Ziveti u trenutku ili Misliti na buducnost

Poruka
62
Da li treba slusati roditelje koji ti govore da ucis spremas kucu izbacujes djubre i rintas po kuci , i nikada ti ne govore da ites malo sa drustvom da se zezas , cirkas itd.. ili ortake koji bi samo da se zezaju.... Roditelji ti govore misli na svoju buducnost a drugovi zivi u trenutku jer ako spiskas mladost na ucenju i spremanju kuce ti si prso. A kako da mislim na svoju buducnost i da ucim kada mi komsija sa masinskim faksom nemoze da nadje posao i sve skoro ide naopako u ovoj zemlji.


Sta vi mislite o tome!?
 
Meni keva govori da idem da nadjem neku ribu. :rumenko:
Po tom pitanju ne napredujem :P
elem, da ne bude spam za dzhabe, odgovor na temu
Da li treba slusati roditelje koji ti govore da ucis spremas kucu izbacujes djubre i rintas po kuci , i nikada ti ne govore da ites malo sa drustvom da se zezas , cirkas itd.. ili ortake koji bi samo da se zezaju.... Roditelji ti govore misli na svoju buducnost a drugovi zivi u trenutku jer ako spiskas mladost na ucenju i spremanju kuce ti si prso. A kako da mislim na svoju buducnost i da ucim kada mi komsija sa masinskim faksom nemoze da nadje posao i sve skoro ide naopako u ovoj zemlji.
Treba izbalansirati.
 
Eh, baš sam htela da otvorim temu na ovaj kalup, al preduhitriste me! =)

Ja ne umem da uživam u trenutku, već sam pisala na jednoj temi...
Ne mogu da cenim jedan trenutak kada će doći drugi i uništiti ga. Ne mogu da uživam u jednom trenutku, kada će u drugom svet da se izokrene.

Tako da sam ja od onih koji misle na budućnost.
Ali, nije da se nikada ne opuštam. Naravno da se opuštam, ali kada mi je sve organizovano tako da mogu da se opustim. :mrgreen: Šta ću, takva sam.

Što se tiče roditelja, meni moji nikada se nisu petljali u školovanje, uvek kažu: 'Tvoja škola, tvoja stvar. Ti znaš da te mi nećemo zauvek uzdržavati.', tako da smo tu maximalno opušteni.
A nisam ni ja sad toliko neodgovorna da ne mislim na svoje buduće zanimanje, itd. Dovoljno sam zrela da procenim kada je vreme za učenje, a kada za bančenje. :mrgreen:

A moji me nikada nisu maltretirali da pospremam po kući, štaviše, keva mi ne da da se približim kuhinji. "Kad se udaš, naučićeš sve."
Jedino o čemu treba da se staram jeste da mi stvari ne budu razbacane po stanu i da je soba koliko-toliko uredna.

Ja smatram da se treba opustiti, ali i treba misliti na sutra. Nikada ti ništa neće pasti sa neba.
 
Bilo bi najbolje da nista ne radimo, samo da spavamo, jedemo, i se*emo.

Ajde kad ste pametni, sta je to tako ozbiljno sto radite, pored navedenog?:D

Sedimo za kompjuterom i citamo ovak'e komentare:

Mnogo vam je bre tesko u zivotu.

ajde ne lupajte

:mrgreen: Salim se...:mrgreen:

@tema

Ne znam. Bilo bi pametnije uciti i spremati se za buducnost jer ces kad tad i ti biti roditelj i tad ces sam (mozda sa zenom) izdrzavati decu i sebe... Ali mislim da nije zanimljivo ici na svakakva skolovanja koja traju do 30 god. jer tad ti ode sva mladost i provod u zivotu...
 
Sedimo za kompjuterom i citamo ovak'e komentare:



:mrgreen: Salim se...:mrgreen:

@tema

Ne znam. Bilo bi pametnije uciti i spremati se za buducnost jer ces kad tad i ti biti roditelj i tad ces sam (mozda sa zenom) izdrzavati decu i sebe... Ali mislim da nije zanimljivo ici na svakakva skolovanja koja traju do 30 god. jer tad ti ode sva mladost i provod u zivotu...

e to je pravi odgovor na temu! I postavlja pravo pitanje "Ziveti u tenutku ili Misliti na buducnost"
 
Sedimo za kompjuterom i citamo ovak'e komentare:



:mrgreen: Salim se...:mrgreen:

@tema

Ne znam. Bilo bi pametnije uciti i spremati se za buducnost jer ces kad tad i ti biti roditelj i tad ces sam (mozda sa zenom) izdrzavati decu i sebe... Ali mislim da nije zanimljivo ici na svakakva skolovanja koja traju do 30 god. jer tad ti ode sva mladost i provod u zivotu...

ko je reko da ne mozes da se zayebavas posle 30-ete ?
to je najjaca zayebancija, imas kesa radis sa oces..
moje misljenje je da nadjes sredinu, i da st omanej gubis vreme na glposti kao sto su ovaj forum :)
 

Back
Top