimizam je više pogled na svet, ali to ne menja bitno srž problema.
 
Ne bih rekla! Bore se oni koji imaju u sebi snage i kapacitete da transformišu sebi život u nešto bolje. Kukavice brzo odustaju i dižu ruke, jer ne barataju snagom i kapacitetom. Zato stalno kukaju i nikad im ništa nije potaman!Pesimizam i optimizam je više pogled na svet, ali to ne menja bitno srž problema.
Mogu ljudi da se dignu iz blata. Ja sam optimistična.
 
Mogu ljudi da se dignu iz blata. Ja sam optimistična.
Naravno! Tada je to jedina preostala opcija. Ali diže se onaj ko skupi petlje, hrabrosti i snage podići se.Podrška je tu bitna, ali nije presudna. Ljudi su različito motivisani u životu. Ljudi čak i iz inata, mogu uraditi nemoguće stvari.Ono što je važno to je boriti se protiv "svojih demona". Kad čovek dobije svoju unutrašnju bitku, u miru je i sa sobom i sa svetom. "Živiš i niko ti nije kriv"!Spoljni faktori su često dobronamerni ili zluradi" blokatori", pa podrška može izostati. Ali ne treba se previše obazirati na spoljašnjosti.Ključ svakog problema je u nama!Nekad to podrazumeva promene.. ali su one sastavni deo života i nas samih.
 

Back
Top